רמת השרון

חבר מועצת כפר שמריהו נהרג בהתרסקות דאון

מיכאל וינראוב, אדריכל ואב לשניים, נהרג בהתרסקות דאון בשדות סמוך למתחם מגידו. גבר נוסף שהיה עמו בטיסה נפצע בינוני

מיכאל פרוסמושקין 08/06/2019
וינראוב על רקע זירת ההתרסקות (צילום: תיעוד מבצעי מד"א + באדיבות המשפחה)

מיכאל וינראוב (49), חבר מועצה ביישוב כפר שמריהו, הוא ההרוג אתמול (יום שישי) בהתרסקות דאון סמוך למתחם מגידו. 

סמוך שעה 13:10 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב גלבוע על מטוס קל שהתרסק בשדות של מנחת מגידו. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום איתרו שני נפגעים. צוותי הרפואה העניקו טיפול רפואי ופינו אותם לבי"ח העמק את וינראוב במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה וגבר נוסף במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון. 

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א רונן אברמוב סיפר: "כשהגעתי למנחת לאחר תיאום וקבלת אישורים מהירים עליתי על המסלול ורכבתי עד שראיתי את המטוס שהתרסק בשדה סמוך למסלול. גבר בשנות ה 50 שכב ליד המטוס כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ואזרחים מבצעים בו החייאה ופצוע נוסף ישב בסמוך בהכרה מלאה. יחד עם צוותי הניידות טיפול נמרץ שהגיעו למקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי והם פונו לבי"ח העמק כשמצבו של אחד אנוש והשני בינוני."

וינראוב התגורר ולמד בילדותו בהרצליה ולאחר מכן גר ולמד מספר שנים בלונדון ובניו יורק. מאז שנת 2001 עבר עם משפחתו לכפר שמריהו. הוא היה אדריכל מוכר ובעל חברה לשיווק אינטרנטי. היה בוגר Architectural Association AA לונדון. בעל תואר שני נוסף ביזמות נדל"ן ומימון מאונ' קולומביה בניו יורק. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. לפני הבחירות המקומיות האחרונות הוא הצטרף כמספר 2  ברשימת ׳מצפן לכפר׳ (״קן״) בראשות אניק זבליק ובמהלך הבחירות נבחר לכהן כחבר מועצה בכפר שמריהו. מעיון בדף הפייסבוק שלו ניתן לראות כי אחד מהתחביבים המרכזיים שלו היה לטוס. 

"הכרנו בילדות כי שנינו גדלנו בהרצליה", סיפרה לאתר לוקאל יו"ר רשימת "מצפן לכפר" וחברת מועצה,  עו"ד אניק זבליק. "כשהגענו שנינו לגדל את ילדינו בכפר שמריהו התחברנו מחדש וכשהחלטתי לרוץ בבחירות, הוא בחר להצטרף אלי. הוא היה מאוד חכם, שנון ושקט ותמיד נתן תחושת ביטחון". 

היא סיפרה עוד כי זמן קצר לאחר הבחירות  וינראוב  נפל מגג ביתו בעת שניקה את הדוד. הוא נפצע ועבר תהליך שיקום ממושך, אך עדיין המשיך לבוא לישיבות מועצה ולתפקד. "בזמן הקצר שהוא היה במועצה הוא תרם יפה מאוד בחלקו ובכישורים המקצועיים שלו". בכל הנוגע לכפר שמריהו, סיפרה זבליק, כי  וינראוב  רצה לשמור על הצביון הכפרי של היישוב.  "זאת אבידה מאוד גדולה לכולם".  

מהמועצה נמסר: "מועצת כפר שמריהו מודיעה בצער רב על מותו בטרם עת של חבר המועצה מיכאל (מיקי) ויינראוב ז״ל. בשם המועצה, ובשם כל תושבי כפר שמריהו, אנו שולחים את תנחומינו לאשתו מור, ילדיו אלעד וליה, ולאימו הגברת שרה ברנר ולאחות צפי מרציאנו". 

סרג' קורשיא, ראש מועצת כפר שמריהו וחברו האישי של וינראוב, מסר: "איבדתי חבר אישי. הוא תרם רבות בנושאי פיתוח ובתחומים שונים, היה שותף לדרך ולעשייה בכפר שמריהו".
 
ההלוויה תתקיים ביום ב׳ ה-10/6/19 בשעה 12:00 בבית העלמין בכפר שמריהו.  המשטרה פתחה בחקירה ובמקביל נסיבות ההתרסקות נבדקות על ידי החוקר הראשי במשרד התחבורה. 


עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד לסחר במותגים מזויפים
פתיחה קשה
גאיה נסים זיו. למדתי לעמוד על שלי
"לתת זה לקבל"
נזק שנגרם לעץ במרחב הציבורי
אכפת לו לעץ
שלמו 25 מיליון שקלים והבית שלכם
שלמו 25 מיליון שקלים והבית שלכם
היה או לא היה חרם על קפה סשה ?
קפה סשה, החרם שהיה או לא היה?
חברי הנבחרת עם המאמן יוסי כהן
הגביע לתלמידי אמי"ת באר שבע
אישום: ויכוח בחניון בראשל"צ הסתיים בדקירה