רמת השרון

בוטל פרויקט פינוי בינוי ברחוב יצחק אלחנן

ועדת הערר המחוזית הפכה את החלטת הועדה המקומית וביטלה את תכנית הפינוי בינוי במתחם יצחק אלחנן במערב העיר. בעירייה זועמים על ההחלטה ומקווים לשנותה

שרון יונתן 28/08/2019
יעקב קורצקי, צילום: אילן ספירא

בשורה רעה לתושבי מתחם יצחק אלחנן במערב העיר לאחר שועדת הערר המחוזית לתכנון ובניה של מחוז ת"א החליטה השבוע לקבל את התנגדות התושבים הסמוכים למתחם ולבטל את החלטת ועדת המשנה לביצוע פרויקט פינוי בינוי בבתים הישנים, מספרים 6 , 8, 10 ברחוב יצחק אלחנן.

 התכנית, שאושרה בעבר בתמיכת העירייה והועדה המקומית, מדברת על הריסת 4 בניינים ישנים שבהם ישנם כעת 108 יח"ד ובמקומם לבנות 4 בניינים חדשים עם 220 יח"ד, כאשר 3 בניינים אמורים להיות בני 5 קומות ובניין אחד עם 6 קומות. לתכנית הוגשו התנגדויות על ידי תושבים המתגוררים בסמיכות למתחם, אך הועדה המקומית דחתה אותן ולכן הגישו תושבים אלו ערר לועדת הערר המחוזית שהפכה, כאמור, את החלטת הועדה המקומית.                                                      

עיקרי טענת המתנגדים היו כי הבקשה כפי שאושרה תיצור מבני רכבת צרים וארוכים לאורך שלושת הרחובות הצרים המקיפים אותה כמעט ללא מרווים ביניהם. לטענתם, מדובר בתכנון אבסורדי ופוגעני שאין לאשרו. המתנגדים העלו טענות נוספות הנוגעות לפגמים לכאורה בהליך שהוביל לאישור הבקשה וכן לפגמים לכאורה בבקשה עצמה.                         

בהחלטת הועדה ציינו עו"ד תמר עיני ורדון, יו"ר ועדת הערר, ועו"ד עדי וולקוב, מזכירת ועדת הערר: "לאחר ששמענו את העוררים, את מבקשת ההיתר ואת הועדה המקומית ולאחר שקיימנו סיור במקום, אנו מקבלים את ערר המתנגדים ומורים על ביטולה של החלטתה של הועדה המקומית".

 בהחלטה צוין עוד: "אנו סבורים כי גם הבינוי שאושר כולל נפחי בניה משמעותיים מאד שלא היה מקום לאשרם וכי נכון היה, משיקולים תכנונים ואדריכליים, לבחון תוספת בניה מצומצמת בחלקה, בין אם בהליך רישוי ובין אם במסגרת תכנית מפורטת שתאפשר גמישות רבה יותר ותכנון נכון של המתחם, אשר מתחשב במיקומו ובנתוניו".                            

בעירייה קיבלו את החלטת ועדת הערר בתדהמה. ראש העירייה, אבי גרובר, אמר: "אנו סבורים שהחלטת ועדת הערר שהתקבלה השבוע שגויה. אנו לומדים אותה ובוחנים את הצעדים שננקוט כדי להפוך אותה".     

 יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה, הוסיף:                                          

"אני הולך להילחם בהחלטת ועדת הערר ואציע לראש העירייה ולכל חברי המועצה לא לשתף פעולה עם ועדת הערר וכל התכניות הבומבסטיות שהם רוצים לקדם ברמת השרון. זאת החלטה מקוממת כי הכנו תכנית בניה מינורית מאוד. אנחנו נעמיד את כל התנאים כדי שהתכנית תצא לדרך".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נערכים למזג אוויר סוער
"אני רוצה לדעת מה קרה לאמא שלי"
אירוע זריעות והטמנת פקעות בגני יהושע
הדמיית המבנה של חברת אושירה
עיר ההייטק הבאה של ישראל
אופניים באילת
מיזם השכרת אופניים מגיע לאילת
הכנס השלישי של להב רעננה
הכנס השלישי של להב רעננה
חדר המיון של איכילוב בדרך לשדרוג
זיהום אוויר כבד
הזיהום התחבורתי בישראל מגביר את הסיכון לסרטן