רמת השרון

רוכברגר נגד עיריית רמת השרון

בפוסט חריף שפרסם בפייסבוק תקף איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר, את מדיניות העירייה הנוכחית במאבקה כנגד חריגות בניה מהעבר ומאשים אותה באכיפה סלקטיבית: "לא יתכן שהרשות המקומית תפעל רק כנגד האחד והשני ייהנה מן ההפקר"

שרון יונתן 15/08/2019
רוכברגר.
צילום: פרטי

ראש העירייה לשעבר, איציק רוכברגר, תוקף את העירייה על אופן מאבקה כנגד חריגות בניה ישנות של תושבים ברחבי העיר. "רמת השרון החלה באכיפה, כנגד חריגות בניה מלפני 20-30 שנים", כתב רוכברגר בפוסט שפירסם השבוע והוסיף: "בשקט בשקט החלו צוותי הפיקוח של הבניה בעירייה לפעול כנגד התושבים אשר להם חריגות בניה מקדמת דנן", ציין רוכברגר והוסיף כי חברה חיצונית נשכרה כדי לבצע מדידות בתים צמודי קרקע ובניינים רבי דירות.

רוכברגר ציין מדוע הוא מתנגד לכך ומה הוא עשה בעבר בהיותו ראש עירייה:

"בתחילת כהונתי, בשנת 2004, קיבלתי ירושה ונערכו מדידות בתים ובניינים אבל הוריתי על הפסקת התהליך. על הרשות המקומית להרחיב ולהגדיל את מקורות ההכנסה מפיתוח אזורי תעסוקה ואל לה להתבסס רק על גביית ארנונה ממגורים...אין להפוך את התושבים לפרה חולבת של הרשות המקומית בשל ניהול כושל של מאן דהוא באותה רשות המקומית".                                                                      

 

 

רוכברגר מציין כי אסור שהעירייה תפעל באופן שרירותי: "יש חובה לנהוג ביושר ציבורי ולא באכיפה בררנית, סלקטיבית, בכח וללא רחמים. משמע, לא יתכן שפלוני ואלמוני חרגו מתכנית בינוי ומהיתר הבנייה, והרשות המקומית תפעל רק כנגד האחד והשני ייהנה מן ההפקר".

רוכברגר מבהיר כיצד לדעתו על העירייה לטפל בחריגות בניה:

"הפרות של הוראות החוק בתחומי הבנייה ובכלל, חייב תמיד שיטופלו על ידי הרשות בהתאם להוראות החוק, אבל זה לא שחור לבן. יש גם את חוק ההיגיון והשכל הישר. ככל ונמצאה חריגה תמצא לה תרופה על דרך של כופר או הסדרה. לעיתים אין ברירה ויש צורך גם לפעול בדרך של הריסת החריגה. יודגש, חריגה עכשווית המתבצעת זה עתה, ובניה ללא היתר, חייב שתטופל במיידית ללא הנחות".

ראש העירייה, אבי גרובר, מסר בתגובה: "בזמן שראש העירייה לשעבר, שהורשע בעבירות מרמה, קורא להפרת החוק ודריסת הנורמות של מנהל תקין, עיריית רמת השרון עורכת את הסקר כחוק ועל פי הנדרש בכללי משרד הפנים, לצורך שלמות ונכונות החיוב של כלל הנכסים הנמצאים בתחומה".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
 רעננה - ריקודי עם בפארק
חדש ברעננה - ריקודי עם בפארק
פרופ דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה
עיריית כפר סבא מצטיינת
קולקציית גיגי ברצלונה לקיץ 2019
לא רק מסי
מחפשים את המטמון ביקב הרי גליל
הכנס השלישי של להב רעננה
הכנס השלישי של להב רעננה
הילדים הגיעו לגן, העובדות לא
הילדים הגיעו לגן, העובדות לא
נעצרו חשודים בשודים בבאר שבע
מב"ש למצעד הגאווה במונטריאול