רמת השרון

נדחתה ההקצאה לבית חב"ד

מועצת עיריית רמת השרון לא קיבלה את המלצת ועדת ההקצאות בנוגע למבני המשרדים והמקווה ברחוב השפלה וכעת תיבחן האפשרות להעברת המקווה לידי המועצה הדתית

שרון יונתן 07/08/2019
הרב יהודה בוטמן. מברך על ההחלטה
צילום: פרטי

מועצת העיר דחתה בישיבתה השבוע את המלצת ועדת ההקצאות על הקצאת הקרקע לעמותת בית חב"ד ברחוב השפלה לתקופה של 4 שנים ועוד 11 חודשים בתמורה סימלית של 1,000 שקלים בכפוף לתיקון הליקויים כפי שהתחייב יו"ר העמותה.

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר ב"קול ברמה", המלצת ועדת ההקצאות נועדה להסדיר באופן חוקי את מבני המקווה והמשרדים של עמותת חב"ד הקיימים ברחוב השפלה. הנושא עלה כבר לפני מספר שנים, כאשר 450 תושבים הגישו התנגדות לעירייה. 

בדיון נאמר כי במידה וההקצאה לא תעבור במועצה יתנהל דיון על העברת המקווה למועצת הדתית. בסופו של דיון ארוך הוחלט ברוב קולות לדחות את בקשת ההקצאה וכעת כאמור תיבחן האפשרות להעביר את המקווה למועצה הדתית.

הרב יהודה בוטמן, רב חב"ד, אמר למחרת הישיבה: "מתוך רצון להרגעת הרוחות וליצירת אווירה מחודשת של שלום בית אנו מברכים על המהלך ובלבד שהמטרה שלנו בהנגשת היהדות מתקיימת על ידי גורם אחראי ומוסמך. אני קורא לכולם חברים, תושבים ונבחרים יקרים, אנא בימים אלו, במיוחד, של אבל על חורבן הבית שחרב בשנאת חינם נשים את הדברים מאחורינו, נוסיף באהבה חינמית וכבוד בינינו וכלשון הרופא הדגול הרמב"ם (מהפסוק בזכריה): "יהפכו ימי אבל אלו לששון ולשמחה ולמועדים טובים, והאמת והשלום אהבו. אמן".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"סחטנות לא תרתיע"
החופים נקיים יותר
הודש: מקום 10 במספר נפגעי תאונות האופניים החשמליים
הוד"ש: מקום 10 במספר נפגעי תאונות האופניים החשמליים
אלוף הפיזיקה מרעננה
בחג הזה כולנו אושפיזין
הרב דר מיכאל לייטמן
התפקיד המיוחד של העדה האתיופית
שומרי היערות
פעילויות לילדים באושילנד