רמת השרון

אושרה התכנית להסדרת מגרשים ציבוריים

הועדה המקומית לתכנון ובניה ברמת השרון אישרה את התכנית להסדרת מגרשים ציבוריים בעיר שתאפשר בעתיד את הגדלת מספר המקומות החניה בעיר והוספת מבני ציבור בשטחים אלו

שרון יונתן 18/09/2019
גיא קלנר, התכנית אינה בשלה, צילום: יח"צ

הועדה המקומית אישרה בשבוע שעבר ברוב קולות את התכנית להסדרת מגרשים ציבוריים במרכז העיר. בעד אישור התכנית הצביעו 9 חברי מועצה, כאשר 2 נמנעו (גיא קלנר ונטע זיו) ואחד נמנע (רוני בלקין מהאופוזיציה).

ראש העירייה, אבי גרובר, הביע שביעות רצון מאישור התכנית: "משמעות ההחלטה היא רווח הדדי לכל הצדדים הנוגעים בדבר. אישור התוכנית מבטיח כי הגינות העירוניות ימשיכו לשרת את תושבי רבע הדר וכלל רמת השרון ללא כל סכנת הריסה שתרחף מעליהן ותאפשר לעוד ועוד דורות ליהנות מריאה ירוקה בלב העיר".

 עוד ציין גרובר כי אישור התוכנית מניח את התשתיות ליישום התוכניות להתחדשות עירונית ברחוב סוקולוב. גרובר: "אישורה של התוכנית מאפשר להתחיל לקדם את התוכנית לשדרוג הרחוב, ובמקביל מאפשר לבניינים שמעוניינים לקדם תמ"א לעשות זאת, שכן הם יוכלו לבקש לעמוד בתקן החנייה באמצעות קרן החנייה שכבר אושרה וכן על ידי החניונים העירוניים ברחובות הסמוכים. מהלך זה אף צפוי להגדיל את מכסת מקומות החנייה בעיר".                                                        

רוני בלקין הסביר השבוע מדוע התנגד לתכנית:

"כל מטרת הצגת התכנית הייתה הסטת או הפחתת הלחץ הציבורי שנוצר עקב תכנית הנת"צ ברחוב סוקולוב וניכר היה לעין שהתכנית לא "נאפתה" עד תומה עדיין. העירייה צריכה לשמר את הגינות הציבוריות הקיימות בשכונות ככל שניתן, מחד, וחייבת לשמור לעצמה את רזרבות ה'שטחים החומים' שנועדו למבני ציבור, לטובת ולרווחת הציבור. ביצוע "הצרחה" בין שטחים 'חומים' ל'ירוקים' בתוך השכונות הינו מהלך נכון כל עוד מטרתו הינה לשמר גינות קיימות מחד וליצור 'שטחים חומים' בעלי נפח שימושי משמעותי. התנגדתי לתכנית מאחר שהתכנית מנוגדת למגמה אותה הציגה בפנינו יו"ר הוועדה המחוזית בחלק הראשון של הישיבה".

גיא קלנר, שנמנע בהצבעה, אמר:

"בחרתי שלא לאשר את התכנית ולהימנע בהצבעה מאחר שהתכנית במתכונתה הקיימת אינה בשלה ומפורטת מספיק. קיימות שאלות בתחום השמאות שטרם קיבלו מענה ואין בהירות מספקת לגבי השטחים החומים והתכניות העתידיות לגביהן. לכן בחרתי להימנע ולקבל תשובות נוספות בהמשך הדרך".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
שרון יונתן 05/09/2019
שרון יונתן 21/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
סער , הבוקר בישיבה
רפי סער , ראש עיריית כפר סבא:"השיבו את תכנית המתאר לדיון חוזר בוועדה המקומית"
הופעות חיות בהוד השרון
מופע להקות נוער בהוד השרון
לראשונה בהוד השרון: טקס זיכרון לנספים בעליית יהודי אתיופיה
עוד יהושוע גדעון
פסק דין תקדימי במחוזי חיפה
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
צה"ל קורא לה
מדינת ישראל ערוכה לשריפות
הבימבולנס של מד"א שיציל חיים ברמלה