רמת השרון

האם ישנן חריגות בניה בביתו של צחי שריב?

במהלך ישיבת ועדת המשנה לתכנון ובניה טען מנהל מחלקת הפיקוח על הבניה בעיריית רמת השרון, כי בביתו של צחי שריב, המשנה לראש העירייה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, המשמש גם כראש סיעת "רמת השרון חופשית", ישנן חריגות בניה שלא הוסדרו. שריב: "ניסיון נואל על ידי עובד עירייה להטיל דופי בהתנהלותי"

שרון יונתן 27/06/2019
צחי שריב. מכחיש חריגות בניה בביתו
צילום: פרטי

האם לצחי שריב, המשנה לראש העירייה ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה,יש חריגות בניה בביתו שעדיין לא הוסדרו למרות התרעות שקיבל בנדון?     

במהלך ישיבת ועדת המשנה לתכנון ובניה, שהתקיימה בשבוע שעבר, טען סלבה בוטנר,מנהל מחלקת הפיקוח על הבניה במינהל ההנדסה בעירייה,כי בביתו של שריב, המשמש גם כראש סיעת "רמת השרון חופשית", ישנן חריגות בניה שלא הוסדרו. דברים אלו עלו לאחר ויכוח בין השניים מול כל חברי הועדה בעניין אכיפת חריגות בניה ברחבי העיר. יש לציין כי ועדת המשנה לתכנון ובניה, שבראשותה עומד שריב, היא זאת שדנה בין השאר בחריגות בניה בעיר.    

"מצאתי את עצמי נתון למסכת איומים"

צחי שריב מסר השבוע בתגובה:  "הוועדה המקומית לתכנון ובניה ברמת השרון מקבלת תשומת לב מיוחדת של הועדה המחוזית ושל יחידת האכיפה הארצית, בין היתר עקב ריבוי עבירות הבניה בעיר והעדר תגובה מספקת ומדיניות הולמת לאורך שנים. בניסיון להביא להסדרת הנושא נקטתי, מאז כניסתי לתפקיד יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, במספר צעדים שנועדו לשפר את האפקטיביות של מערך הפיקוח עירוני, לשיפור ממשקי העבודה בין הגורמים השונים במערכת האכיפה וליעול תהליכים,במטרה לסייע לגורמים בעירייה השואפים לשפר את המצב.מאז מצאתי את עצמי נתון למסכת איומים,שהגיעו לשיאם במהלך הישיבה האחרונה של ועדת המשנה.במהלך דיון על פרויקט תמ"א 38, שהוקם תוך חריגות משמעויות מההיתר, נעשה ניסיון נואל על ידי עובד עירייה להטיל דופי בהתנהלותי. ללא קשר לסדר היום של הועדה ולנושא החמור בו היא דנה,הטיח בי העובד שורת טענות, אותן שמעתי לראשונה, ביחס לעבירות בניה לכאורה שלי ושל חברים מסיעתי במועצת העיר.למען הסר ספק, לא ידוע לי על כל חריגות בניה בביתי. איומים לא ירפו את ידי. אמשיך לפעול להסדרת פיקוח יעיל על קיום חוקי הבנייה ושמירה על מנהל תקין למען תושבי העיר ובטיחותם".    

פנינו לעירייה בבקשה לדעת האם זה נכון שבביתו של צחי שריב קיימות חריגות בניה, האם העירייה פנתה אליו בדרישה להסדרת החריגות והדבר לא בוצע והאם מבחינת ראש העירייה צחי שריב יכול להמשיך ולשמש כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה אם אכן קיימות חריגות בניה בביתו.      

ראש העירייה, אבי גרובר, מסר בתגובה: "ככל שמתקיימות ברמת השרון חריגות בנייה, מפעוטות ועד משמעותיות, יש לטפל בהן ללא כחל ושרק. ועם זאת, המקרה של צחי שריב מעורר שורה של תהיות אודות התנהלות מחלקת הפיקוח בעירייה. איתור חריגות בנייה וטיפול בהן חייבים להתנהל באופן שיטתי ומוסדר. לא יעלה על הדעת, שבעיצומו של דיון הנוגע לתפקוד מחלקת האכיפה, יטיח מנהל המחלקה ביו"ר הוועדה, כי בשטחו הפרטי קיימות חריגות והן יטופלו לאלתר על ידי מחלקת האכיפה. זאת ועוד, באותה הזדמנות מנהל מחלקת האכיפה הודיע, כי שתי חברות סיעה נוספות יזכו לטיפול דומה. התנהלות זו מעוררות חששות כבדים, כי המחלקה עושה שימוש סלקטיבי בכוחה ובסמכותה על מנת להרתיע את מבקריה, נבחרי הציבור. לכך לא אתן יד. הנושא עבר לבדיקת היועץ המשפטי של העירייה".      

חבר המועצה ירון גדות, מספר 5 בסיעת "רמת השרון חופשית" שבראשותו של שריב, אמר השבוע:                                                          

 "הופתעתי לשמוע על חריגות הבניה של ראש הסיעה. כחבר ברמת השרון חופשית, ששמירה על החוק בראש מעייניה, הדבר מטריד ביותר.

בישיבת המועצה הקרובה אנסה לשים סוף למצב - חבר בועדות התכנון והבניה חייב להתחייב להסדיר חריגות בניה שביצע או להצהיר שאין לו חריגות בניה".

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
החלום נקטע
חילופי מפקדים בסיירת ההורים העירונית
ראש העירייה אמיר כוכבי וסגניתו יעל ברזילי, במעמד החתימה עם חבר המועצה עוד משה חנוכה
פרסום ראשון: הקואליציה בהוד השרון מתרחבת
הרמזורים בצומת בת הדר החלו לפעול
תחנת אוטובוס רעועה ליד חטיבת "אלון"
הזוכים בגמר פרויקט הנואם הצעיר ברמת השרון
זוכים בגמר פרויקט "הנואם הצעיר" ברמת השרון
נחילי ארבה , בדרך לישראל?
מכת ארבה
"החלטתי לבדוק את חוקיות מדידות הארנונה"