רמת השרון

נדחתה ההקצאה לבית חב"ד

מועצת עיריית רמת השרון לא קיבלה את המלצת ועדת ההקצאות בנוגע למבני המשרדים והמקווה ברחוב השפלה וכעת תיבחן האפשרות להעברת המקווה לידי המועצה הדתית

שרון יונתן 07/08/2019
הרב יהודה בוטמן. מברך על ההחלטה
צילום: פרטי

מועצת העיר דחתה בישיבתה השבוע את המלצת ועדת ההקצאות על הקצאת הקרקע לעמותת בית חב"ד ברחוב השפלה לתקופה של 4 שנים ועוד 11 חודשים בתמורה סימלית של 1,000 שקלים בכפוף לתיקון הליקויים כפי שהתחייב יו"ר העמותה.

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר ב"קול ברמה", המלצת ועדת ההקצאות נועדה להסדיר באופן חוקי את מבני המקווה והמשרדים של עמותת חב"ד הקיימים ברחוב השפלה. הנושא עלה כבר לפני מספר שנים, כאשר 450 תושבים הגישו התנגדות לעירייה. 

בדיון נאמר כי במידה וההקצאה לא תעבור במועצה יתנהל דיון על העברת המקווה למועצת הדתית. בסופו של דיון ארוך הוחלט ברוב קולות לדחות את בקשת ההקצאה וכעת כאמור תיבחן האפשרות להעביר את המקווה למועצה הדתית.

הרב יהודה בוטמן, רב חב"ד, אמר למחרת הישיבה: "מתוך רצון להרגעת הרוחות וליצירת אווירה מחודשת של שלום בית אנו מברכים על המהלך ובלבד שהמטרה שלנו בהנגשת היהדות מתקיימת על ידי גורם אחראי ומוסמך. אני קורא לכולם חברים, תושבים ונבחרים יקרים, אנא בימים אלו, במיוחד, של אבל על חורבן הבית שחרב בשנאת חינם נשים את הדברים מאחורינו, נוסיף באהבה חינמית וכבוד בינינו וכלשון הרופא הדגול הרמב"ם (מהפסוק בזכריה): "יהפכו ימי אבל אלו לששון ולשמחה ולמועדים טובים, והאמת והשלום אהבו. אמן".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 22/08/2019
רחוב הגנים. סלילת כביש חדש
שרון יונתן 13/08/2019
פאר יגרמן. ליעל את המענה לתושבים
שרון יונתן 07/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגדל העמק: הסתיים פרויקט החלפת גגות האסבסט
מגדל העמק: גגות האסבסט הוחלפו
דנה פרידר בקמפיין חדש
דנה פרידר בקמפיין חדש
מטוס הדרימליינר ה-8 של אל על ייקרא על שם העיר "הרצליה"
"הפועל" הוותיק ביותר
תלמידי אמית טכנולוגי באשקלון
תאטרון עולה באשקלון
מוזמנים להעניק משלוחי מנות לקשישים
מוזמנים להעניק משלוחי מנות לקשישים
מגנט שירות עד הבית
חדש: שירות עד הבית לשורדי השואה
חורשת העמל , רמת השרון
היכן ילמדו תלמידי ביה"ס "יעל רום"?