רמת השרון

מצליחים בגדול

לימור אורן ועודד שהרבני, הבעלים של "ריחות וטעמים - אוכל עם נשמה" מספרים על המתכון המנצח: איך לשלב זוגיות ועבודה ביחד ולהצליח בגדול

שרון יונתן 10/10/2019
לימור אורן ועודד שהרבני. זוגיות מוצלחת בבית ובעבודה, צילום: פרטי

"הזוגיות שלנו עזרה לפתיחת העסק שלנו וההיפך, העסק עוזר לזוגיות שלנו", כך אומרים  לימור אורן ועודד שהרבני שמוכרים לתושבים רבים בעיר כבעלים של "ריחות וטעמים – אוכל עם נשמה" או כמו שהם מגדירים זאת, שוק של אוכל שלוקחים הביתה, שנמצא באזור התעשייה נווה מגן ברמת השרון.

לימור (52) ועודד (45), שניהם ילידי רמת השרון, הגיעו לזוגיות שלהם לפני כחמש שנים כפרק ב' של כל אחד מהם ועם נדוניה של שלושה ילדים מכל צד. הם מתגוררים ביחד עם ששת ילדיהם וכעבור כשנה פתחו את העסק המוכר והמצליח.

כשמדברים עם שניהם מבינים מדוע פתיחת העסק הייתה דבר כה טריוויאלי. לימור הגיעה מענף המסעדנות בו עבדה לפני כן במשך 25 שנים ועם ניסיון רב כמנכ"לית רשת המסעדות ג'ירף וג'פאניקה וסמנכ"לית תפעול של רשת אפרופו בעבר. עודד הוא משפטן ויועץ מס בכיר וגם כיום הוא עוסק ביעוץ מס בעיקר למנכ"לים בחברות גדולות.

לימור מספרת על העבודה ביחד עם בן זוגה ועל סוד ההצלחה שלהם: "אין ספק שלוקחים את העבודה הביתה. בסופו של דבר, החיבור של שני אנשים עם עוצמות כמו שלנו מייצר רק דברים טובים. למדנו איך למנן ולמתן את זה. כמו שמנהלים עסק דיברנו איך מנהלים עסק בתוך הבית. יש לנו חלוקה ברורה: אני בצד היצרני ועודד בצד היזמי השיווקי. למדנו גם לקחת את הזמן שלנו לבד. בנוסף, צריך שתהיה הגדרת תפקידים ברורה, לדעת את החוזקות של כל אחד וכמובן המון המון אהבה והתחשבות. אין לי ספק שפתיחת העסק עשתה רק טוב לזוגיות שלנו. לא נראה לי שאנחנו מסוגלים לעבוד בעבודות נפרדות".

עודד מסביר: "האהבה שלנו היא לאוכל ובזה אנו דומים. אנחנו עושים המון סיורים קולינריים בעולם ולומדים קצת מכל מקום שהיינו בו. שנינו עם אותם חלומות באותם כיוונים".

על העבודה עם לימור, אומר עודד: "היתרון שלנו הוא ניסיון העבר העשיר שלנו בתחומים רבים שעזר לנו בפתיחת העסק ושמירה על הצלחתו. אנחנו יודעים איך לתפעל עסק לצד בית על הצד הטוב ביותר".

מתברר שלימור ועודד הם לא בני המשפחה היחידים בעסק, שבו עובדים גם אמו של עודד וחלק מילדיהם. עודד: "אמא שלי עובדת בעסק ומבשלת והילדים עובדים בחגים, אם זה על הקופה או במשלוחים. זה כבר הפך לעסק משפחתי לכל דבר, אבל אני לא יודע אם יש לנו דור המשך כי זאת עבודה פיזית קשה מאוד. איך אני תמיד אומר, למדתי 15 שנים מיסים ומשפטנות ובסוף אני מקלף תפוחי אדמה".                       

מה לגבי השתתפות בתכנית מאסטר שף?

עודד: "מאסטר שף פחות מעניינת כי אנחנו עוסקים יותר באוכל ביתי ולא במנות שף, אבל יש לנו הצעה להשתתף בתכנית ריאליטי שעדיין לא ברור אם תעלה ובה אמורים להשתתף זוגות שזורקים אותם בשטח כמו בהישרדות אבל בשילוב עם אוכל. במקביל, יש בדיקה על פינה שבועית באחת מתכניות הבוקר בטלוויזיה. אחרי שחרשנו חצי עולם הבנו שבסוף כולם רוצים לחזור לאוכל של הבית. לא יעזור לאף אחד, בסוף כולם רוצים את המוסקה של אמא ואת החריימה של הדודה".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רה"ע אמיר כוכבי נכנס לתפקידו
מאור ומירן בוזגלו
הזוג הלוהט של הכדורגל הישראלי
 יבואן רכבי יוקרה חשוד בעבירות מס בהיקף של מאות אלפי שקלים
יבואן רכבי יוקרה חשוד בעבירות מס בהיקף של מאות אלפי שקלים
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"
חוזר לקדנציה שנייה
יריב עם הקהל שהגיע לראות את הסרט המרגש
בעקבות אוצר אושוויץ
אוריה דהישראלי
מה הקשר בין תופעת הריפלוקס לבין צרידות בקול?
בחירות בפייסבוק (טור דעה)