רמת השרון

המאבק על ההקצאה

מועצת עיריית רמת השרון תידרש בישיבתה הקרובה לאשר את המלצת ועדת ההקצאות להסדיר באופן חוקי את מבני המקווה והמשרדים של חב"ד ברחוב השפלה. תושבים המתנגדים לכך הפיצו עצומה בנושא

שרון יונתן 31/07/2019
מתחם המקווה והמשרדים ברחוב השפלה. מחלוקת על ההקצאה
צילום: פרטי

מועצת העיר תדון ביום ראשון בהמלצת ועדת ההקצאות להסדיר באופן חוקי את מבני המקווה והמשרדים של עמותת חב"ד הקיימים ברחוב השפלה. הנושא עלה כבר לפני מספר שנים, כאשר 450 תושבים הגישו התנגדות לעירייה.   

בעקבות ההחלטה לעלות את הנושא להצבעה בישיבת המועצה עלתה עצומה נגד הקצאת המבנים ובה נכתב: "בקרוב תידרש מועצת העיר להחליט אם לאשר הקצאת קרקע ציבורית ברובע אלון לעמותת בית חב״ד רמת השרון לצורך הפעלת מקווה ומשרדי עמותה בצמוד לתיכון אלון. רובע אלון לא זקוק לכל אלו. גם תלמידי תיכון אלון אינם זקוקים לכך. ברמת אביב הסמוכה הביאו הניסיונות של חב״ד להשפיע על צעירים ולשנות את אופי השכונה, לעימותים קשים ומתמשכים בין תושבי השכונה לחב"ד. אנו, תושבי רמת השרון, דורשים ממועצת העיר להגן על הזכות הבסיסית לחופש דת וחופש מדת, לשמור על האופי והצביון של רובע אלון ושל בית הכנסת השכונתי הוותיק, ולדחות בהקדם האפשרי את הבקשה להקצאת קרקע ציבורית ברחוב השפלה 8 למקווה ומשרדי עמותת בית חב״ד רמת השרון".  

 בתגובה הוציא יהודה בוטמן, רב חב"ד ברמת השרון, עצומה משלו ובה כתב: "בית הכנסת בנוי על שטח פרטי של משפחת פרוורי שבהסכמה עם העירייה בנתה אותו כאן כמעט לפני 40 שנה. המקווה נבנה ופועל כבר 15 שנה, תהליך שהחל עוד לפני 20 שנה. נושא ההקצאה הינו הליך בו ביקשה העירייה להתחיל כחלק מהסדרה כוללת של כלל מבני ציבור הקיימים בעיר. בקשת ההקצאה אינה באה להוסיף דבר, רק לשמור על הקיים".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ערן סיב, יור התאחדות קבלני השיפוצים
עונת השיפוצים בפתח
מקום ראשון בתחרות בינלאומית לתלמידים בכפר הירוק
אות הוקרה לפרופ' טור כספא
כוכבי וקריב עלו לסיבוב השני
בעקבות ההסלמה: הנשיא ביקר בנתיבות
מרכז הסחר המקוון דואר ישראל
נפתח מרכז מסירה חדש בהוד השרון
"מסדר הדר״: השבוע ה - 12
פרלמנט הנוער מחלק אהבה