רמת השרון

לא מפסיקים ליהנות - בכל גיל

קבוצת פייסבוק גדולה, היכרויות חדשות, מפגשים חודשיים בנושאים שונים. קבוצת הפייסבוק "סבא סבתא – הסיפור האמיתי" ממשיכה להתרחב גם באזור השרון

שרון יונתן 24/10/2019
המפגש ברמת השרון, צילום: פרטי

אחת מקבוצות הפייסבוק הפופולאריות באזור השרון היא קבוצת "סבא סבתא - הסיפור האמיתי" שהוקמה לפני כשנתיים ומונה כיום מעל 25 אלף חברים. מדבר בקבוצה חמה ותומכת שמטרתה לשתף, לחבק, לייעץ, בהומור וברגישות, בסיפורים אמיתיים שקורים רק לסבא וסבתא.

אדית קרמר, מנהלת הפורום הארצי ומקימת קבוצת רעננה, הסבירה מדוע הקמת הקבוצה הייתה כה חיונית לאנשי הגיל השלישי: "בקבוצת הסבים וסבתות מדברים על הכל, החל מחוויות עם הנכדים ועד לחוויית הבדידות לנוכח עזיבת הילדים את הקן. עד שהוקמה הקבוצה שלנו לא היו קבוצות כאלה שמספקות אפשרות לספר מה שבאמת קורה - לא הדברים הקיטשיים הרגילים שקשורים לסבתא, אלא המציאות האמיתית וגם לקבל תמיכה ושותפות מול הנושאים האלה, מול הנכדים, המשפחה ומול עצמך. 

 גם לאנשים בגילנו יש צרכים, בעיקר אם הם אלמנים או גרושים, והילדים שלנו, כמו כל ילדים נורמליים, מצאו את דרכם בחיים. הפייסבוק משמש לנו פלטפורמה מצוינת".

ותתפלאו, לא כמו שחשבתם על המבוגרים, יש גם פעילות לילית כפי שמתארת קרמר: "יש בקבוצה גם דף בשם "ינשופים", שהפעילות בו מתקיימת בלילות, כשאנשים לבד. בשעה עשר בלילה נפתח דף ואנשים מדסקסים על כל מה שעולה בדעתם. מתברר שיש גם פוסטים אנונימיים שמדברים על דברים אישיים ואינטימיים, שלא קל להם להיחשף בשמם, כמו ילדים שלא מאפשרים לסבא וסבתא להיפגש עם נכדיהם".

ויש כמובן גם סיפורים מרגשים מאוד כמו סבתא שחלתה בסרטן שמשתפת בקבוצה מה עובר עליה ומקבלת חיזוקים מחברי הקבוצה. "היא קיבלה עידוד וחיבוק, שנתן לה כוח ואומץ להתמודד עם המחלה", מספרת קרמר ומציינת על מקרים של היכרויות בין אנשי הקבוצה:

"יש מקרים שמדברים לתוך הלילה ויוצאים משם מפגשים. לא יודעת לומר לך כמה היכרויות יצאו מזה. אבל הפייסבוק, ככל שיהיה יפה וזמין, בגילנו רוצים בכל זאת לקיים גם מפגשים פנים מול פנים. לכן, יש אצלנו עשר קבוצות מפגשים לפי אזורים, אחת מהן היא לסבים ולסבתות מרעננה. במפגשים האלה קורים דברים מעניינים, כמו למשל שתי חברות לכיתה שלא ראיתי 50 שנה. אחת החברות גילתה אותי בפייסבוק והחליטה להפתיע אותי כשקראה על המפגש המתוכנן".

חברי הקבוצה מקיימים מפגשים חודשיים בנושאי בישול, סריגה, ברידג' ועוד. קרמר מציינת כי בקבוצה יש יותר סבתות כי אצל הסבים יש פחות היענות, הם פחות תקשורתיים ופחות פעילים בפייסבוק.

להכיר אנשים חדשים

אחת הפעילות המרכזיות בקבוצת השרון היא שרה גולדמן מרמת השרון שמארגנת ביום ראשון הקרוב מפגש בבית הקפה "אסף ארטיזנל" ברמת השרון. גולדמן (72), נשואה פנסיונרית, אם לשלושה ילדים וסבתא לארבעה נכדים, סיפרה השבוע על הצטרפותה ופעילותה בקבוצה: "הצטרפתי לקבוצה לפני קצת פחות משנה מתוך סקרנות ומבלי לפתח ציפיות גדולות וזאת לאחר שנתקלתי בקבוצה במקרה בפייסבוק. בעלי הצטרף בעקבותיי ובא איתי לכמה מפגשים שהתקיימו ברעננה. מצאתי בקבוצה נשים נחמדות עם המון רצון טוב ונתינה. כמובן שההיכרות היא עם נשים מהאזור שלנו, אותן אני פוגשת במפגשים שמתקיימים אחת לחודש. נוצרים קשרים והיכרויות חדשות ואפילו ארגנתי נסיעה להצגת לתיאטרון ביחד עם נשים נוספות".    

 גולדמן מדגישה את חשיבות פעילות הקבוצה לאנשים מבוגרים: "אני הייתי ממשיכה לצאת מהבית גם בלי הקבוצה, אבל יש המון אנשים שפעילות הקבוצה נותנת להם סיבה לקום ולצאת מהבית. מעבר לכך, תמיד נעים להכיר אנשים חדשים, לשמוע הרצאות, יוצאים לפעמים בסרטים ביחד".

גולדמן מציינת כי הפעילות באזור השרון מתרחבת: "יש לנו קבוצת וואצאפ של נשים, בעיקר מרמת השרון והרצליה, שמונה כבר 80 נשים. הצעתי לקיים מפגש ביום ראשון הקרוב וכבר לאחר היענות מצד 20 נשים נאלצתי לעצור את הרישום בגלל מקום מוגבל בבית הקפה, אז כנראה שהמפגש הבא יהיה במקום אחר עם מספר משתתפים גבוה יותר".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
השירות הווטרינרי מתגבר אכיפה
נהג בפראות ונעצר בתום מרדף
אות רשות מעודדת עלייה הוענק לעיר אילת
אות רשות מעודדת עלייה הוענק לעיר אילת
מה זה שפת פייתון?
מה זה שפת פייתון?
לראשונה בסורוקה - צנתור בגישה חדשנית
פצוע מדקירות בשלומי
התחזקה בצמד זרות
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון