רמת השרון

עליה בתקציב עיריית רמה"ש

תקציב העירייה לשנת 2019 - 446.5 מיליון שקלים - מדובר בעליה של 6.5 מיליון שקלים לעומת תקציב 2018 שעמד על 440 מיליון שקלים. תקציב החינוך יעמוד על כ- 162 מיליון שקלים. תקציב הפיתוח יעמוד על 212 מיליון שקלים

שרון יונתן 29/05/2019
גרובר. נעשה בשיתוף פעולה
צילום: ראובן קפוצ'נסקי

תקציב העירייה לשנת 2019 יעמוד על 446.5 מיליון שקלים, כך עולה מהצעת התקציב שאושרה ביום ראשון בועדת הכספים ותובא בשבועות הקרובים לאישור במועצת העיר. מדובר בעליה של 6.5 מיליון שקלים לעומת תקציב 2018 שעמד על 440 מיליון שקלים. תקציב החינוך יעמוד על כ- 162 מיליון שקלים (36% מעוגת התקציב). תקציב הפיתוח (הבלתי רגיל) יעמוד על 212 מיליון שקלים.                                                  

בניגוד לשנה שעברה שאז התקציב עבר רק בפעם הרביעית וגם זאת לאחר התערבות משרד הפנים מאחר ולגרובר לא היה רוב במועצת העיר, הפעם התקציב צפוי לעבור ברוב קולות. יש לציין כי למרות הביקורת ברשתות החברתיות על כך שהתקציב עדיין לא עבר, המועד האחרון להעברת התקציב הוא סוף יוני וזאת בשל הבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימו בסוף 2018, כך שהעירייה עומדת בתחום הזמן שניתן על פי החוק.                

 ראש העירייה, אבי גרובר, הסביר השבוע מדוע העירייה התמהמהה עם הגשת התקציב: "היה חשוב לי שהכנת התקציב תתבצע בצורה מקצועית ומכובדת, גם אם זה לקח עוד מספר חודשים. יכולתי להביא תקציב בחודש פברואר, אבל זה לא היה נכון כי הקואליציה עדיין לא התגבשה וזה לא היה עושה טוב לעיר. עברנו תהליך של קליטת חברי מועצה חדשים, הרכבת קואליציה חדשה, ועדות וסגנים. רציתי לתת לחברים ללמוד את התקציב ובמקביל עשינו התאמות ושינויים לפי דרישות ובקשות של ראשי ועדות. היה לי חשוב להכין את התקציב בשיתוף פעולה מלא עם כל סיעות הקואליציה וזה אכן מה שקרה, והכל במגבלות החוק שמאפשר לנו להעביר תקציב בשנת בחירות עד סוף חודש יוני. חשוב לי לציין שפעילות העירייה לא נפגעה מהעובדה שהתקציב לא אושר עדיין וגם אם נכתבה עלי ביקורת כזו או אחרת אני לא מתרגש מכך ויודע שפעלתי נכון למען העיר ותושביה".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 21/08/2019
שמוליק גריידי. פנה ליועץ המשפטי של העירייה
שרון יונתן 01/08/2019
חברי סיעת רמת השרון חופשית בישיבת המועצה השבוע
שרון יונתן 09/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
וכולנו אור איתן...
דפנה צור
אני כאן בגלל אחותי
תלמידי חטיבת היובל בראש העין
אזרחות פעילה בחטיבת "היובל" בראש העין
ראש העיר משה פדלון וגלית רוניס מנהלת מחלקת גנים ונוף עם כרזת היער העירוני
הרצליה זכתה במקום הראשון במיזם של משרד החקלאות "יער עירוני"
הושלמה בניית קו הגז הטבעי לירושלים
כאן משפצים
תל אביב חוגגת ללא הפסקה
מרכיבים קואליציה