רמת השרון

אישום: מורה לנהיגה מואשם בגרימת מוות ברשלנות של אופנוען

מורה לנהיגה מרמת השרון הואשם בגרימת מוות ברשלנות של חגי נדלר ז"ל מהרצליה, בתאונה בכניסה לעיר

כתב לוקאל 25/08/2019
חגי נדלר ז"ל , צילום באדיבות המשפחה

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לביהמ"ש לתעבורה בעיר כתב אישום נגד נמרוד שוורץ (60), מורה לנהיגה , תושב רמת השרון, בגין גרימת מוות ברשלנות.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דרור לוי, הנאשם הינו מורה מוסמך להוראת נהיגה ובבעלותו רכב המשמש להוראת נהיגה. ברכב היו מותקנים מנגנונים ייעודיים המאפשרים למורה הנהיגה שליטה תפעולית מלאה על הרכב בזמן נסיעה, ושליטה על אופן נהיגת התלמיד. בין היתר, הותקנו ברכב מערכת דוושות נוספת להאצה ובלימה ומערכת מראות פנימית וחיצונית.

בתאריך 29.5.19, בשעה 16:14, או בסמוך לכך, נהגה תלמידה ברכב, כחלק משיעור נהיגה, בכביש 20 מדרום לצפון, לכיון מחלף שבעת הכוכבים, בנתיב הימני ביותר, המיועד לפנייה ימינה בלבד,  לכיוון מרכז העיר הרצליה כאשר הנאשם ישוב במושב לידה ומנחה אותה בנהיגתה.  בסמוך לקילומטר ה-25, הורה הנאשם לתלמידה לעבור לנתיב השמאלי המוביל להרצליה פיתוח מבלי שהביט במראות הרכב המקנות שדה ראייה רחב לנתיבי הכביש. התלמידה החלה לסטות לנתיב השמאלי. בעוד התלמידה סטתה מנתיב נסיעתה שמאלה ונכנסה לנתיב נסיעתו של רכב מסוג לקסוס מצד שמאל. משהבחין הנאשם כי חזית רכב הלקסוס, קרבה אל רכבו, הסיט את ההגה בחדות, חזרה אל הנתיב הימני בכביש. אותה העת, רכב המנוח חגי יצחק נדלר ז"ל על אופנוע מסוג "קוואסקי" בכביש 20, מכיוון דרום לצפון, בנתיב הימני בכביש, מאחורי רכבו של הנאשם, במהירות משוערת של כ-126 קמ"ש.

ברגע הסטת הגה הרכב ימינה, חסם הנאשם את המשך נתיב נסיעתו של המנוח. כתוצאה מכך התנגש המנוח עם חזית האופנוע בדופן ימין של רכבו של הנאשם. המנוח הוטל מהאופנוע בעוצמה על גדר בטיחות מברזל אשר בשול הכביש ומיד לאחר מכן, נדרס תחת גלגלי רכבו של הנאשם.

ניידת מד"א הוזעקה אל זירת התאונה ומותו של המנוח נקבע במקום, כתוצאה מפגיעה רב מערכתית קשה אשר נגרמה לו בעטיה של תאונת הדרכים.

בבקשת המעצר כתב עו"ד דרור לוי כי: "רשלנות המשיב מתעצמת, נוכח תגובתו המאוחרת של המשיב בדמות הסטת הגה רכב הלימוד ימינה בצורה חדה, מבלי שנתן דעתו לתנועה בנתיב הימני. אף העובדה כי המשיב לא ישב במושב הנהג בעת התאונה, אין בה כדי לאיין את אחריותו ולצמצם את היקף רשלנותו".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שטח הגינה הציבורית במתחם זרובבל. מתי יחלו העבודות?
מדוע מתעכבת הקמת הגינה הציבורית במתחם זרובבל?
השקת השדה החקלאי המונגש הראשון
קטיף עצמי עם כסאות גלגלים
קבלת הפנים החמה לגלעד קלישוב בבניין העירייה
פרחים וברכות למדליסט גלעד קלישוב
שמוליק גריידי. פגיעה בסטטוס קוו
"ריח רע נודף מהחלטת מועצת העיר"
שכונות צמרת
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
צהרון לאה גולדברג
רגע מתוק עם תושבי הדרום
רכב עלה באש ליד נצרת - שניים נפצעו