רמת השרון

אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים

מנהל פרויקט, שביצע שיפוצים חיצוניים בשלושה בניינים ברמת השרון, הואשם כי קיבל את הכסף לאחר שהציג מצג שווא לפיו יבצע גם שיפוץ פנימי בדירות

מיכאל פרוסמושקין 25/07/2019
אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים
צילום אילוסטרציה iclip art

עובד חברת נדל"ן הואשם לפני ימים אחדים כי קיבל עשרות אלפי שקלים במרמה, תוך זיוף מסמכים והצגת מצג שווא בעת היותו מנהל פרויקט במסגרת תמ"א 38 ברמת השרון. 

על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת יחידת הונאה של מחוז ת"א, בשנת 2015 בוצע שיפוץ בבניינים מספר  54, 56 ו – 58 ברחוב ששת הימים ברמת השרון, במסגרת תמ"א 38, כשהשיפוץ לא כלל שיפוץ פנימי בדירות האתר. 

הנאשם, בן ה – 33, עבד בחברה המבצעת את השיפוץ כמנהל פרויקט והיה אחראי על ניהול צוות העובדים באתר, קידום העבודה באתר ופיקוח על איכותה.

במסגרת עבודתו בפרויקט, הציג הנאשם את עצמו בפני הדיירים כבעל הרשאה להקשר בחוזים לצורך שיפוץ דירותיהם. מהחקירה עולה כי הוא הציג בפני הדיירים מצג שווא, לפיו החברה תבצע שיפוץ פנימי בדירותיהם תמורת תשלום, וכך קיבל במרמה סכום כולל של 74,800 שקל.

כתב האישום כולל שלושה סעיפי אישום המייחסים לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר ושימוש במסמך מזויף.

על סמך מצג השווא שהציג, תוך שהוא מציג את עצמו גם כבוגר טכניון, זייף חוזה לשיפוץ שלוש דירות באחד מהבניינים ובעלי שלושת הדירות האלו חתמו על החוזה המזויף תוך שמסרו מצדם לנאשם 25 אלף שקל, 29,800 שקל ו – 20 אלף שקל.

עוד עולה מכתב האישום כי באחד מהמקרים חתם חוזה עם בניה של אחת הדיירות אשר מתגוררים בחו"ל. על סמך הצהרתו הכוזבת של הנאשם, רכש אחד מהבנים כרטיס טיסה מארה"ב לישראל לשם פיקוח על עבודות הבניה, אלא שבעת הגעתו ארצה, התברר כי לא נעשו עבודות שיפוץ כלל.

לטענת הפרקליטות, באחד מהמקרים כשהתגלו מעשי המרמה לאחת מהדיירות, היא התקשרה לנאשם וביקשה את כספה בחזרה. אולם, הנאשם לא שעה לבקשתה וניתק עמה כל קשר.

בתום חקירת שלוש התלונות כנגד הנאשם, הועברו חומרי החקירה לבחינת הפרקליטות אשר כעת הגישה נגדו כתב אישום.

משפטו עתיד להתחיל בחודש נובמבר בפני השופטת מעין בן ארי בבית משפט השלום בת"א.

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 14/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/07/2019
כתב לוקאל מיכאל פרוסמושקין 23/07/2019
חשד: מטפלת תקפה קשישה ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 21/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שדה תעופה
שדה תעופה חלופי להרצליה?
אושרה בניית אלפי יח"ד במגדל העמק
יצאה לדרך
סגן ראש העיר ויור באמונה , חיים גולדמן
גולדמן קורא לסיעה הדתית להתאחד
נעצרו חשודים בירי במועדון בקריות
ירושלים עיר מדליקה
הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר
"הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר"
סוף הסיפור: "מאיר ספרים" נסגרת