רמת השרון

הסוף לפרויקט תמ"א 38 ברמת השרון?

לאחרונה קיבלו מספר בתים משותפים במרכז העיר, שקידמו פרויקט תמ"א 38 הודעה, לפיה הם לא יוכלו להוציא את הפרויקט לפועל וזאת מכיוון שתמה מכסת הדירות לכך באזור. ראש העירייה: "רמת השרון לא תהיה רמת גן. התחדשות עירונית צריכה ללכת ביד ביד עם תשתיות ראויות"

שרון יונתן 16/05/2019
עו
צילום: פרטי

בשורה לא טובה לתושבי מרכז העיר שמנסים לקדם פרויקט תמ"א 38 בבניין המשותף שברשותם. לאחרונה קיבלו מספר בתים משותפים שקידמו את פרויקט תמ"א 38 במרכז העיר הודעה, לפיה הם לא יוכלו להוציא את הפרויקט לפועל וזאת מכיוון שתמה מכסת הדירות לכך באזור.

"הננו להודיעכם כי מכסת יחידות הדיור המותרות במתחם נשוא בקשתך עומדת להסתיים", נכתב לדיירים על ידי האדריכלית עירית טלמור, מהנדסת העירייה, שהוסיפה: "לאור זאת יובהר כי אין כל וודאות או ביטחון כי תתאפשר הוצאת היתר בניה גם אם תאושר בקשתך או תאושר בועדה המקומית. נא ראה במכתבינו זה עדכון לתיק המידע שברשותך בתכנית רש/3838 הקובע מכסות ליח"ד לפי מתחמים, שלביות ביצוע תחבורתית".

מדובר על בניינים הממוקמים ברחובות סוקולוב, רמב"ם, נעמי והאזור.

 עו"ד אייל באום, המייצג חמישה בתים משותפים בהליך תמ"א 38 מול העירייה, אמר השבוע: "משרדנו מייצג בניינים אשר נערכים לפרויקט תמ"א מזה מספר שנים. אסור לשכוח שבסוף מעבר להשבחת נדל"ן מדובר על צורך קיומי לחיזוק הבניינים. התושבים והיזמים בתחושת אי וודאות מזה כמה שנים, אין וודאות, ויש סתירות בהחלטות הוועדה לתכנון ובניה. מדיניות הרשות צריכה להיות מקצועית, ברורה, ולתת וודאות לתושבים וגם ליזמים. כיום להוציא היתר בעיריית רמת השרון הפך להיות שם דבר בארצנו ולצערי לא מדובר במחמאה".

ראש העירייה, אבי גרובר, מסר בתגובה: "רמת השרון לא תהיה רמת גן. התחדשות עירונית צריכה ללכת ביד ביד עם תשתיות ראויות של בתי ספר, גני ילדים, כבישים ומוסדות, שכן בלעדיהן היא תוביל לפגיעה באיכות החיים. אני לא אאפשר פגיעה באיכות החיים של התושבים ובמרקם העירוני שלרמת השרון.

"מכסות ההתחדשות העירונית שנקבעו מותאמות לתשתיות הקיימות. נכון לרגע זה, ניתנו היתרים לכ-10% מהמכסה הקיימת, כך שיש עוד מקום רב לביצוע התחדשות עירונית. ברמת השרון מבוצעות עבודות אינטנסיביות של הקמת בתי ספר, הסדרת מחלפים וסלילת כבישים. עם סיום עבודות אלו, ותוך הקפדה על שמירת איכות החיים של התושבים, תישקל הוספת מכסות".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סלט סלק ותפוחים
מתכון מרענן ובריאותי לסלט קייצי
שבע שנות מאסר לנאשם בעבירות רכוש
אריה פרידמן , יור המועצה הדתית רעננה
נקבע מועד למצעד הגאווה ברעננה
תושב עכו נפצע מירי
החלום נקטע
דר דן קוזק מומחה בשיקום הפה
כתר בפגישה אחת
קוסמופוליטית
קרנבל פורים של מוזיאון ארצות המקרא
קרנבל פורים של מוזיאון ארצות המקרא