רמת השרון

הנוער הלומד והעובד

בכפר הירוק שמים דגש לא רק על לימודים. לתלמידי הפנימייה מתאפשר לעבוד שם בחופש הגדול ולעשות קצת כסף. אלה, דניאל ומיכאל מספרים על הכיף שבעבודה

שרון יונתן 10/07/2019
אלה, דניאל (באמצע) ומיכאל. מנצלים את החופש לעבודה
צילום באדיבות הכפר הירוק

בכפר הירוק מאפשרים לתלמידי הפנימייה הרוצים בכך, להישאר בפנימייה ולעבוד בחופש הגדול בכפר ולהרוויח כסף. כארבעים תלמידים בחרו בהצעה. לדברי מנכ"ל הכפר ד"ר קובי נווה (סיסקו) זו מסורת ארוכת שנים והכפר מעניק לתלמידים על חשבונו תנאי מגורים נוחים וארוחות מסודרות בחדר האוכל ובזמן הפנוי הם יכולים ליהנות ממתקני הכפר.

את מיכאל בלגולה למשל אפשר למצוא יום יום בבריכת השחייה אחרי השעה 18.00 ולפני ארוחת הערב, מתרענן אחרי יום עבודה. מיכאל, תלמיד י"ב במגמות פיזיקה, כימיה ורוסית, עלה לישראל לפני שלוש שנים מרוסיה במסגרת ארגון נעל"ה – נוער עולה לפני הורים.  לפני שנה עלו גם הוריו והתיישבו בעפולה.                                                            

אלה אהרון, במקור מאשקלון עולה לכתה י"א במגמה למדעי החברה: "אני מאוד אוהבת את הכפר ולהיות עם אנשים, ובחרתי להישאר ולעבוד. גם אני עובדת בסידור וניקיון החדרים. דואגת שיהיה סבון, מגבות, מצעים נקיים".

דניאל בוגטירביץ שעולה לי"ב, במגמת קדם רפואה, עובד ברפת. דניאל עלה מסיביר במסגרת ילדי נעל"ה לפני שלוש שנים, והוריו הצטרפו אליו לפני חצי שנה. "הם לומדים עכשיו עברית באולפן באשדוד", הוא מספר. את רווחיו הוא מחלק כך: "החזר חוב של 2000 שח לכרטיס טיסה לטורונטו ודטרויט כי נסעתי עם אלופי הרובוטיקה לתחרות. 8000 ש"ח לקורס פסיכומטרי ולתת קצת להורים לרכישת מכונית".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידי בית הספר שילה בכפר סבא
חוויית בטיחות בדרכים לילדים
אנשי החינוך המצטיינים לשנת 2018
צמצום הבירוקרטיה בפרויקט חדשני
ההילה של הקבוצה
קטין נעצר בחשד לשוד מזוין בפיצוצייה
הסתיים תהליך השיבוצים לגנים העירוניים בכפר סבא
מרוצים מהשיבוצים לגני הילדים?
ליה גיא. אלופת ישראל בדיסקוס ובכדור ברזל
צעירים ומבטיחים
אוטובוס שחנה ליד מיכלית תדלוק עלה באש