רמת השרון

מחשבת מסלול מחדש

קבוצת הנשים בכדורסל, א.ס. רמת השרון, ערכה שינוי מאסיבי בסגל השחקניות מהעונה שעברה, ממנה נותרה רק הקפטנית יעל אהרונוב. אורנה אוסטפלד, המנהלת המקצועית, מספרת על הקבוצה החדשה שנבנתה ומשוכנעת שהבחירה בנעמי קולודני כמאמנת היא בחירה נכונה

שרון יונתן 17/07/2019
יעל אהרונוב. הקפטנית שפותחת עונה עשירית בקבוצה
צילום: עודד קרני

לאחר שבעונה שעברה כשלה בגדול וסיימה במקום הלפני אחרון בליגה מנסות נשות קבוצת הכדורסל א.ס. רמת השרון לבנות קבוצה טובה לקראת העונה הבאה.

בניגוד לשנים האחרונות, בהן תהליך בניית הקבוצה נמשך לתוך הקיץ, השנה הסתיים גיבוש הסגל הסופי כבר בשלב זה.

את הקבוצה תאמן נעמי קולודני, עוזרת מאמן נבחרת העתודה לנשים, שקיבלה הזדמנות להוביל חבורה מרשימה של שחקניות שנבחרו בקפידה, והעדיפו את רמת השרון למרות שכל אחת קיבלה הצעות מקבוצות אחרות. הקבוצה עברה חריש עמוק כאשר רק יעל אהרונוב, הקפטנית הוותיקה, נשארת לעונה הבאה ולצדה הוחתמו 9 שחקניות חדשות. לאהרונוב זו תהיה העונה העשירית בקבוצה, הישג יוצא דופן במציאות של הספורט הישראלי.

שתיים מהזרות החדשות שיחקו בליגה בעונה שעברה: קאדיג׳ה קייב שהצטיינה במדי הפועל פ"ת, ג'ורדן הופר שהצטיינה במדי אליצור חולון ופיונדה פיצג׳רלד, ממצטיינות הליגה האיטלקית בעונה האחרונה.

שרה האטיס, מתאזרחת בת 24 המתנשאת לגובה של 1.93 מ', אמורה להיות מחליפה ראשונה לגבוהות, ומקווה לעשות ברמה"ש את הפריצה הגדולה.  מרים חנון, תושבת נהריה, זכרה שבגיל 17 קיבלה מהקבוצה, שכבר אז רצתה להחתים אותה, כדור וחולצה במתנה, ובחרה עכשיו לשחק ברמה"ש.

שהד עבוד, תושבת שפרעם, הגיעה אחרי עונה מצוינת בפתח תקווה, ותשלים עם יעל ומרים שלישיית גארדיות ישראליות שיכולות לשחק במספר תפקידים. נועה שרביט מאורנית, נור כיוף מעוספייה, ועדן גיוסי מקלנסואה הן שלוש צעירות מוכשרות שנענו לפרויקט החדש שנרקם בקבוצה שיפור וקידום צעירות. 

אורנה אוסטפלד, המנהלת המקצועית של הקבוצה, אמרה השבוע:

"השנה, עם התקציב הקטן בתולדותינו, יש לנו את אחד הסגלים שאנחנו הכי גאות בהם. הצלחנו להביא את כל הישראליות שרצינו, שחלקן העדיפו לשחק אצלנו למרות שכל הליגה רדפה אחריהן. כולן ויתרו על הצעות טובות יותר, ואני מאוד שמחה שהמועדון שלנו חזר להיות אטרקטיבי בזכות דברים שאינם כסף.מקצועית, יש לנו שבע שחקניות שבכל יום נתון יכולות להיות בחמישייה, וכולן יכולות לשחק לפחות בשתי עמדות. להן הוספנו שלוש צעירות שיקבלו הזדמנות להוכיח את הכשרון שלהן. בנינו הרכב מאוזן, שישמור, ירוץ, וישחק חכם".

מעבר לצד המקצועי ברמה"ש מנסים לשמור על הייחודיות של המועדון. אוסטפלד: "לא פחות מהפן המקצועי, אני גאה בהרכב האנושי של הסגל, שכולל ישראליות, אמריקאיות, ערביה מוסלמית, ערביה נוצרית ודרוזית, ייצוג די מגוון של האוכלוסייה, הייתי אומרת. הצבנו לא מעט סטנדרטים חדשים בספורט הישראלי, ואנחנו שמחות להמשיך להוביל דרך של קבלת נשים מרקעים שונים, ללא שום הבדל".

אוסטפלד תולה תקוות רבות בקולודני: "על כל הקבוצה הזו תנצח נעמי קולודני, ובשבילנו זו סגירת מעגל מרגשת. היא ילידת רמת השרון, גדלה אצלנו, וזה מרגש שהיא חוזרת כמאמנת. יש לה מוח כדורסל מבריק, ואני אשתדל לא להפריע. החיסרון היחיד שלה הוא חוסר ניסיון, ואת זה יש לנו להציע בשפע. אני שמחה שגם באיגוד הבינו כמה כדורסל יש לה, ומינו אותה לעוזרת של רועי אייזנברג בנבחרת העתודה.

הדבר הכי חשוב השנה יהיה להחזיר את האוהדים ליציעים, ואני מאמינה שהם יאהבו מה שיראו מאיתנו".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 07/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוני סקה אומניות לחימה בכ"ס - למען הספורטאים הצעירים
זריקת עידוד
כמה נפגעו קשה בתאונות בעשור האחרון?
אבנר 7 רמת גן
פרויקט התחדשות עירונית חדש בר"ג
אלכוהול מזויף נמצא בבית עסק בכפר סבא
חודש ראשון לתחנות הרכבת ברעננה: קרוב ל-40 אלף נוסעים
חודש ראשון לתחנות הרכבת ברעננה: קרוב ל-40 אלף נוסעים
אריה פרידמן התפטר מהמועצה הדתית
ודמני הולך עם גינזבורג