רמת השרון

"בית הספר אינו ראוי לקליטת תלמידים נוספים"

הורים לתלמידים בבית הספר היסודי הצומח "יעל רום" ברמת השרון זועמים על חוסר הוודאות בנוגע למצב בית הספר בשנת הלימודים הבאה. ההורים הביעו את מחאתם בישיבת מועצת העיר שהתקיימה השבוע

כתב לוקאל 05/06/2019
בית הספר
צילום: שרון יונתן

 הורים לתלמידים בבית הספר היסודי הצומח "יעל רום" שברחוב העבודה הגיעו השבוע לישיבת מועצת העיר והביעו את זעמם על התנהלות העירייה בנוגע לקליטת תלמידים חדשים בשנת הלימודים הבאה.                                                                 

כזכור, מדובר בבית ספר שהוקם לפני כשנתיים בסמוך לחטיבת קלמן ואשכול הפיס כפתרון זמני עד הקמת בית ספר קבוע באזור. כיום לומדים בו שתי שכבות: שכבה ב' עם שתי כיתות מלאות בתלמידים ושלוש כיתות א' מדוללות יותר. לאחרונה נודע להורים כי בכוונת העירייה לפתוח בשנת הלימודים הבאה עוד שכבת א' עם שלוש כיתות נוספות והם חוששים כי המקום אינו ראוי לקליטת תלמידים נוספים.

 ההורים הגיעו לישיבת המועצה מאחר ואחד הסעיפים שעל הפרק היה הסמכת החברה הכלכלית להרחבת בית הספר לבניית קומה שניה והכשרת חדרי כיתה באשכול הפיס. ההורים חוששים מחוסר וודאות מכיוון שאין פתרון עדיין להקמת בית ספר קבע באזור מאחר שחלופת הקמת בית ספר בחורשת העמל נתקעה בשל התנגדויות תושבים וחברי מועצה.

 

ההורים דורשים כי תוקם במהרה קומה נוספת והם מתנגדים לחלופה השניה, שילדיהם ילמדו בתוך אשכול הפיס. עיקר כעסם היה על כך שעד כה, תחילת חודש יוני, הם לא עודכנו לגבי הפתרון לשנה הבאה.                                                     

אמא לתלמיד בכיתה ב' אמרה השבוע:"כשנכנסנו לפני שנתיים לבית הספר הובטחו לנו דברים שבפועל לא התקיימו, כמו כיתות קטנות, צהרון על חשבון העירייה. אנחנו דורשים שתיבנה קומה נוספת כדי שהילדים לא ילמדו באשכול פיס. הבת הקטנה שלי נכנסת לשכבה א' של יותר מ-70 ילדים. בניית קומה נוספת זה פתרון הכרחי, אבל יש המון חסר וודאות לגבי מה שיקרה הלאה. אנחנו דורשים שכל עוד הילדים נמצאים במבנה הזה שיהיו להם תנאים נורמליים כמו ספריה וחדר מחשבים".                                                                 

אמא נוספת אמרה בישיבה:"בשנה הבאה אנחנו מעל 200 בתי אב בבית ספר. אין לנו פתרון לעתיד הרחוק. זה אמור היה להיות בית ספר החלומות והכל התנפץ לנו בפנים. לפני שנתיים הבטיחו לנו דברים וחצי מזה התמוסס. אנחנו לא מוכנים שזה יהיה תפר על תפר".אמא נוספת הוסיפה: "למה צריך להביא עוד 3 כיתות שגם ככה אין פה מקום. אין מקום יותר בבית הספר הזה".        

  גרובר אמר בישיבת המועצה כי הכשרת חדרי כיתה באשכול פיס עומדת על מיליון שקל והקמת קומה נוספת תסתכם ב- 10.5 מיליון שקלים בתב"ר שכבר אושר.    

 גרובר השיב להורים: "השאיפה הייתה לצאת כמה שיותר מהר לבניה של בית ספר קבוע. בית הספר הצומח ימשיך לקבל שכבות ובסופו של דבר יהיה בית ספר נוסף. אני מקווה שנדע לבנות את בית הספר הקבוע בהקדם. אני מקווה שנסיים את השלמת הקומה השניה עד פתיחת שנת הלימודים".                                                       

בהצבעה בסוף הדיון אושר ברוב קולות להסמיך את החברה הכלכלית לבנות את הקומה השניה והכשרת חדרי כיתה באשכול פיס. בעקבות טענות ההורים במועצה נקבעה להם פגישה עם ראש העיריה למחר (חמישי).

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אושר צו הארנונה לשנת 2019 בהוד השרון
אושר צו הארנונה לשנת 2019 בהוד השרון
השיטור העירוני בפעולה
11 ילדי גן כרכום בחינוך המיוחד עתידים לעבור לגן חדש
11 ילדי "גן כרכום" בחינוך המיוחד עתידים לעבור לגן חדש
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
ארז ברט בכנס המתגייסים
כנס מתגייסים ברעננה
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
סוגרים מעגל
ישיבת מועצת עיריית רעננה
איזו החלטה התקבלה בישיבת מועצת העיר?