רמת השרון

מורה נהיגה הואשם בגין גרימת מותו של אופנוען בתאונה

מורה לנהיגה מרמת השרון הואשם כי גרם לתלמידה שלו לסטות בחדות מנתיב נסיעתם ובכך חסם את דרכו את האופנוען חגי נדלר מהרצליה שהתנגש ברכבו ונהרג. אחיו של נדלר: "מה יעזור כלא? שעוד משפחה תיהרס? אין לזה תרומה. במקום כלא שיתנו לו עבודות שירות להגיע להדרכות במוסדות חינוך או בבתי ספר לנהיגה"

מיכאל פרוסמושקין 26/08/2019
חגי נדלר (צילום: באדיבות המשפחה)

נמרוד שוורץ (60) מרמת השרון, מורה לנהיגה, הואשם ביום חמישי האחרון בגרימת מוות תוך נהיגה רשלנית של רוכב האופנוע חגי-יצחק נדלר (44) מהרצליה. 
 
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דרור לוי מהפרקליטות, בהיותו של הנאשם מורה לנהיגה, מותקנים ברכבו מנגנונים ייעודיים המאפשרים לו שליטה תפעולית על הרכב בזמן נסיעה, ושליטה על אופן נהיגת התלמיד/ה. 
 
ב – 29 במאי, נהגה ברכבו נערה כבת 16 וחצי, כחלק משיעור נהיגה, בכביש 20, בנתיב הימני ביותר, המיועד לפנייה ימינה בלבד,  לכיוון מרכז הרצליה כאשר הנאשם ישב במושב לידה והנחה אותה בנהיגתה. בשלב מסוים הורה לה לעבור לנתיב השמאלי המוביל להרצליה פיתוח מבלי שהביט במראות הרכב. כשהתלמידה סטתה מהנתיב ונכנסה לנתיב נסיעתו של רכב אחר, הבחין הנאשם בהתקרבות שני כלי הרכב , ועל כן הסיט את ההגה בחדות, חזרה אל הנתיב הימני. אותה העת, רכב בנתיב הימני נדלר ז"ל על אופנוע מאחורי רכבו של הנאשם, במהירות משוערת של כ-126 קמ"ש.
 
בכך חסם הנאשם את המשך נתיב נסיעתו של נדלר, שהתנגש עם חזית האופנוע ברכבו של הנאשם. הוא הוטל מהאופנוע בעוצמה על גדר הבטיחות מברזל בשול הכביש ומיד לאחר מכן, נדרס תחת גלגלי רכבו של הנאשם.

התשתית הראייתית נגד הנאשם כוללת: עדותו לפיה לא הסתכל ימינה בטרם הסיט את הרכב לנתיב הימני, אמירותיה של התלמידה ברכבו, צילומים הן מהמצלמות של הרכב והן ממצלמות אבטחה בכביש וקביעת בוחן תנועה כי המנוח לא יכל למנוע את התאונה, גם אם היה נוסע 70 קמ"ש נוכח סטייתו החדה של הנאשם. 

הפרסומים על כתב האישום החזירו את בני משפחת נדלר ליום של התאונה. אחיו של חגי, דוד, אמר השבוע לעיתון כי אין בכוונת בני המשפחה להגיע לדיונים בביהמ"ש מכיוון שזה "רק יגביר את הכאב והסבל ולא יתרום שום דבר". לדבריו, הם רק מקווים כי הנהג הפוגע לא יחזור ללמד נהיגה ויקבל שלילה כמה שיותר ארוכה. 

יש עונש שינחם אתכם? 

"20 שנה יעזרו? שנתיים יעזרו? זה יחזיר את אחי? כלא זה לא הכיוון בכלל ואין לנו כוונה להילחם על זה. העיקר שלא יחזור ללמד נהיגה כי הוא לא ראוי לזה ושיקבל שלילה הכי ארוכה שאפשר. לצערי, אין שלילה לכל החיים, גם לא במקרים של הרוגים. מה יעזור כלא? שעוד משפחה תיהרס? אין לזה תרומה. בסך הכל מדובר בבן אדם נורמטיבי שיצא בבוקר לעבודה. במקום כלא שיתנו לו עבודות שירות להגיע להדרכות במוסדות חינוך או בבתי ספר לנהיגה. שיתרום לקהילה מהניסיון המר שהוא עבר. כמו שאנחנו הולכים לחיות עם זה כל החיים, גם הוא הולך לחיות עם זה כל החיים". 

האם יש לכם כעס על הנהג הפוגע? 

"יש לנו בעיקר תסכול, כי זאת תאונה שיכלה להימנע אם הוא רק היה מסתכל. אני לא הייתי ברכב אז אני לא יכול לשפוט אותו. אני כועס כן, אבל מה זה יעזור אם נמשיך לכעוס. כשאתה כועס, אתה פשוט נתקע במקום ולא מתקדם לאף מקום. אני מאמין שמתישהו, אני לא יודע מתי, כן תהיה פגישה איתו ואגיד לו שינצל את המקרה כדי להציל כמה שיותר חיים".   

הזמן מרפא?

"לא. זאת אגדה אורבנית שהזמן מרפא. זה תופס אותך בכל מקום. אני ואחי אומנם חזרנו לעבודה, אך מאז התאונה לא הצלחתי לעלות על אופנוע. זה יקרה מתישהו אבל כרגע אני לא מסוגל נפשית. כשאני קורא את כתב האישום ואני רואה שתאריך היום הולדת של הנאשם הוא אותו תאריך של הבן שלי – זה קשה. כל מיני דברים קטנים וחיבורים שמקשים עוד יותר". 

אתם מתכוונים להנציח את חגי?
"מעבר לאמונה של כל אחד עם עצמו וזה שתרמנו כבר לכמה בתי כנסת, אז כן יש לי שני פרויקטים בראש שאני חושב עליהם ובודק: גן הנצחה בהרצליה, וגם אני בודק אפשרות לעבור בין בתי ספר לנהיגה לאופנועים ולספר את הזווית האישית שלי שהתלמידים יבינו על מה הם עולים".

עו"ד אילון אורון, המייצג את הנאשם, מסר: "מדובר באישום מופרך. מורה הנהיגה עשה את אשר חובה היה עליו לעשות. הוא הסיט את ההגה של התלמידה שנהגה ברכב על מנת שלא להיפגע מרכב שהגיע משמאלו. לדאבון הלב, רכבו פגע ברוכב אופנוע אשר עקף אותו מימינו".

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחווה למלחין קובי אושרת
מחווה למלחין קובי אושרת
ילד נפצע אנוש בתאונה בי-ם
רחוב הכנסת 32 בגבעתיים
החלה הריסת הבניינים הישנים ברחוב הכנסת 32 בגבעתיים
החלום ושיברו
לא שוכחים
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
הישגים לנגנים בקונסרבטוריון
הישגים לנגנים בקונסרבטוריון
בת שנתיים וחצי מחדרה בלעה צבר מגנטים