רמת השרון

"לא יכול להיות ששבעה חודשים כלום לא קורה"

חבר המועצה ירון גדות העלה הצעה לסדר בישיבת המועצה בעניין פרשת ראש החזיר והציע שהעירייה תגיש תלונה במשטרה בעניין. ראש העירייה: "לפי החוק העירייה לא יכולה להגיש תלונה"

שרון יונתן 11/07/2019
ראש החזיר על גדר בית הכנסת. פרשה שלא הסתיימה
צילום: פרטי

פרשת הנחת ראש החזיר על שער הכניסה לבית הכנסת "סוכת "שאול" שוב עולה לכותרות לאחר שחבר המועצה ירון גדות הגיש הצעה לסדר בנושא.                                                                                 

כזכור, ב-9 לנובמבר, ארבעה ימים לפני הסיבוב השני בבחירות לראשות העירייה בין גרובר לרוני בלקין, הונח ראש חזיר על שער הכניסה החיצוני לבית הכנסת "סוכת "שאול" ברחוב רבנו תם במרכז העיר. המקרה זיעזע את תושבי העיר וחקירת משטרה נפתחה מיד, אך עד כה המשטרה לא הצליחה לפצח את הפשע. בהמשך, שיגרה העירייה מכתב לשר לביטחון פנים ומ"מ המפכ"ל וביקשה לתת דגש על חקירה זו.                                                              

בהצעתו לסדר ביקש גדות כי העירייה תגיש תלונה רשמית ומסודרת מטעם ראש העירייה וכל אחד מחברי המועצה, "הליך אשר יאפשר לראות בנו כבעלי עניין בתלונה ורשאים לקבל מידע בנושא".

גרובר אמר לגדות בפתח הדיון: "לפי החוק העירייה לא יכולה להגיש תלונה. אני לא מבין מדוע אתה כל הזמן מעלה את הנושא מחדש. אני אגיד לך למה, כי זה לא באמת מעניין אותך. אתה רק מנסה לעשות על זה ספינים ללא הפסקה. היה פה נושא חמור ומי שחוקר זה משטרת ישראל. אם יש לך תלונה כלפי התנהלות המשטרה תלך למח"ש ותגיש תלונה נגד המשטרה".                                    

    גדות השיב: "לא יכול להיות ששבעה חודשים כלום לא קורה. מי שחושב שהחקירה מתנהלת כמו שצריך אז הוא מגלגל עיניים ומבזבז זמן".            

 רוני בלקין, שנוצח על ידי גרובר בסיבוב השני, אמר לגדות: "אני כל חודש בודק שהחקירה מתקיימת ולא צריך לוודא כל רגע נתון מה קורה בחקירה".                                                                  

גם חבר המועצה גיא קלנר תקף את גדות על הצעתו: "משטרת ישראל עושה את עבודתה. יש מקרי רצח שלוקח 25 שנים לפענח אותם. יש מקרים שקשה למצוא את הפתרון, אבל לרכב על זה ולהוציא עין לכולם חודש אחרי חודש יש גבול לציניות בעניין הזה. עושה רושם שאתה מחפש לסחוט את הלימון ברמה הפוליטית".                                                                              

  שירלי פאר-יגרמן, מנכ"לית העירייה, ציינה כי היא נמצאת בקשר מול גורמי המשטרה אחת לשבועיים ומקבלת עדכונים כי החקירה מתנהלת. הצעתו של גדות הוסרה ברוב קולות, כאשר רק הוא תמך בה ובלקין נמנע.                                                            

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
קרן סגמן. מרחיבה את הפעילות
"נולדת לנצח"
מזרח כפר סבא בדרך לשדרוג
שומרי היערות
לגזור ולשמור
בגרות בתיאטרון
בגרות בתיאטרון
MAGIC -  תערוכת הקסמים הגדולה בעולם
MAGIC - תערוכת הקסמים הגדולה בעולם
המועצה בפעולה
צחי שריב. יוד הוועדה
התחבורה הציבורית ברמה"ש לאן?