רמת השרון

ישחקו הנערים לפנינו

במחלקת הנוער של הפועל "ניר" רמת השרון ממשיכים לטפח ולקדם שחקנים בגילאים הצעירים, בתקווה כי אלו יעלו יום אחד לקבוצת הבוגרים ואף ימכרו לקבוצות ליגת העל

שרון יונתן 15/08/2019
צילום באדיבות המועדון

מחלקת הנוער של הפועל "ניר" רמת השרון ידועה באיכותה ולטענת ראשיה, לפי נתוני ההתאחדות היא המחלקה הגדולה בארץ. בשנים האחרונות המחלקה הצליחה להשביח מספר שחקנים שנמכרו לקבוצות ליגת העל, דבר שגם תרם כלכלית למועדון.

 גם העונה במחלקת הנוער מעלים הילוך בכל מה שקשור לקידום ופיתוח שחקנים צעירים. לאחר ששלושת הקבוצות הבכירות במחלקה (נוער, נערים א' ונערים ב') משחקות בליגת העל הוחלט על השקעה מסיבית בחטיבה הצעירה ולשם כך מונה גיא קמין למנהל המקצועי של החטיבה הצעירה שכוללת 11 קבוצות (שנתונים 2005 עד 2001) שבהם משחקים 280 שחקנים.                                                                             

גיא קמין, מנהל המקצועי של החטיבה צעירה וסקאוט בנבחרות הצעירות של נבחרת ישראל, הסביר השבוע מדוע ההשקעה בגילאים הצעירים היא הכרחית: "ההשקעה בדור הצעיר היא החשובה ביותר כי זה הזמן הכי נכון וחשוב שאפשר לפתח ולעצב שחקן כדורגל ברמות הכי גבוהות שאנחנו רוצים. אנחנו משתדלים לתת למאמנים ולשחקנים את כל הכלים להתקדם ולהצליח. הכול בסבלנות כי אין קיצורי דרך בכדורגל. בשיחה שקיימתי עם המנהל המקצועי של נבחרות גרמניה הצעירות ששאלתי אותו איך יש פערים כאלה גדולים בין הנבחרות שלנו לגרמנים הוא ענה לי שבנבחרת מקבלים שחקנים מוכנים ממחלקות הנוער בגרמניה, נשאר רק להעמיד אותם על המגרש. דבר שבישראל עדיין לא קורה. לראיה לקחו בהתאחדות הגרמנית את שנתונים 89-90 והשקיעו בהם את מירב ההשקעה בתחילת שנות 2000. כיוונו לעבר מונדיאל 2014. מיותר לציין שגרמניה זכתה במונדיאל זה. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לגור תמר יו"ר המועדון ולדני יונה מנהל מחלקת הנוער על כל התמיכה והעזרה שרק צריך למען הצלחת המחלקה".                                                                                    

עדי שטיין, שחקנית נבחרת ישראל ומכללות ארה"ב לשעבר, תאמן את קבוצת טרום א' של המועדון. עדי: "בשנים האחרונות אימנתי במכבי והפועל הרצליה קבוצות ילדים טרום א וילדים ג ובנוסף יש לי עסק עצמאי של אימוני כושר. אני מאד אוהבת את האתגר של עבודה עם ילדים, מקבלת סיפוק עצום לראות את הדרך וההתקדמות שהילדים עוברים כל שנה ושנה מחדש. אני חושבת שהבסיס שהילד מקבל על מנת להיות שחקן כדורגל הוא החשוב ביותר ולכן אני מוצאת לנכון לעבוד עם ילדים בתחילת דרכם. כמו כן להקנות להם ערכים והרגלים שמתחילים כבר מהגילאים הצעירים".                 

גור תמר, יו"ר המועדון, גאה מאוד בעבודה הטובה שנעשית במחלקת הנוער: " מחלקת הנוער והבוגרים מתפקדות כיחידה אחת וזה רק תורם לקשר של מחלקת הנוער עם הקבוצה הבוגרת ולבסוף השחקן הצעיר מרוויח מכך. אנחנו נמשיך עם זה, השקעה בחטיבה הצעירה והבוגרת והשילוב של מחלקת הנוער עם הבוגרים. מחלקת הנוער מייצרת שחקנים ממחלקת הנוער לקבוצה הבוגרת באופן קבוע. בכל שנה אנו מעלים 3-4 שחקנים מקבוצת הנוער לבוגרים ולשמחתנו הם מושבחים בבוגרים ונמכרים הלאה לליגת העל ולחו"ל. אין לי ספק שגם בשנים הבאות זה יקרה. יש ביקוש אדיר מהורים וסוכנים להגיע לרמת השרון בגלל הקידום ששחקן צעיר יכול לעשות במועדון כמו שלנו. שחקן שבולט בקבוצת הנוער ממשיך לקבוצה הבוגרת של המועדון ואם ההצלחה ממשיכה בבוגרים הם נמכרים לקבוצות בליגת העל ובחו"ל כמו שהיה לפני חודשיים עם יובל שדה ורון אשכנזי שנמכרו למכבי נתניה. אנחנו נמשיך לתת את רוב ההשקעה במחלקת הנוער ובחטיבה הצעירה כדי שנוכל להעלות שחקנים לבוגרים".

עוד תיקו לאוסף

הקבוצה הבוגרת סיימה את בית ב' של גביע הטוטו במקום השלישי לאחר שסיימה אותו עם שלוש תוצאות תיקו. לאחר המשחקים שלא ההוכרעו נגד הפועל ומכבי פ"ת יצאה רמה"ש ביום חמישי שעבר לעפולה בידיעה שהיא חייבת לנצח כדי לסיים בין שתי המקומות הראשונים. הקבוצה של נעם שוהם סיימה גם הפעם בתיקו (1 :1), כאשר אביאל בן חמו העלה את קבוצתו ליתרון בדקה ה-77, אבל השוויון העפולאי הגיע כעבור 4 דקות בלבד. הערב (חמישי, 19:30) תארח רמה"ש את כפר קאסם במסגרת משחקי הדירוג למקומות 9 עד 12.

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 14/11/2019
שרון יונתן 13/11/2019
שרון יונתן 12/11/2019
שרון יונתן 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
19 נפגעים בשריפה בבית שמש
אירוע דקירה במרכז כפר סבא
כמה אחוזים מבני הנוער נהגו ללא רישיון?
קוראים לכם לבוא
מודל להתנדבות למען הזולת
מודל להתנדבות למען הזולת
צעדת הבנים המסורתית ברמת השרון
צעדת הבנים המסורתית ברמת השרון
תוך שעה: שלושה פצועים בתאונות בגזרת הוד השרון
צמת קפרזה