רמת השרון

לעצור את אוטובוס השבת

כך דורש חבר מועצת רמת השרון שמוליק גריידי בפניה שהעביר ליועץ המשפטי של העירייה. גריידי טוען כי הפעלת קו אוטובוס בשבת אינה בסמכות העירייה

שרון יונתן 01/08/2019
שמוליק גריידי. פנה ליועץ המשפטי של העירייה
צילום: יובל שי

חבר המועצה שמוליק גריידי פנה השבוע לעו"ד מיכה בלום, היועץ המשפטי של העירייה, בדרישה לעצור את תקצוב הפעלת קו האוטובוס בשבת.                                                 

כזכור, לפני כחודש פרסמה העירייה כי בסופי שבוע יפעל קו אוטובוס בשיתוף פעולה בין העירייה לעמותת "נוע תנוע" ללא תשלום, במתכונת של קו 24.

בפנייתו לעו"ד בלום כתב גריידי: "ההסכם לא הובא בפני מועצת העיר ואין בידנו כל מידע לגבי הקריטריונים שנקבעו למתן פטור או שמא הפוליטיקה היא מעבר לכל, גם במחיר הפגיעה באושיות השלטון. לשמחתי הרבה, יש מערכת שלטונית ויש שומרי הסף האמונים על שמירת החוק וטוהר השלטון ויש כנסת ישראל שבידה לחוקק חוקים ולשמור על מעמדה של מדינת ישראל כמדינה יהודית לכל דבר שבזכות שמירת השבת יש לנו את הבסיס לקיומנו כעם".

גריידי טוען כי לעירייה אין כל סמכות להחליט על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת מכספי משלם המיסים. "השבת של כולנו ולכך יש כנסת ישראל שתחוקק חוקים", כתב.

 גריידי: "אין מקום לפרשנות מאולצת ומתחכמת של העירייה הנוגדת את כוונת המחוקק שמטרותיו ברורות וצלולות בכל הנוגע לאיסור תנועת כלי רכב ציבוריים בימי מנוחה. ההחלטה פוגעת אנושות בעקרונות היסוד של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. הפרת הסטטוס קוו בעניין הפעלת תחבורה ציבורית בשבת מהווה פגיעה ישירה בעקרונותיה  של מדינת היהודים ועל האיזונים העדינים שנוצרו במשך שנים".

בסיום פנייתו כותב גריידי לעו"ד בלום:

"אני קורא לך היועץ המשפטי כשומר הסף, יחד עם גזבר העירייה, לעצור כל הוצאה תקציבית מקופת הרשות לאלתר ושמירה על הקופה הציבורית מפני הוצאת כספי ציבור לקידום אג'נדה פוליטית ושמירה על כבוד המחוקק קרי, כנסת ישראל".

מהעירייה לא נמסרה תגובה.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפצע במודיעין עילית
פועל נפצע במודיעין עילית
"השקר" קומדיה חדשה
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
גבר נרצח בדרום ת"א
השליך יידה רימוני הלם לעבר תחנת משטרה ובי"ס
קיץ חם בהוד השרון
קיץ חם בהוד השרון
רצות ביחד
מפעל דור
פשיטה על משרדי חברת דור כימיקלים