רמת השרון

שינוי בתוכנית הפינוי בינוי ברחוב סוקולוב ברמה"ש

הוועדה המקומית החליטה שלא יוקמו דירות גן בבבניינים ברחוב סוקולוב 52 ו-54 , במקום דירות הגן ייבנו משרדים וחנויות מסחר. יו"ר נציגות הדיירים: "ההחלטה פוגעת בכדאיות הכלכלית של הפרויקטים"

שרון יונתן 11/06/2019
הבנין ברחוב סוקולוב 52 ו-54
צילום: פרטי

הועדה המקומית לתכנון ובניה דחתה בישיבתה האחרונה את בקשת דיירי הבתים המשותפים ברחוב סוקולוב 52 ו-54 להקמת דירות גן במסגרת פרויקט פינוי בינוי. לועדה הוגשה בעבר בקשה להריסת שני בניינים אלו שמונים כרגע 30 יח"ד (3 קומות מעל קומת מסחר) ובמקומם הקמת שני בנייני מגורים עם 7 קומות מעל קומת מסחר וכניסה עם 83 יח"ד.                                                     

לדיון, שהתקיים בשבוע שעבר, הביא ראש העירייה ויו"ר הועדה המקומית, אבי גרובר, הצעה לפיה יוקמו 3 דירות גן בקומה התחתונה. ההצעה לא התקבלה, כאשר 9 חברים התנגדו לה ורק 4 תמכו בה. החלופה שזכתה ברוב קולות היא להחליף בין דירות הגן לקומת המסחר/משרדים כך שהדירות ימוקמו במפלס הקומה הראשונה.                                           

הצעה נוספת שעברה ברוב קולות מתייחסת לתקן החניה ולפיה עקב שינוי תקן החניה העירוני לא יוצמדו חניות ליח"ד מעבר לתקן העירוני, כלומר, חניה אחת ליח"ד הקטנות (עד 119 מ"ר), כאשר שאר החניות ישארו כרכוש משותף.

שחר מיכאלי, יו"ר נציגות הדיירים, הגיב להחלטת הועדה:

"החלטה זו משליכה על כל הרחוב ופוגעת קשות בכדאיות הכלכלית של הפרויקטים. בנוסף, ברחוב כיום יש היצע גדול של משרדים וחנויות, ולעניות דעתי, התעקשות על בניית משרדים/מסחר נוספים במקום דירות חדשות היא שגויה. היזם ונציגות הדיירים יבחנו את ההחלטה בימים הקרובים ויחליטו על צעדיהם".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מערך החירום בסורוקה
בסורוקה התקיים לראשונה תרגיל המדמה תרחיש קיצוני של מצב מלחמה
שירות ההסעות העירוני בהרצליה בשבתות חוזר
קיץ על החוף
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
היער הקהילתי בראש העין
היער הקהילתי בראש העין
תאונה עם אופניים חשמליים ואוטובוס
גיא נתיב עם הפסלון המוזהב
האוסקר מגיע לרעננה
החווה החקלאית בבאר שבע
מתכוננים ליריד החקר בחווה החקלאית בבאר שבע
שוב לא שקט