רמת השרון

"פגשתי בתגובות ילדותיות, רדודות, פחדניות, עם היעדר מעוף"

הודעה לא שגרתית וחריפה בתוכנה שיגר בשבוע שעבר ניסן גז, מנכ"ל מגוונים, למנהלי המתנ"סים וצוות הניהול של הרשת. גז מטיל ספק גדול בכישורי הניהול שלהם

שרון יונתן 22/08/2019
צילום: פרטי

משבר וחוסר אמון בין ניסן גז, מנכ"ל מגוונים, למנהלי המתנ"סים שמפעילה הרשת. בהודעה חריפה ונוקבת ששיגר גז בשבוע שעבר למנהלי המתנ"סים ובכירים בצוות הניהול ברשת מגוונים הוא תוקף אותם על התנהלותם ותפקודם כמנהלים.

"החלטתי לבטל את הצגת סיפורי ההצלחה ביום ההיערכות. לאחר שיחות עם רבים מכם הבנתי שלצערי מידת ההבנה שלכם להיותכם צוות הניהול של הרשת הינה מאוד נמוכה", פתח גז את הודעתו למנהלים והמשיך: "למרות שניסיתי להסביר את החשיבות של המודלינג שלנו כמנהלי הרשת כלפי הצוות, הן בישיבת הצוות והן בשיחות אישיות, הרצון למצב אתכם כחוד החנית של הרשת מול העובדים שלכם ושלנו, לשים אתכם כדמויות המעוררות הערכה והצלחה, להעביר את המסרים שהכל אפשרי כל אותם מסרים והעבודה שעשינו כשלו".

גז לא חסך בביקורת כלפי המנהלים:

"להפתעתי, פגשתי בתגובות ילדותיות, רדודות, פחדניות, עם היעדר מעוף ובעיקר חוסר הבנה בסיסי מה תפקידו של מנהל. אז הבנתי שכל אחד עסוק בריכוז התחום או המתנ"ס שלו. הרבה פעמים בהצלחה אך לא מסוגלים לראות מעבר לכך, לא מסוגלים לראות את תפקידו של מנהל בראייה רחבה מעבר לניהול וריכוז הפעילות הישירה. לא מחויבים להצלחת כלל הרשת על היבטיו הניהוליים".

גז הביע את אכזבתו מהמנהלים: "לצערי, היום אין לי ציפיה שתצליחו להעביר את הצוותים שלכם את התהליך שעברנו, אין לי צפייה שתדביקו את הצוותים שלכם לאווירה שחשבתי שיצרנו. אין לי ציפיה שבעיות שיש לכל אחד עם העובדים שלו (ולכולנו יש) לא יחזרו. אין לי ציפיה לכך שתמצבו את עצמכם כמנהלים כי נכון לעכשיו אתם לא. אני חש אכזבה עמוקה ומבחינתי נכשלתי כמנכ"ל גם לנהל מנהלים, גם ביצירת גאוות היחידה, ביצירה המהות שאין תחרות בתוך הצוות והבית שלנו, באווירת פרגון הדדי וההבנה שהצלחה או ו/הכשלון של אחד משפיע על כולנו וגם בתהליך. מנהל הוא מנהיג ואנחנו עדיין לא שם. תהליך הליטוף שעברנו לא הוכיח את עצמו לצערי. הספינה הגדולה שנקראת מגוונים וכפי שאני רואה אותה שמנוהלת על ידי מנהלים אמביציוניים, עם אופק ניהולי, הבנה של תהליכים ניהוליים חסרה מאוד את אותם האלמנטים והמאפיינים שכל כך נדרשים להצלחה אמיתית. לעשות אירועים וחוגים בזה אנחנו טובים, כדי להוביל, להנהיג להגשים את החלומות נדרש קצת מעבר ולנו כרגע אין את זה".

בסיום ההודעה ציין גז כי הוא יערוך חשבון נפש גם עם עצמו:

"אצא לחופשה שלי לחשבון נפש באופן הניהול שלי, וכן כואב לי מאוד. מקווה לימים טובים יותר. תהנו בחופשות שלכם".

בתגובה להודעה החריגה שהעביר למנהלים אמר השבוע גז מחופשתו בחו"ל:

"רשת מגוונים עברה בשנתיים האחרונות שינוי מאוד מהותי בהן השגנו הצלחות רבות, הוספנו פעילויות רבות ושיפרנו את השירות לתושבי רמת השרון. כחלק ממטרת העברת מסרים, גאוות היחידה והמשגת מודלי הצלחה, נתבקש צוות הניהול של הרשת להעביר את המסרים האמורים ביום היערכות ייעודי בקרב כלל עובדי הרשת. מסיבות שגויות לדעתי שיתוף הפעולה בנושא זה לקה בחסר ומכאן הודעתי אליהם.

שאיפתי למצוינות ולשיפור מתמיד בתפקוד הרשת הינה חובתי כמנכ"ל מגוונים. יש לי אמון מלא ברשת ובמנהליה ויחד עם זאת ידינו כל הזמן על הדופק תוך ביקורת עצמית, על מנת ולהמשיך ולהצעיד את הרשת לפסגות חדשות לטובת כלל תושבי העיר".

חבר המועצה ויו"ר מגוונים, עידן למדן, מסר בתגובה:

"מדובר בתהליך והליך פנימי שעוברת מגוונים, בכיוון של התמקצעות, שיפור עם הפנים לקהילה. אין לי מה להוסיף מעבר לתגובת המנכ"ל המדברת בעד עצמה. אציין שבחודשיים האחרונים יצא לי להכיר יותר ויותר את הצוות הניהולי ולהתרשם ממחויבותו לרשת כולה, ממקצועיותו, והרצון לקידום קשרי קהילה וחינוך. יחד, כצוות, אני, המנכ"ל והמנהלות והמנהלים נמשיך להוביל את הרשת קדימה וליצור מחויבות וערבות אחד כלפי השניה".

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד ברצח אורי אנסבכר ז"ל
תותים מעזה נתפסו במחנה יהודה
ליהיא באולימפיאדה!
"Beauty for better life"
הקואליציה ברחובות יוצאת לדרך!
הדמיית המבנה של חברת אושירה
עיר ההייטק הבאה של ישראל
עם המבט לפסג"ה
אישום: תקף וחנק את אשתו