רמת השרון

תוכנית "דרום גלילות" לאן?

הוועדה המחוזית קבעה כי יש לערוך התאמות ושינויים לתכנית, בעיקר בכל הנוגע לשמירה על ערכי הטבע והסביבה באזור, אך בד בבד הסכימה שיש לשמור על אותם היקפי הבניה

שרון יונתן 29/05/2019
שטח תכנית דרום גלילות. תכנון מחדש
צילום: טל ישראל

הישג משמעותי ראשון לעיריית רמת השרון ולתושבים בהתנגדות לקידומה של תכנית "דרום גלילות". בשבוע שעבר פורסמה החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב, לאחר ששמעה את עשרות ההתנגדויות שהוגשו לתכנית "דרום גלילות", הנמצאת בשטחה המוניציפלי של רמת השרון.                                       

הועדה המחוזית קבעה בהחלטתה כי יש לערוך התאמות ושינויים לתכנית בכל הנוגע למדיניות תכנונית אורבנית, תשתיות, תחבורה ציבורית ושמירה על ערכי הטבע והסביבה באזור, אך בד בבד הסכימה שיש לשמור על אותם היקפי הבניה באזור.

תכנית "דרום גלילות", שמקדמת רשות מקרקעי ישראל, נמצאת בשטח הענק התחום בין כביש 5, נתיבי איילון, שכונת רמת אביב ג' בת"א ודרך נמיר. מדובר בשטח מוניציפלי של רמת השרון בו אמורים להיבנות כ- 9,800 יח"ד.

 במסגרת התשריט רובו ככולו של הבינוי המאסיבי היה אמור לקום על שטחי הטבע והשטחים הפתוחים באזור, לרבות עמק הנרקיסים, חורשת דרזנר ומתחם מערות אפקה.

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה הורתה לרשות מקרקעי ישראל לערוך תכנון מחדש של התכנית בתוך כחודשיים תוך שמירה על מספר עקרונות מנחים, וביניהם הסטת הבניה מהחלק הדרום מזרחי של התכנית, שהוא החלק בעל ערכי הטבע המשמעותיים ביותר באזור והנגישים ביותר לקהילה, לחלקו הצפוני. לאחר מכן תשוב הוועדה המחוזית לתכנון ובניה לדיון פנימי מחודש על תכנית "דרום גלילות".

בין המתנגדים לתכנית אשר הופיעו בפני הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, היו נציגי עיריית רמת השרון, בראשות ראש העיר אבי גרובר וחברי המועצה עידן למדן, ד"ר צחי שריב ופרופסור נטע זיו וכן נציגי הקהילה והתושבים מתל אביב-יפו אשר גובו על ידי אקולוגים ונציגי החברה להגנת הטבע.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סימה פרי תומכת בודמני
תומר רוזנפלד מנהל סניף הרצליה, חנה פריזן יור חב פעילים, עדי שפיר מנהלת אזור השרון
מחשבים מסלול מחדש
סייעות "נקנסו" בשכרן כיוון שלא החתימו כרטיס עבודה
אבי יוסף , איש השנה של רוטרי רעננה
נבחר איש השנה של מועדון "רוטרי" רעננה
פועל נפל מגובה באתר בניה בתל אביב - מצבו בינוני
פועל נפל מגובה באתר בניה בתל אביב - מצבו בינוני
זהו יום הבוחר
זהו יום הבוחר
קידום האומנויות בבתי הספר היסודיים
הלוואה לסגירת המינוס
הלוואה לסגירת המינוס