רמת השרון

ארבעה נגד אחד

ארבעת חברי סיעת רמת השרון חופשית ממשיכים להתנער מחבר סיעתם ירון גדות והשבוע הובילו מהלך להחלפתו בוועדות העירוניות

שרון יונתן 09/07/2019
חברי סיעת רמת השרון חופשית בישיבת המועצה השבוע
צילום: שרון יונתן

הקרע בסיעת "רמת השרון חופשית" בין ארבעת חברי המועצה ברשימה (צחי שריב, דני לביא,באצ'י אלקובי וענבל דדון) לחבר המועצה הנוסף מהרשימה, ירון גדות, החריף השבוע,כאשר הסיעה פעלה להוצאת גדות מהועדות העירוניות בהן הוא חבר.                                                                                

מזה תקופה שחברי הסיעה מתנערים מהתנהלותו של גדות ולמעשה פועלים בלעדיו. גדות מצידו,כבר מתנהל כחבר מועצה עצמאי וכאופוזיציונר לכל דבר ועניין. הדבר בא לידי ביטוי,בין השאר, בהצבעה על אישור התקציב, בה התנגד גדות, בניגוד לשאר חברי סיעתו שכמובן תמכו בהעברת התקציב.                                                                    

לישיבת המועצה שהתקיימה ביום ראשון הביא צחי שריב, ראש הסיעה, הצעה לסדר, לפיה גדות יוצא מהועדות העירוניות בהן הוא חבר ואת מקומו יתפסו חברי סיעתו:אלקובי תתפוס את מקומו של גדות בוועדה המרחבית לתכנון ובניה ובועדת המשנה לתמיכות והקצאות, דני לביא יהיה חבר ועדת החינוך במקום גדות, ענבל דדון תתפוס את מקומו בועדת מכרזים ושריב חבר במקומו בועדת איכות הסביבה.

לפני ההצבעה אמר גדות: "מה שנעשה כאן זה הונאה של הציבור, פעולה לא דמוקרטית נכלולית ואולי אף בלתי חוקית מבית מדרשו של צחי שריב.מה שנעשה בתוך סיעת 'רמת השרון חופשית' זאת בעצם יציאה שלהם החוצה מהסיעה. חוקית הם לא יכולים להוציא אותי וחוקית אני לא התפצלתי מהסיעה. המעשה הזה,כמו לא לזמן אותי לישיבות סיעה,להוציא אותי מקבוצות וואצאפ ופייסבוק זה בעצם התפצלות שלהם מהסיעה ולא שלי".           

בהצעה של שריב תמכו רוב חברי הקואליציה, כאשר שלושה חברי מועצה נמנעו (רוני בלקין, נטע זיו ושמוליק גריידי) וגדות עצמו בחר לא להשתתף בהצבעה.

מסיעת "רמת השרון חופשית" נמסר בתגובה:

"על אף שירון גדות הצביע נגד התקציב בניגוד להצבעת סיעת רמת השרון חופשית ועל אף שהסיעה יכלה להדיחו על פי חוק, בחרנו לא לעשות כן ולאפשר לו להמשיך להיות חלק מן הסיעה. במידה ויחליט לפרוש נכבד את בחירתו. לעניין השינויים באיוש המושבים של החברים בועדות,אלו נעשו במטרה להביא לידי ביטוי מיטיבי את הכישורים והיכולות השונים של חברי הסיעה למען טובת העיר".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשיא המדינה סייר בביהמ"ש הקהילתי בבאר שבע
תומר רוזנפלד מנהל סניף הרצליה, חנה פריזן יור חב פעילים, עדי שפיר מנהלת אזור השרון
מחשבים מסלול מחדש
פועל נפצע קשה במפעל בראשון לציון
פאנל בחירות בקהילת יונתן
פאנל בחירות בקהילת יונתן
 העירייה סירבה לאשר ליש עתיד להקים סוכה ציבורית בעיר
העירייה סירבה לאשר ל"יש עתיד" להקים סוכה ציבורית בעיר
שקוף שזה סקווש
בן 80 נסע בניגוד לכיוון התנועה
האגם בפארק רעננה
מנהל הפארקים העירוניים, סיים את תפקידו