רמת השרון

"גבר נימול הוא קורבן למעשה אונס ותקיפה"

אלון סברוני מרמת השרון הפגין בשני מצעדי גאווה שהתקיימו השבוע ברעננה ובראשון לציון נגד קיומו של טקס ברית המילה: "זהו מעשה פלילי, תקיפה בסכין, גרימת חבלה חמורה והטלת מום ונכות לצמיתות לשארית החיים"

שרון יונתן 20/06/2019
אלון סברוני במחאתו נגד קיום ברית המילה
צילום: פרטי

אלון סברוני, בן 60 מרמת השרון, מוביל בשנים האחרונות מחאה והתנגדות לקיומו של טקס ברית המילה, אותה הוא מתכוון להציג גם במצעדי הגאווה השבוע.        

אלון, שמוכר במחאתו בפייסבוק, מסביר את עמדותיו: "ברית המילה זה רמיסת זכויות האדם הכי נוראית שאפשר לעשות. קטיעה וכריתת איברים אנטומיים טבעיים, נורמליים חיוניים ותפקודיים באיבר המין. המטרה של ברית המילה היא לפגוע במיניות האדם. זהו מעשה פלילי, תקיפה בסכין, גרימת חבלה חמורה והטלת מום ונכות לצמיתות לשארית החיים".

 למרות שמדובר במנהג שמושרש ביהדות סברוני חושב אחרת: "ברגע שמנהג דתי קנאי פולחני מתנגש עם החוק הקנאות מנצחת. מי שיעשה בארץ ברית מילה לילדה יכנס לבית סוהר, אבל לילד שעושים ברית מילה אין הגנה בפני החוק. בישראל יש קשר שתיקה והשתקה. גבר נימול לא יכול לקבל את העובדה שהוא קורבן למעשה אונס ותקיפה. זה הכח של ברית מילה. כשאני מדבר עם בחורים נימולים הם לא יודעים שיש להם צלקת באבר המין".                                   

סברוני, נהג משאית בעברו, סבור כי עמדותיו אינן קיצוניות: "אתה יודע שברית מילה לילדה זה פשע חמור ולמרות זאת 200 מיליון ילדות ברחבי העולם עוברות אותו, כולל 90% מהילדות שנולדות במצרים, אבל שמדובר בברית מילה לגבר אנשים לא מבינים מה הבעיה".             

 על הטענה שילד יהודי שלא יעבור ברית מילה יהיה חריג בישראל, אומר סברוני: "מי ששונה זה לא מי שלא עשו לו. מי ששונה זה מי שיש לו צלקת באיבר מין והוא קורבן לאונס פגיע ועבירה ברוטלית. הוא שונה מכל הגברים בעולם. ברית המילה שוברת את נפש הגבר".                                                  

סברוני סבור כי מחאתו גרמה לשינוי: "המאבק שלי הוא למודעות. אני כבר 5 שנים נאבק ומוחה בעיקר בפייסבוק ומקיים משמרות מחאה באזור שוק הכרמל בת"א אחת לשבוע לערך. עשרות אלפי הורים הפסיקו לעשות ברית מילה בגלל כמה פעילים כמוני וקבוצות בפייסבוק".        

 סברוני מתכוון להביע מחאה בשני מצעדי גאווה השבוע זה שהתקיים ביום שלישי ברעננה וזה שיתקיים מחר (שישי) בראשון לציון. "המשטרה כבר סימנה אותי ולא מאפשרת להיכנס למצעדי הגאווה. מצעד הגאווה הוא מצעד למען שוויון זכויות האדם ולכן המחאה שלי מתחברת לאירועים האלו".

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תיווכו והעלימו הכנסות
מטיילים ותורמים
מטיילים ותורמים
נסגרו תיק החקירה נגד רהע צפת ורהע קריית שמונה
נסגרו תיק החקירה נגד רה"ע צפת ורה"ע קריית שמונה
הורים, אתם אחראים
מר"צ נגד התוספת בארנונה
פרלמנט הנוער מחלק אהבה
הסלמה בדרום לאחר חיסול הבכיר בג'יהאד האסלאמי
שחיינים עם כנפיים
"שחיינים עם כנפיים"