רמת השרון

הרבה יותר משעשוע

בגיל 37 וחצי עומד עודד שעשוע בפני האתגר הבא שלו, להוביל את א.ס. רמת השרון לעונה טובה בליגה הלאומית. שעשוע נזכר ברגעי ההכרעה בעונה החולפת, מסביר מדוע צריך להגדיר יעדים גבוהים ויודע שאולי זאת העונה האחרונה שלו כשחקן פעיל

שרון יונתן 05/08/2019
עודד שעשוע. אתגר חדש בלאומית
צילום: אלי נגר

עודד שעשוע הובא לרמת השרון בתחילת העונה שעברה כדי להחזיר אותה לליגה הלאומית. פציעות ומחלקת הנשיקה כמעט מנעו זאת ממנו, אבל למזלו ולמזלה של הקבוצה, הוא הבריא בזמן וסחף ביחד עם חבריו את רמת השרון לעליה הירואית לליגת הלאומית, לאחר ניצחונות בסדרות חצי הגמר והגמר על עכו ומגדל העמק.                                              

"עברת בעונה האחרונה פציעות ומחלת הנשיקה שממנה הבראתי וחזרתי לשחק רק במחזור הלפני אחרון לפני הפלייאוף", שיחזר השבוע שעשוע (37 וחצי) את סיום העונה המתוק, "מעבר לאליפות ועליית ליגה היה משהו מאוד מיוחד ואנרגיה נכונה שאפשרה לשחקנים הצעירים לתת יותר ולהביא אותנו למקום שלוקחים את האליפות. היה חיבור מצוין בין וותיקים שעמדו במילה שלהם ונתנו מה שציפו מהם וצעירים שלקחו את ההזדמנות".

 

עודד, כשהגעתם לפלייאוף ידעת שיש לכם קבוצה לעליה?

"זאת שאלה טריקית כי מצד אחד ברור שהאמנתי והיה לי בראש את התסריט שאנחנו גוזרים רשתות אבל מצד שני הגעתי לא בכושר באופן אישי. ששחקן בכיר מצטרף אחרי תקופה ארוכה שכימיה נבנית אז זה לא ישר נותן את האפקט. לא היה שום דבר בביטחון מוחלט במיוחד שהיו קבוצות טובות בפלייאוף שבעונה הסדירה לא ניצחנו, גם איתי וגם בלעדי".

מה הביא לכם מבחינה מקצועית את העלייה?

"במשחק הראשון נגד עכו לא היינו מספיק מוכנים, אבל במשחקים שני ושלישי המוכנות שלנו גברה על היכולת והכישרון שלהם. לגבי מגדל העמק, הגענו יותר מוכנים אבל מולם זה עניין של "ביצים" בסוף ומזל שהתחבר בשניות האחרונות. במשחק השלישי קשה לקחת קרדיט על משהו מקצועי. כמובן שהראינו המון אופי במיוחד לאחר שהפסדנו את המשחק הראשון".

ועכשיו אתה חוזר לשחק בלאומית לאחר עונה אחת של הפסקה. אתגר מיוחד?

"אני יודע שאצטרך לעשות דברים שונים מהעבר, צורת אימון שונה, להכניס דברים נוספים כדי לשמור על הגוף, אבל העניין זה לא הגוף אלא הרעב והקטע המנטלי וזה האתגר הגדול של שחקן וותיק. הגוף זה משהו שאפשר להתמודד איתו ולעשות דברים מדויקים כדי לשמור אותו".

אחרי כל כך הרבה שנים יש בך את הרעב הזה?

"בהחלט. זאת הסביבה שאני עדיין משחק. עדיין מרגיש שלא עשיתי את העונה הכי טובה שלי ואולי זה יקרה השנה".

אתה יכול כבר להעריך יחסי כוחות מול האחרות בליגה?

"זה מוקדם כי יש לנו עוד החתמה של זר ושתי החתמות של ישראלים וזה מאוד משמעותי בקבוצה".

בתור עולה חדשה השאיפה היא רק להישאר בליגה?

"אני אף פעם לא חושב שהשאיפה צריכה להיות רק הישארות בליגה כי אז אתה יורד ליגה. השאיפות צריכות להיות הרבה יותר גבוהות גם אם לא נראות ריאליות, אבל מבחינת ההתנהלות שלנו אנחנו נצטרך להוציא את החשיבה הקטנה של רק להישאר בליגה ולהציב יעדים הרבה יותר גבוהים. שאתה שם יעדים גבוהים ולא מצליח אתה נמצא במקום יותר גבוה מלהישאר בליגה".

אתה רואה שינוי בחשיבה של המועדון?

"יש שינוי בגישה של המועדון שהגיע מאלון שפר וגיא קנטור וזה לדחוף את השחקנים המקומיים ולתת להם צ'אנס אמיתי וזאת אחת הסיבות שהמזל הלך איתנו בעונה האחרונה כי הם הלכו עם הדרך והאמינו בה ועובדה שדברים הסתדרו לבד. אני מאוד מתחבר לדרך שלהם והם למדו מהטעויות".

העובדה שיהיו שתי עולות הופכת את הליגה למרתקת יותר?

"אין ספק, הולכת להיות עונה מאוד מעניינת ומאתגרת כי יש קבוצות חזקות מאוד, בעיקר מהצפון".

עד מתי אתה רואה את עצמך משחק?

"זה לא עד שהגוף ימשוך, אלא עד מתי שהראש ימשוך. לא ממש חושב על זה למרות שמדי פעם צצות המחשבות על היום שאחרי כי אולי זאת העונה האחרונה שלי כשחקן, אבל באמת שכרגע אי אפשר עדיין לדעת".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 10/10/2019
שרון יונתן 07/10/2019
שרון יונתן 26/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית הקפה המיתולוגי בורוכוב 88 סוגר את שעריו
בית הקפה המיתולוגי "בורוכוב 88" סוגר את שעריו
אישה התחשמלה למוות בראשון לציון
"ההתנדבות מרפאה אותי"
נעצר חשוד בשוד אלים ביפו
איכות החיים שלנו נפגעה
"איכות החיים שלנו נפגעה"
זהו יום הבוחר
זהו יום הבוחר
נחשף ההסכם בין ברוידא לקריסטל
מגדל העמק: קייטנות עד אמצע אוגוסט