רמת השרון

הנוער הלומד והעובד

בכפר הירוק שמים דגש לא רק על לימודים. לתלמידי הפנימייה מתאפשר לעבוד שם בחופש הגדול ולעשות קצת כסף. אלה, דניאל ומיכאל מספרים על הכיף שבעבודה

שרון יונתן 10/07/2019
אלה, דניאל (באמצע) ומיכאל. מנצלים את החופש לעבודה
צילום באדיבות הכפר הירוק

בכפר הירוק מאפשרים לתלמידי הפנימייה הרוצים בכך, להישאר בפנימייה ולעבוד בחופש הגדול בכפר ולהרוויח כסף. כארבעים תלמידים בחרו בהצעה. לדברי מנכ"ל הכפר ד"ר קובי נווה (סיסקו) זו מסורת ארוכת שנים והכפר מעניק לתלמידים על חשבונו תנאי מגורים נוחים וארוחות מסודרות בחדר האוכל ובזמן הפנוי הם יכולים ליהנות ממתקני הכפר.

את מיכאל בלגולה למשל אפשר למצוא יום יום בבריכת השחייה אחרי השעה 18.00 ולפני ארוחת הערב, מתרענן אחרי יום עבודה. מיכאל, תלמיד י"ב במגמות פיזיקה, כימיה ורוסית, עלה לישראל לפני שלוש שנים מרוסיה במסגרת ארגון נעל"ה – נוער עולה לפני הורים.  לפני שנה עלו גם הוריו והתיישבו בעפולה.                                                            

אלה אהרון, במקור מאשקלון עולה לכתה י"א במגמה למדעי החברה: "אני מאוד אוהבת את הכפר ולהיות עם אנשים, ובחרתי להישאר ולעבוד. גם אני עובדת בסידור וניקיון החדרים. דואגת שיהיה סבון, מגבות, מצעים נקיים".

דניאל בוגטירביץ שעולה לי"ב, במגמת קדם רפואה, עובד ברפת. דניאל עלה מסיביר במסגרת ילדי נעל"ה לפני שלוש שנים, והוריו הצטרפו אליו לפני חצי שנה. "הם לומדים עכשיו עברית באולפן באשדוד", הוא מספר. את רווחיו הוא מחלק כך: "החזר חוב של 2000 שח לכרטיס טיסה לטורונטו ודטרויט כי נסעתי עם אלופי הרובוטיקה לתחרות. 8000 ש"ח לקורס פסיכומטרי ולתת קצת להורים לרכישת מכונית".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עדיין בפסגה
תאונת דרכים קשה בכביש 2
גבר נהרג לאחר פגיעת רכב בכביש 2
הישג נהדר לתלמידי בית הספר אוסישקין
בית הספר "אוסישקין" בכפר סבא זכה במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
אבנר 7 רמת גן
פרויקט התחדשות עירונית חדש בר"ג
מרוץ הבנים 2019
הצלחה למרוץ הבנים ה- 9 ע"ש שי דנור (דדון) בראש העין
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
אישום: גנב אופנוע, נמלט מהמשטרה והתנגש במעקה
אסי דומב , פוטר במפתיע
זעזוע במחלקת הנוער של הפועל הוד השרון