רמת השרון

"זה הדבר הכי קשה שקרה לי בחיים"

לפני שנה ושבעה חודשים איבד עו"ד טל מחוי, מפקד נקודת משטרת רמת השרון, את רעייתו, מלכית, והוא נותר לטפל לבדו בארבעת ילדיו הקטנים. "העבודה והילדים מחזקים אותי"

בילי בסרגליק 08/08/2019
עו
צילום: פרטי

אם חשבתם שאתם מאותגרים בחופש הגדול בשאלה מה לעשות עם ילדכם, תחשבו מה עובר על עו"ד טל מחוי, מפקד נקודת משטרת רמת השרון, שמגדל לבדו את ארבעת ילדיו הקטנים: נועם בת 10, דניאל בת 7, עמית בת 5 ועמרי בין שנתיים וחצי. לפני שנה ושבעה חודשים הוא איבד את רעייתו מלכית שנפטרה בגיל 37 ממחלה בשם דגוס, דלקת נדירה בכלי הדם ומאז הוא גם האמא, גם האבא, מפרנס ומג'נגל בין כל המשימות.

"חצי שנה לערך, אחרי שילדה את עמרי בננו הרביעי החלו אצלה נימולים וזרמים בצד של הפנים", משתף טל. "אחרי כמה ימים הלכנו להיבדק בבית החולים איכילוב, וראו שיש לה נקודה במוח שלא הייתה ברורה להם. היא אושפזה באיכילוב שבוע, טופלה שם על ידי סטרואידים. אחרי שבוע, החלו אצלה כאבים חזקים בבטן. היא ירדה המון במשקל, בבדיקות סי.טי ראו מין חורים בכלי הדם, דבר שגרם לזיהום. היא עברה שני ניתוחים מאוד קשים בבטן. מלכית שוחררה הביתה והתחלנו שיקום בבית. אחרי כן החלה הידרדרות במערכת העצבים. זה נמשך שלושה חודשים כשבתומם היא נפטרה. אני טיפלתי בה בכל העת הזו, בה ובילדים".

כיצד התנהלת בתקופת המחלה?

"מול אשתי והילדים עטיתי על עצמי תחפושת של חזק. בפנים הייתי מרוסק, אתה רואה את אשתך במצב לא טוב. נהגתי לקחת את הילדים הרבה לבית החולים לבקר, כדי שהיא תראה אותם והם אותה. אשתי הייתה עמוד התווך בבית, הכל היה תמיד סביבה, היא עשתה הכל. היא עבדה ב"אלטשולר שחם", הייתה רפרנטית וגם טיפלה בילדים, בבית, וגם דאגה לקידום שלי".

טל אסיר תודה למשטרה שתמכה וליוותה אותו מהרגע הראשון: "ממש מזל שאני במשטרה. גוף מדהים, נתנו לי חופשים, נתנו לי שקט, דאגו לי לארוחות צהרים ושלחו לי אותם לבית החולים והיו מבקרים כל יום"

כל התקופה הזו אתה גם טיפלת באשתך וגם בארבעת הילדים. "כן. כאשר היא חזרה הביתה אז הלכתי לעבוד 3 משמרות במהלך השבוע, אבל כשהמצב הידרדר הפסקתי".

טל משמש קצין תנועה בתחנת גלילות."אנחנו נלחמים בתאונות הדרכים: אם זה במבצעי תנועה, במתן הסבר לנהגים, חלוקת פליירים והרצאות בבתי ספר ובמפגשים שונים".

 כמו כן הוא גם משמש מפקד נקודת המשטרה ברמת השרון: "אני זמין לכל סוגיה שתושב מעוניין לעלות בפניי. אני ארבעה חודשים בתפקיד מפקד נקודת רמת השרון, שזה תפקיד שאני מאוד אוהב. אני עצוב בפנים אך אני לא משדר את זה החוצה ומתפקד כרגיל".

משימתו של טל להחזיק הכל יחדיו, לגרום אושר לילדיו, לעבוד, ולג'נגל בין הכל.

 איך אתה מסתדר בחופש הגדול עם ארבעה ילדים קטנים ולבד?

"רשמתי את כולם לקייטנות ולמסגרות, שבעבר זה לא היה קורה, כי מלכית הייתה אחראית על הדברים הללו. הם במסגרות עד ה 22 לאוגוסט. כל יום, בארבע וחצי, אני אוסף את הראשונה ועד חמש אני מגיע לעמרי ועמית לאסוף אותם. בת ה 10 שלי או הולכת עם חברות לקניון או באה הביתה בעצמה מהקייטנה. בבקרים, אני מפזר אותם בקייטנות, מסיים סביב רבע לשמונה והולך לעבוד. חוזר בארבע וחצי להתחיל את האיסופים. אחרי הצהרים אני הולך איתם לחוגים. אנחנו גם הולכים יחדיו לבריכה. ישנה הרבה תמיכה של ההורים של החברים של הילדים בגן. בימי ראשון וחמישי בערב מגיעה מטפלת מחמש עד תשע. אז את השעות הללו אני מנצל כדי לעבוד. בימי חמישי יש לי ישיבת בוקר במשטרה, אז אבי מפזר את הילדים בגנים, בקייטנות, לעיתים הגיסות שלי לוקחות את הילדים בסופי השבוע, מארחים אותם אצלם."

האם אינך חש מותש רגשית ופיזית?

"לא כי אני אוהב את העבודה, זה נותן לי כוח והילדים מחזקים אותי מאוד."

מה אתה אומר על מנת לחזק את עצמך?

"שתמיד יכול להיות יותר רע. זה הדבר הכי קשה שקרה לי בחיים, זוהי בומבה רצינית, טלטלה רצינית. אשתי הייתה עמוד התווך ואני איתה מגיל 14 . הכרנו בשכונה כילדים. הפכנו חברים, הלכנו את כל הדרך יחדיו".

מה שלומם של הילדים היום?

"יש מידי פעם קשיים, חלקם מטופלים וחלקם פחות, ואני עושה איתם המון שיחות."

מהו החלום שלך?

"לראות את הילדים שלי מחייכים. שיהיה להם טוב."

ומה תבקש בעבורך?

"כאשר להם יהיה טוב, לי יהיה טוב".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נערה נפצעה בתאונה בבאר שבע
ציוד במאות אלפי שקלים נגנב מעסק בכפ"ס
תושב פרדס חנה נורה למוות
שחקני אתלטיקו מדריד בישראל
שחקני אתלטיקו מדריד בישראל
"טעים להכיר" חוזר
אבן פינה ל-8 גני ילדים חדשים בחדרה
"זה שוד. איפה הקופות?"
בגלל מנוף: גן הילדים יעבור מקום
בגלל מנוף: גן הילדים יעבור מקום