רמת השרון

עד מתי תחתית?

הפועל "ניר" רמת השרון ניצלת עונה שניה ברציפות מירידה ממש ברגע האחרון. גור תמר, יו"ר הקבוצה, מסביר מדוע זה קרה ומה צריך לקרות כדי שבעונה הבאה קבוצתו תהיה בחלק העליון

שרון יונתן 30/05/2019
גור תמר. מקווה לעונה טובה יותר
צילום: פרטי

בקבוצת הכדורגל הפועל "ניר" רמת השרון יודעים שאסור להם להמשיך להיות קבוצת תחתית כי מתישהו המזל והיכולת לא יהיו לצידם כמו בשתי העונות האחרונות, בהן נשארו בליגה ממש ברגע האחרון.                                         

לאחר שנשארה בליגה, מסכם גור תמר, יו"ר הקבוצה, את העונה שהייתה: "צריך לזכור שההבדל בין פלייאוף עליון לתחתון בליגה הזאת הוא קטן וראית שחצי ליגה הייתה מסובכת. הפועל ר"ג שהצליחה להיכנס לעליון נשארה עם 40 נק' כך שאם הייתה נשארת בתחתון יש סיכוי שהייתה יורדת ליגה. הליגה הייתה מאוד שוויונית. יש לנו קבוצה טובה ואם היינו מתחילים את הליגה עם הסגל שסיימנו היינו בפליאוף עליון".

גור, איפה טעיתם?

"תמיד תיפול עם כמה שחקנים בעיקר כאלו שהגיעו מליגות נמוכות ובוגרי נוער. יכול להיות שצריך להביא עוד שני מנהיגים וותיקים שימשכו ברגעים הקשים. היינו קבוצה טובה וצעירה אבל נאיבית מדי. אנחנו הקבוצה שהכי הרבה איבדה יתרון והפסידה".

הניצחון במרמורק השאיר אתכם ליגה.

"אם היינו מפסידים שם היינו יורדים ליגה ולאחר הניצחון הבטחנו את ההישארות אבל לא את המבחנים. לשמחתי ניצלנו ברגע האחרון. אני חושב שהשנה היינו במתח מיוחד כי עד הרגע האחרון לא הייתה יורדת אחת לליגה א' ועבורנו לרדת ליגה זה אסון".

מה היה האקס פקטור שגרם לכם לנצח פעמיים ולהישאר?

"אני באמת חושב שיש לנו קבוצה טובה, אולי הכי טובה מכל הפלייאוף התחתון. עשינו 14 נקודות מתוך 21 בפלייאוף, שזה אחוזים של עליית ליגה. הרבה בזכות משחק ההגנה שהשתפר, שני הבלמים היו טובים והשוער גילה יכולת טובה, ורון אשכנזי במשחק מול מרמורק עם שני שערים שהשאירו אותנו בליגה".

מי שהחזיק אתכם הוא החלוץ מוטי מלכה שנתן עונה גדולה עם 16 שערים.

"לדעתי הקריירה שלו התפספסה כי הוא בקלות יכול לשחק בליגת העל. הבאנו אותו מליגה א' והוא נתן כאן עונה גדולה. הוא כבר שיחק בעבר בליגת העל ולדעתי יהיה לו ביקוש. בעיקרון שיש לו חוזה לעונה נוספת אצלנו אבל בא נראה מה יקרה איתו".

אתה מרוצה מהעבודה של נעם שוהם?

"כן. נעם עמד במשימה בגדול והקבוצה תחתיו השתפרה מבחינת המשחק עצמו וברוב המשחקים היינו טובים יותר טוב מהיריבה. שיחקנו כדורגל יפה אבל המשכנו לקבל גולים קלים כך שכנראה שקשה בפרק זמן קצר לשנות הכל. הבטחנו לו שאם הקבוצה תישאר הוא ישאר לעוד עונה ואנו עומדים בסיכום הזה. אנחנו רוצים המשכיות איתו ונותנים לו את הצ'אנס כי מגיע לו והוא עמד במשימה בכבוד. אנחנו מאוד מאמינים בנעם שמכיר המון שחקנים בליגות נמוכות. הוא פריק של כדורגל שרואה ועוקב. אני חושב שהוא יכול לבנות קבוצה טובה ולהביא גם שחקנים מליגות נמוכות".

תמכרו שחקנים צעירים?

"יש לנו מספר שחקנים צעירים שיש להם ביקוש כמו רון אשכנזי, עמית מגוז, בר ירוחם, עומר בבו שלדעתי יתקדם לקבוצה גדולה ואפילו לאירופה. לכל משחק הגיעו סקאוטרים ומדברים איתנו, אבל לדעתי השחקנים האלו צריכים להישאר איתנו עונה נוספת".

בעונה הבאה שוב תילחמו על חייכם?

"יש לנו בסיס טוב של 70 אחוזים ועליו צריך להלביש עוד מספר שחקנים טובים כדי שנוכל להיכנס לפלייאוף העליון".

אתה בטח גאה מאוד בקבוצת הנוער שלכם שסיימה את העונה במקום הרביעי.

"תאמין לי, אין לי הסבר לזה. התחלנו את העונה גרוע מאוד ובשליש הראשון צברנו 4 נקודות בעשרה משחקים והיינו כבר היורדת הכי בטוחה בהיסטוריה של ליגת העל. החזרנו את אורן רותם עם הידע והניסיון וצירפנו מספר שחקנים ממכבי ת"א, שאיתם יש לנו שיתוף פעולה. בשני השליש הנותרים צברנו 70 אחוזי הצלחה, שזה קצב צבירת נקודות של זכיה באליפות. מה שעשינו זה הרבה יותר מאליפות, במיוחד לאחר פתיחת העונה המזעזעת. צריך להוריד את הכובע בפני כל הצוות של קבוצת הנוער. אנחנו כל שנה מעלים שחקנים מהנוער לבוגרים וזה הזכות קיום שלנו. אני רוצה להשביח שחקנים שיתקדמו. זה אינטרס של המועדון ושל השחקנים. אחרי שנערים א' עלתה ונערים ב' נשארה יש לנו ייצוג בליגת העל בשלוש השנתונים הבכירים במחלקת הנוער שזה דבר מדהים שלעצמו".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 14/11/2019
שרון יונתן 13/11/2019
שרון יונתן 12/11/2019
שרון יונתן 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יצא צדיק
תאונת דרכים בחיפה
ילדה בת 4 נפצעה מפגיעת רכב בחיפה
רמקול נייד איכותי באמת
רמקול נייד איכותי באמת
טיול ייחודי לאור ירח
בואו לבשל איתו
"לא נמתין עד שיקרה אסון"
צריך לשרוף אותה..
"צריך לשרוף אותה.."
מה קורה בגן?