רמת השרון

מפגרש מרגש בין ניצולת שואה לתלמידי ביה"ס אורנים

תלמידי ביה"ס אורנים ברמת השרון נפגשו עם מדליקה המשואה מארי (ממו) נחמיאס

שרון יונתן 20/06/2019
מארי נחמיאס וילדי אורנים במפגש המרגש
צילום באדיבות בית הספר

מפגש מרגש התקיים ביום ראשון השבוע בבית ספר היסודי אורנים בין תלמידי שכבות ג' ו-ד' למארי (ממו) נחמיאס, בת 93 מעפולה, ניצולת שואה שגידלה 52 ילדי אומנה ושזכורה לכולנו כמדליקה משואה בטקס הדלקת המשואות האחרון ביום העצמאות.

המפגש יצא לפועל לאחר תהליך ארוך שהחל עם יוזמה של עינת שביט, מנהלת בית הספר, לקשר את התלמידים למדליקי המשואות במסגרת שיעורי העברית. ליאת בן ניסן וגל בר אורן, מורות לשפה, בחרו לחשוף את תלמידי שכבה ג' לאנשים שנבחרו להדליק את המשואות.

תלמידי השכבה צפו בדבריהם המרגשים של מדליקי המשואות והוחלט לבחור מדליק משואה אחד ולכתוב לו מכתבים. מארי נחמיאס נבחרה ברוב קולות.

בחג השבועות נפגשה גל עם מארי ומסרה לה את אסופת המכתבים. מארי ביקשה מגל שתקריא לה את המכתבים והיא התרגשה עד דמעות וברכה את תלמידי השכבה בסרטון. הילדים שצפו בסרטון התרגשו אף הם והוחלט לעשות כל מאמץ להפגיש בין מארי והתלמידים.

כאמור, ביום ראשון הגיעה מארי לבית הספר אורנים כאשר למפגש הצטרפה גם שכבה כיתה ד'. התלמידים קיבלו את מדליקת המשואה במחיאות כפיים ובהתרגשות גדולה תוך שהם שרים לה שירים. ילדי אורנים אף העניקו לה זר ובו 52 פרחים, פרח עבור כל ילד אומנה שאימצה בעבר.

מארי בירכה אותם וסיפרה להם על חייה וענתה על שאלות. כאות תודה והערכה על המכתבים הביאה מתנה לכל התלמידים וגם אפתה עוגות ועוגיות לכל המורים.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"לוקחים את קבלני הפיגומים כשעיר לעזאזל"
צעיר טבע למוות בכנרת
חוסן מצולם מבעד לעדשה
מיכל גבאי. חשה שליחות
האנשים שעושים את הרצליה
דואגים לקשישים
יין ישמח לבב אנוש
יין עדלאידע
לפעמים חלומות מתגשמים
אוניברסיטת חיפה למען הלוחמים