רמת השרון

פיצוץ ושריפה במפעל תע"ש ברמת השרון

מהמשטרה נמסר כי מדובר בתנור תעשייתי שהתלקח ובעקבות כך נשמע פיצוץ קל והחל לעלות עשן. במקביל התחדשה שריפת הקוצים באזור פי גלילות

מיכאל פרוסמושקין 15/07/2019
פיצוץ ושריפה במפעל תע
צילום: רמי בר לב חבר מועצת רמה"ש , יו"ר ועדת ביטחון

 

כוחות הצלה ומשטרה הוזעקו למפעל תע"ש בסמוך לרמת השרון בעקבות פיצוץ ושריפה במפעל.   

סמוך לשעה 11 נשמע פיצוץ עז משטח מפעל תע"ש שסמוך למחלף מורשה ועשן רב נראה מיתמר מהמקום. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות כיבוי, משטרה והצלה. בחלוף זמן קצר הוכרזה שליטה על האירוע ודווח כי לא קיימת סכנת התפשטות. איש לא נפגע.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בתנור תעשייתי שהתלקח ובעקבות כך נשמע פיצוץ קל והחל לעלות עשן. לדברי אחד מגורמי החירום בתע"ש אין סכנה מבחינת החומר. צוותי כיבוי מבצעים ניטור ונערכים בהתאם.

בתוך כך, בעקבות שריפת קוצים שכובתה אמש באזור פי גלילות  והתחדשה לפני זמן קצר, כוחות כב״ה ומשטרה מטפלים באירוע. כרגע אין שליטה על האש. נחסם לתנועה הנתיב הימני המיועד לתחבורה ציבורית בדרך נמיר לכיוון צפון.

בכיבוי האש הוסיפו ואמרו  שמדובר בשריפת קוצים גדולה שמאיימת על חניון רכבים באזור צומת גלילות. צוותי כיבוי רבים פועלים בארוע להשגת שליטה. ממ"ז דן יצא למקום עם מספר קציני מטה לבצע הערכת מצב.

מעיריית הרצליה נמסר:

סדרת פיצוצים הייתה הבוקר בשטחי תע״ש בהרצליה. לסדרת הפיצוצים שהייתה גם בשבוע שעבר אין הסבר למעט העובדה שמדובר בשטחים מזוהמים מפסולת של מפעלי התעשיה הצבאית ששכנה במקום עד לפני 30 שנה. משה פדלון ראש עיריית הרצליה הגיב ואמר  כי העירייה עוקבת מקרוב אחר הנעשה בשטח יחד עם כוחות הכיבוי ואנשי איכות הסביבה״קרקע שהוטמנו בה במשך שנים נפלי פגזים, חומרי נפץ, חומרים כימיים וחומרי בעירה, סופה להתלקח ללא כל התראה. זה בדיוק החשש מקרקעות כאלה. אני מקוה שהותמ״ל שמתכנן בניה המונית על כל קרקע פנויה ללא אבחנה בין  שטחים מסומנים או ירוקים יקח את הענין לתשומת ליבו״.

מתע"ש נמסר:" האירוע הוא כתוצאה של  תקלה בקו ייצור במפעלי תעש . במקסר המעבד חומרים שאינם מהווים מפגע סביבתי. כתוצאה מכך הופיע עשן למספר דקות. האירוע הסתיים תוך מספר דקות ויבדק עי נוהלי התעש. יצויין כי אין נזק סביבתי למבנה ומדובר באירוע שטופל במהירות"

 

 


 
 
 

 

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כמות גדולה של סמים ברכבו אשר היתה מחולקת למנות
בדקו רישיונות ומצאו סמים
מחכים לצלצול
מחכים לצלצול
כמה תרומות קיבל סער בבחירות?
קיבלה קמפיין
דוגמנית פלוס
תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
תיכון הנדסאים אירח תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
נעמי חוזרת
משה פדלון ראש עיריית הרצליה
ביטול ההחלטה על הפסקה באספקת המים בהרצליה
הסכם פשרה בתובענה ייצוגית נגד עיריית גבעתיים