רמת השרון

רוכברגר נגד עיריית רמת השרון

בפוסט חריף שפרסם בפייסבוק תקף איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר, את מדיניות העירייה הנוכחית במאבקה כנגד חריגות בניה מהעבר ומאשים אותה באכיפה סלקטיבית: "לא יתכן שהרשות המקומית תפעל רק כנגד האחד והשני ייהנה מן ההפקר"

שרון יונתן 15/08/2019
רוכברגר.
צילום: פרטי

ראש העירייה לשעבר, איציק רוכברגר, תוקף את העירייה על אופן מאבקה כנגד חריגות בניה ישנות של תושבים ברחבי העיר. "רמת השרון החלה באכיפה, כנגד חריגות בניה מלפני 20-30 שנים", כתב רוכברגר בפוסט שפירסם השבוע והוסיף: "בשקט בשקט החלו צוותי הפיקוח של הבניה בעירייה לפעול כנגד התושבים אשר להם חריגות בניה מקדמת דנן", ציין רוכברגר והוסיף כי חברה חיצונית נשכרה כדי לבצע מדידות בתים צמודי קרקע ובניינים רבי דירות.

רוכברגר ציין מדוע הוא מתנגד לכך ומה הוא עשה בעבר בהיותו ראש עירייה:

"בתחילת כהונתי, בשנת 2004, קיבלתי ירושה ונערכו מדידות בתים ובניינים אבל הוריתי על הפסקת התהליך. על הרשות המקומית להרחיב ולהגדיל את מקורות ההכנסה מפיתוח אזורי תעסוקה ואל לה להתבסס רק על גביית ארנונה ממגורים...אין להפוך את התושבים לפרה חולבת של הרשות המקומית בשל ניהול כושל של מאן דהוא באותה רשות המקומית".                                                                      

 

 

רוכברגר מציין כי אסור שהעירייה תפעל באופן שרירותי: "יש חובה לנהוג ביושר ציבורי ולא באכיפה בררנית, סלקטיבית, בכח וללא רחמים. משמע, לא יתכן שפלוני ואלמוני חרגו מתכנית בינוי ומהיתר הבנייה, והרשות המקומית תפעל רק כנגד האחד והשני ייהנה מן ההפקר".

רוכברגר מבהיר כיצד לדעתו על העירייה לטפל בחריגות בניה:

"הפרות של הוראות החוק בתחומי הבנייה ובכלל, חייב תמיד שיטופלו על ידי הרשות בהתאם להוראות החוק, אבל זה לא שחור לבן. יש גם את חוק ההיגיון והשכל הישר. ככל ונמצאה חריגה תמצא לה תרופה על דרך של כופר או הסדרה. לעיתים אין ברירה ויש צורך גם לפעול בדרך של הריסת החריגה. יודגש, חריגה עכשווית המתבצעת זה עתה, ובניה ללא היתר, חייב שתטופל במיידית ללא הנחות".

ראש העירייה, אבי גרובר, מסר בתגובה: "בזמן שראש העירייה לשעבר, שהורשע בעבירות מרמה, קורא להפרת החוק ודריסת הנורמות של מנהל תקין, עיריית רמת השרון עורכת את הסקר כחוק ועל פי הנדרש בכללי משרד הפנים, לצורך שלמות ונכונות החיוב של כלל הנכסים הנמצאים בתחומה".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 05/09/2019
שרון יונתן 21/08/2019
שמוליק גריידי. פנה ליועץ המשפטי של העירייה
שרון יונתן 01/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
סניף הדואר במגדיאל. מחכים למפעיל חדש
סניף הדואר במגדיאל נסגר באופן זמני
יין ישמח לבב אנוש
יין עדלאידע
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
חשד: הגיע ארצה לסחור בסמים
חשד: הגיע ארצה לסחור בסמים
פסטיבל good food מרינה הרצליה
פסטיבל Good Food
תומך או לא תומך?
עובדת מצטיינת בעיריית רמת השרון
עובדת החודש בעיריית רמת השרון
בארי 7, שטח המריבה
הקרב על בארי 7