רמת השרון

קשיש הורשע ברצח אשתו

בית המשפט הרשיע את רם גרנות מרמת השרון כי רצח את אשתו סימה גרנות ב–19 מכות פטיש, שפך חומצה לפיה, חנק אותה וכיסה את גופה בשטיח. הוא צפוי לרצות מאסר עולם

מיכאל פרוסמושקין 18/07/2019
קשיש הורשע ברצח אשתו
צילום אילוסטרציה iclip art

בית המשפט המחוזי בת"א הרשיע ביום חמישי שעבר את רם גרנות (84) מרמת השרון בכך שרצח בכוונה תחילה את אשתו סימה גרנות (67), לה היה נשוי מזה 46 שנה. הטיעונים לעונש יישמעו בהמשך, אך כפי שמתחייב בחוק, הוא צפוי לרצות מאסר עולם.

 על פי כתב האישום, בנובמבר 2015 החלה המנוחה בהליכים משפטיים לגירושין וחלוקת רכוש, לאחר שהתגלע סכסוך בין השניים. כמו-כן, בשתי הזדמנויות בחודש נובמבר 2015 התלוננה המנוחה במשטרה בגין אירועי אלימות ואיומים שנקט כלפיה הנאשם, ושבעקבותיהם הגישה בקשה לביהמ"ש לצו הגנה מפניו, שבמסגרתו הוסכם כי השניים ימשיכו להתגורר יחד בביתם.

שעות ספורות לאחר פגישה בין עורכי הדין של השניים לגבי חלוקת הרכוש,  החליט גרנות לרצוח את אשתו ולצורך כך הכין לשימושו פטיש.

 מכתב האישום, שהוגש בתום חקירת שוטרי תחנת גלילות, עולה כי ב – 8 בדצמבר אותה שנה, בעת שהשניים שהו בביתם, נטל גרנות את הפטיש, ניגש אל אשתו, שישבה בכורסה בסלון הבית, והחל להכות באמצעותו בחוזקה בראשה לפחות 19 פעמים – וזאת חרף זעקותיה וניסיונותיה להתגונן מפניו בידיה.

בשלב מסוים, דחף אותה וכתוצאה מכך היא נפלה והתמוטטה על רצפת הבית. משסבר גרנות כי אשתו עודנה בחיים, נטל בקבוק עם חומצת מלח ושפך את תכולתו על ראשה ולתוך פיה, על מנת שתבלע את החומצה בכדי לגרום למותה. בהמשך, חנק אותה באמצעות ידיו ובאמצעות מגבת שהניח על פניה, עד אשר השתכנע כי המנוחה אינה עוד בחיים. לאחר מכן, הוא כיסה את גופתה בשטיח והותירה במצב זה עד לבוקר המחרת – אז התקשר לבנו והודיע לו כי רצח את אמו. הבן וכוחות הצלה ומשטרה, שהגיעו לבית מצאו את גופת המנוחה על הרצפה ואת גרנות בחדרו כשסימני חתך בזרועותיו.

גרנות, טען, באמצעות סנגורו עו"ד גיל פרידמן, כי לא הייתה לו כוונה לרצוח את אשתו ולדבריו היה במצב של חוסר שליטה בעת האירוע על רקע משקעי העבר.

בתום הליך הוכחות, הרכב של שלושה שופטים קבע כי גמלה בליבו של גרנות החלטה לגרום למותה של אשתו על רקע הסכסוך סביב חלוקת הרכוש והמתחים הקודמים שנלוו למערכת היחסים ביניהם. השופטים דחו את טענת ההגנה כי גרנות פעל מתוך אימפולסיביות רגעית ולא באופן מתוכנן.

אחיה של הנרצחת, יעקב בן שמחון, אמר בבית המשפט למספר כלי התקשורת לאחר הכרעת הדין: "סוף סוף הדין מוצה, כמו שצריך, ואני מקווה שהוא יירקב בכלא".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עורכי הדין ורד כהן ורענן בר - און
האם ניתן לתבוע את נזקי ל"ג בעומר?
תאונת דרכים קשה בכביש 2
גבר נהרג לאחר פגיעת רכב בכביש 2
בוחרים את אנשי החינוך של השנה
בקרוב בפתח תקווה , כיכר טראמפ
המשך ישר בכיכר טראמפ
התפתחות בחקירת רצח הנערה נאווה אלימלך
אלוף הקריאה
אלוף הקריאה
אלי דלל סגן ראש עיריית נתניה, דר משה ברקת הממונה על רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון ומרצה במכללה, פרופ הרט, נשיא האקדמית נתניה ועוד צחי רדיאנו, מנכל המכללה
האקדמית נתניה העניקה תארים לבוגרים
מיטב המטבח ההונגרי
שבוע הקולינריה ההונגרית בישראל