רמת השרון

מכוונת גבוה

רוני קלינגר, שעולה לכיתה י"ב בתיכון רוטברג ומשחקת במקביל בשלוש קבוצות כדורסל ברמת השרון, מספרת על החלום שלה בענף ועד כמה למשפחתה יש חלק גדול בהצלחתה

שרון יונתן 25/07/2019
רוני קלינגר. משחקת במקביל בשלוש קבוצות
צילום: בעז שניצר

קבוצת הנשים בכדורסל, שבעבר הייתה בין המובילות בענף, הוציאה במרוצת השנים לא מעט שחקניות שנתנו את הטון בליגת העל ובנבחרת ישראל. כמו שכבר כתבנו לפני מספר שבועות, למרות העונה הכושלת של הקבוצה העונה, במחלקת הנערות העבודה ממשיכה להיעשות על הצד הטוב ביותר תוך כדי טיפוח כישרונות צעירות. אחת מהן היא רוני קלינגר, שחקנית קבוצת הנערות, בת 17 שעולה לכיתה י"ב בתיכון רוטברג במגמת הנדסת תוכנה. בעברה למדה רוני בבית הספר היסודי אוסישקין ובכיתת ספורט בחטיבת ביניים עלומים.

ככדורסלנית מצטיינת אין זה פלא שהכדור צמוד לרוני מהיום שהיא זוכרת את עצמה. "אני משחקת כדורסל מגן חובה, כך שזה בערך כבר 12 שנים ועסקתי במהלך השנים באתלטיקה קלה כאשר הייתי בכיתת הספורט בעלומים".

עם קבוצות הכדורסל בהן שיחקה בשנים האחרונות הגיעה מספר פעמים לחצי גמר הפליאוף ולגמר גביע המדינה. "אני משחקת בשלוש קבוצות ברמת השרון, מתוכן בקבוצת תיכון רוטברג ובנערות א' שבהן הגענו העונה לחצי הגמר".

רוני, איפה תשחקי בעונה הבאה ומהי המטרה שלך?

"בעונה הבאה אשחק באותן שלוש קבוצות, כלומר, בתיכון רוטברג, נערות א' ולאומית בוגרות במטרה שבכל אחת מהקבוצות נגיע למקום אחד יותר גבוה ממה שהגענו השנה תוך שיתוף פעולה ועבודת צוות ושנעבוד ביחד כקבוצה אחת".

מה החלום שלך בכדורסל?

"החלום שלי בכדורסל הוא להתקדם ולהצליח במטרות אשר אני מציבה לעצמי ובעיקר ליהנות מהדרך, מהמשחק שבכדורסל וממה שהמשחק נותן לשחקניות צעירות כמוני".

מי המודל לחיקוי שלך ומדוע?

"אין לי מודל לחיקוי ספציפי אבל אני יכולה להגיד חד משמעית שהמשפחה שלי ככלל היא מודל לחיקוי. אנחנו לא מוותרים אף פעם על מנת להגיע למטרה בלי לפגוע באנשים בדרך וכולם נאמנים למטרה עד הסוף גם אם מישהו נכשל. אם מישהו נכשל הוא יקום וינסה מחדש כי הדרך להצלחה מלאה בכישלונות וזה מה שאני הכי מעריכה במשפחה שלי ולכן הם המודל לחיקוי שלי".

על מה נאלצת לוותר כדי להגיע לרמה שהגעת?

"נאלצתי לותר על זמן איכות עם חברים מכיוון שבזמן שהיה לי פנוי הייתי צריכה להקדיש ללימודים לכן לא נפגשתי הרבה עם חברים".

ספרי על בחירתך למצטיינת העונה.

"כאשר שמעתי שנבחרתי לשחקנית המצטיינת של העונה התרגשתי. העונה הזאת הרגשתי שהשתפרתי בכדורסל עקב מאמץ שהשקעתי בעיקר בשנה העמוסה של כיתה י"א נתתי כל מה שיכולתי וכשראיתי שמישהו רואה את זה על המגרש הרגשתי שעשיתי את שלי אבל לא יכולתי לעשות זאת בלי שהקבוצה שלי תשחק משחק קבוצתי ותתמוך ברגעים הקשים".

האם העובדה שאמך מורה לחנ"ג משכה אותך לעסוק בספורט?

"העובדה שאמי מורה לחנ"ג גרמה לי לעסוק בספורט אך היא לא גרמה לי לבחור בכדורסל. מה שגרם לי לבחור בכדורסל הוא המשפחה. אני באה ממשפחה שבה כל אחד מהם משחק כדורסל ונאמן למשחק, משקיע בו ואוהב אותו".

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

"בעוד חמש שנים אלמד באוניברסיטה ואשחק כדורסל חובבני או מקצועי".

עוד ברמת השרון
ים יהונתן בעת החתימה על החוזה
שרון יונתן 19/08/2019
שרון יונתן 15/08/2019
רמת השרון נגד קריית אונו
שרון יונתן 13/08/2019
עודד שעשוע. אתגר חדש בלאומית
שרון יונתן 05/08/2019
הפועל ניר רמת השרון במחנה האימונים
שרון יונתן 01/08/2019
דניאל שקלים. לזכות בתואר במדי רמת השרון
שרון יונתן 30/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מימין ילנה ראלף וגני צרווני
משיקים את החופש הגדול
לבדוק את נושא חשבונות המים המופרזים
ים המלח
גבר כבן 76 התמוטט בים המלח
מאות שתילי סם אותרו במעבדת סמים בגן ילדים נטוש
פאנל בחירות בקרב בני נוער
איזו מפלגה גרפה את מירב הקולות בקרב בני הנוער ברעננה?
חדש פורטל לניהול מכרזים
חדש: פורטל לניהול מכרזים
תינוקת אושפזה בגלל חבלות
גנבה ממאושפזים בבית חולים