רמת השרון

הוגש כתב אישום בגין פציעתו של פועל בתאונת עבודה

שלוש וחצי שנים לאחר שפועל נפצע קשות כתוצאה מנפילה באתר בנייה ברמת השרון, כתב אישום הוגש נגד החברה שביצעה את העבודות, בעליה ומנהל עבודה באתר

מיכאל פרוסמושקין 05/09/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

כתב אישום הוגש לפני ימים אחדים נגד חברת בנייה, וכן כנגד תושב תקוע ששימש בעליה של החברה ותושב הוד השרון ששימש כמנהל עבודה באתר בנייה ברמת השרון בגין חבלה ברשלנות בעקבות פציעתו של פועל בתאונת עבודה לפני כשלוש וחצי שנים.

על פי כתב האישום, שהגישה הפרקליטות בתום חקירת משטרת גלילות, בפברואר 2016, בוצע פרויקט תמ"א 38 בבניין מגורים בן חמש קומות ברחוב גדעון ברמת השרון. מהחקירה עולה כי הפועל, בשנות ה – 30 לחייו, התקבל לעבודה באתר הבנייה כחודשיים לפני מועד התאונה ובעת הרלוונטית לא היה לו אישור עבודה בגובה והוא אף לא עבר הדרכת בטיחות לעבודה בגובה.

בכתב האישום צוין כי ב – 17 בפברואר אותה שנה הורה מנהל העבודה באתר לפועל לעלות לקומה החמישית בבניין על מנת לפרק לוחות תבנית עץ שנותרו סביב חלון אחת הדירות, לאחר יציקת קירות חיזוק הבניין.  באותה העת, בסמוך לחלון, לא הותקנו פיגום, משטח עבודה או מדרכת מעבר מתאימים ומגודרים בגידור תקני, כנדרש בתקנות הבטיחות בעבודה. חרף כל אלו, מנהל העבודה הורה לפועל לפרק את לוחות התבנית.

הפועל עלה על אדן החלון בקומה החמישית והחל בפעולות פירוק לוחות התבנית סביב החלון, וזאת מבלי שהיה רתום ברתמת בטיחות או שעשה שימוש באמצעי אחר שנועד למנוע נפילתו מגובה ומבלי שחבש קסדת מגן על ראשו.

במהלך פירוק הלוחות, נפל הפועל מהקומה החמישית אל רצפת פיגום בחזית הבניין. כתוצאה מכך, הוא נפצע באורח קשה מאוד והובהל לבי"ח כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית ובין היתר, משברים מרובים, לרבות בבסיס הגולגולת, בארובות העיניים ובגפיים. הוא נזקק לאשפוז של כשבועיים. לאחר מכן הוא הועבר למוסד שיקומי, בו שהה כחודשיים וחצי ולאחר מכן שלושה וחצי חודשים נוספים נזקק לשיקום במחלקת אשפוז יום.

בכתב האישום נטען כי הנאשמים "לא פעלו בזהירות סבירה, לא הקפידו על אמצעי בטיחות מתאימים ולא נקטו בצעדים המתחייבים למניעת הסכנות הנשקפות לפועלים באתר". עוד נטען כי "לא הדריכו את הפועל ולא התריעו בפניו על הסכנות הנשקפות מהעבודה בין היתר נוכח היעדר פיגום או גידור תקין".

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 11/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פודטראק במתחם עופר בילו סנטר
מתחם אוכל חדשני בעופר בילו סנטר
מרכז מורשת יהדות בבל מציג: "מדור לדור"
נדיה כהן. אני עוד חושבת על אלי בעלי
"שכחו את אלי כהן"
אוויר הרים צלול כיין?
שירלי פאר יגרמן ,מנכלית עיריית רמת השרון
"היום אנחנו בפסגת הערים החכמות בישראל"
 השואה של סבתא
השואה של סבתא
קאפקייקס שוקולד עם קצפת ודובדבני אמרנה
קאפקייקס שוקולד עם קצפת ודובדבני אמרנה
המטרה טוקיו 2020