רמת השרון

"היטלר מדבר כמוך, אתה היטלר"

כך הטיח בישיבת מועצת העיר ברמת השרון שהתקיימה הערב (חמישי) צביקה עמית, תושב העיר, בראש העירייה אבי גרובר וכל זאת במהלך הדיון על פתיחת גן חב"ד ברובע הדר. בתום דיון סוער במיוחד לא נמצא רוב להצעה לאי פתיחת הגן

שרון יונתן 29/08/2019
מועצת העיר. ישיבה סוערת במיוחד, צילום: שרון יונתן

ישיבת מועצת העיר ברמת השרון שהתקיימה הערב (חמישי) הייתה מהסוערות שידעה המועצה בשנים האחרונות ותיזכר בעיקר בעקבות אמירה אומללה של צביקה עמית, תושב העיר, לעברו של ראש העירייה, אבי גרובר: "אתה היטלר".

הישיבה שלא מן המניין כונסה בעקבות בקשת שמונת חברי מועצה שדרשו מהעירייה שלא לפתוח את גן תירוש ברחוב ברק כגן חב"ד. כמו נושאים רבים הקשורים ביחסי דתיים חילוניים גם בישיבה הזאת הטונים עלו לעוצמות גבוהות והתפתח דין ודברים בין גרובר לצביקה עמית, המרבה לבקר את פעילותו והתנהלותו של גרובר, בעיקר בדף הפייסבוק "כיכר העיר רמת השרון".

בתגובה לדברים שאמר גרובר צעק עמית בזעם:" אדון גרובר, היטלר מדבר כמוך, אתה היטלר!". בתגובה לדברים קשים אלו הורה גרובר להוציא את עמית מאולם הישיבות ועמית הוצא מהאולם.

בפוסט שהעלה לאחר הישיבה כתב עמית: "צעקתי לו: אתה מדבר כמו היטלר. הוא הוציא אותי מהישיבה. טעיתי כשאמרתי זאת ואני מצר על כך, אבל האיש לא ראוי להיות ראש עיר".

פוסט זה ופוסטים אחרים שהעלו תושבים זכו תוך זמן קצר לתגובות רבות שהוקיאו את דבריו של עמית, כאשר חלק מהתושבים קוראים לעזוב את קבוצת הפייסבוק "כיכר העיר רמת השרון".

גרובר אמר בתגובה לאחר הישיבה: "הדברים מדברים בעד עצמם"

ואחרי כל הסערה והבלאגן הייתה גם הצבעה, כאשר באופן מפתיע ההצעה לא עברה מאחר שהסתיימה בשוויון 8 :8. שמונה חברי מועצה תמכו בהצעה: ארבעת חברי רמת השרון חופשית: צחי שריב, באצ'י אלקובי, דני לביא וענבל דדון, שני חברי מרצ: עידן למדן ונטע זיו, גיא קלנר ורוני בלקין. נגד ההצעה הצביעו : אבי גרובר, יעקב קורצקי, דוברת וייזר, מיכאל דורון, רמי בר לב, שמוליק גריידי, רביד פלד, עופר קליך. מי שהיה לשון מאזניים הוא ירון גדות מרמת השרון חופשית שבאופן מפתיע ותמוה נמנע מההצבעה לאחר שבתחילת השבוע היה זה שניסה בעצמו לארגן רוב לקיום ישיבת מועצה כדי למנוע את פתיחת הגן והתבטא בחריפות נגד פתיחת הגן.

לפיכך, גן תירוש ברחוב ברק יפתח ביום ראשון כגן חב"ד, אבל נראה שהסערה הזאת תלווה את העיר עוד זמן מה.

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדוע כועס ראש עיריית צפת?
זאת תקופה לא פשוטה עבורנו
"זאת תקופה לא פשוטה עבורנו"
צעיר נורה למוות בבאר שבע
"אתנה הולכות רחוק"
על ראש הכרמל
מסכות, רעשנים, שירים ומכבים
שחקני מכבי תל אביב כדורסל שימחו ילדים בבי"ח איכילוב
מדברים על "מהיר לעיר"
מרחיבים את תכנית "יחד" בחיפה