רמת השרון

אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים

מנהל פרויקט, שביצע שיפוצים חיצוניים בשלושה בניינים ברמת השרון, הואשם כי קיבל את הכסף לאחר שהציג מצג שווא לפיו יבצע גם שיפוץ פנימי בדירות

מיכאל פרוסמושקין 25/07/2019
אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים
צילום אילוסטרציה iclip art

עובד חברת נדל"ן הואשם לפני ימים אחדים כי קיבל עשרות אלפי שקלים במרמה, תוך זיוף מסמכים והצגת מצג שווא בעת היותו מנהל פרויקט במסגרת תמ"א 38 ברמת השרון. 

על פי כתב האישום, שהוגש בתום חקירת יחידת הונאה של מחוז ת"א, בשנת 2015 בוצע שיפוץ בבניינים מספר  54, 56 ו – 58 ברחוב ששת הימים ברמת השרון, במסגרת תמ"א 38, כשהשיפוץ לא כלל שיפוץ פנימי בדירות האתר. 

הנאשם, בן ה – 33, עבד בחברה המבצעת את השיפוץ כמנהל פרויקט והיה אחראי על ניהול צוות העובדים באתר, קידום העבודה באתר ופיקוח על איכותה.

במסגרת עבודתו בפרויקט, הציג הנאשם את עצמו בפני הדיירים כבעל הרשאה להקשר בחוזים לצורך שיפוץ דירותיהם. מהחקירה עולה כי הוא הציג בפני הדיירים מצג שווא, לפיו החברה תבצע שיפוץ פנימי בדירותיהם תמורת תשלום, וכך קיבל במרמה סכום כולל של 74,800 שקל.

כתב האישום כולל שלושה סעיפי אישום המייחסים לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר ושימוש במסמך מזויף.

על סמך מצג השווא שהציג, תוך שהוא מציג את עצמו גם כבוגר טכניון, זייף חוזה לשיפוץ שלוש דירות באחד מהבניינים ובעלי שלושת הדירות האלו חתמו על החוזה המזויף תוך שמסרו מצדם לנאשם 25 אלף שקל, 29,800 שקל ו – 20 אלף שקל.

עוד עולה מכתב האישום כי באחד מהמקרים חתם חוזה עם בניה של אחת הדיירות אשר מתגוררים בחו"ל. על סמך הצהרתו הכוזבת של הנאשם, רכש אחד מהבנים כרטיס טיסה מארה"ב לישראל לשם פיקוח על עבודות הבניה, אלא שבעת הגעתו ארצה, התברר כי לא נעשו עבודות שיפוץ כלל.

לטענת הפרקליטות, באחד מהמקרים כשהתגלו מעשי המרמה לאחת מהדיירות, היא התקשרה לנאשם וביקשה את כספה בחזרה. אולם, הנאשם לא שעה לבקשתה וניתק עמה כל קשר.

בתום חקירת שלוש התלונות כנגד הנאשם, הועברו חומרי החקירה לבחינת הפרקליטות אשר כעת הגישה נגדו כתב אישום.

משפטו עתיד להתחיל בחודש נובמבר בפני השופטת מעין בן ארי בבית משפט השלום בת"א.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סדרת התנכלויות למספרה בהרצליה
סדרת התנכלויות למספרה בהרצליה
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
שלום קוטלר תומך ברמי גינברג
מרוץ הלילה של תל-אביב יפו חוזר
המשרד ימשיך לפקח בצורה הדוקה אחר העוסקים באסבסט
עברו על החוק והושעו מעבודה
תאונת דרכים בכביש 3
בן 80 נפצע קשה כתוצאה מהתנגשות רכבו בעמוד תאורה
גז"ד לשוטר שתקף סמנכ"ל לשעבר של הפועל כפר סבא
בתמונה (מימין לשמאל) תלמידי תיכון תיכון אורט ע״ש יצחק שמיר עם טלי פוקס, רכזת שכבת י׳ ורינת ועקנין, רכזת חברתית בביהס
מחווה מרגשת ליתומים ואלמנות צה"ל