רמת השרון

תפילה משותפת

ביום הכיפורים התקיימה, ביוזמת סיעת "רמת השרון חופשית" ובשיתוף פעולה עם העירייה, תפילה שוויונית לגברים ונשים ביחד באולם הספורט של חט"ב קלמן

שרון יונתן 25/10/2019
תפילה משותפת ברמת השרון, צילום אילוסטרציה freepic

שילוב של מסורת ושוויון, זה מה שקרה ביום הכיפורים האחרון ברמת השרון. בחסות העירייה, בתמיכת ראש העירייה ולשכת מנכ"לית העירייה, אורגנה תפילה שוויוניות באולם הספורט של ביה"ס קלמן ברובע הדר, בה מאות נשים, גברים וילדים חוו מסורת יהודית יחדיו ללא הפרדה מגדרית. תפילה שוויונית נוספת התקיימה כמדי שנה בבית הכנסת דרכי נעם, הממוקם בצפון רובע אלון, על גבול הרצליה.   

בראש השנה ויום הכיפורים נוהגים תושבים רבים להצטרף לתפילות. עקב הביקוש הגדול, נוהגת העירייה לאפשר בחגים אלו לקיים תפילות במספר מוקדים ברחבי העיר, דוגמת מתנ"סים  ובתי ספר ובמבני ציבור אחרים, בנוסף לבתי הכנסת.

בסיעת "רמת השרון חופשית" ציינו השבוע כי התפילות  בחסות העירייה התקיימו עד היום, בדומה למרבית בתי הכנסת בעיר, בהפרדה מגדרית. השנה, הם אומרים, בנוסף למניין השוויוני בבית הכנסת דרכי נעם ברובע אלון, התקיימו לראשונה תפילות שוויוניות בנוסח מסורתי באולם הספורט של בית הספר קלמן שהוסב להיכל תפילה עם 300 כסאות,ואפשרו לתושבים מאזורים אחרים בעיר לקחת בהן חלק. אתר התפילה השוויוני בקלמן הוקצה ביום הכיפורים השנה לבקשת סיעת רמת השרון חופשית.

לטקסים השוויוניים, כך מסתבר, היה ביקוש רב. במהלך יום הכיפורים נהנו מאות משפחות המתגוררות באזורים אלו מתפילות, זמירות ופיוטים - ביחד ובשוויון, כל המשפחה.

בסיעת "רמת השרון חופשית" ציינו כי האולם בקלמן היה גדוש בהורים וילדים שבאו להשתתף, ואף האזינו לתקיעת שופר בידי תושבת העיר. נשים וילדות רבות ניגשו נרגשות לאחר התפילה לשבח את הנעשה ולציין שסוף סוף הרגישו שוות ולא מופלות. תושבים רבים הביעו את רצונם שהתפילות במתכונת זו ימשיכו גם בשנים הבאות.

ברמת השרון חופשית מציינים לטובה את עיריית רמת השרון שאימצה את היוזמה, ואת העזרה שקיבלו מלשכות ראש העיר והמנכ"לית. בסיעה הודו בשם התושבים גם לתנועה המסורתית ושליחיה על הובלת התפילה, ספר התורה ומחזורי התפילה שסופקו. בסיעה הדגישו כי הם שואפים בשנים הבאות להנגיש טקסים מסורתיים שוויוניים לעוד שכונות בעיר, כדי לתת מענה קרוב לבית לכל מי שיחפוץ בתפילות שוויוניות וללא הפרדה מגדרית.

 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון
הדיון על תכנית הבניה באפולוניה עובר לעליון
אישום: כלב קפץ מעל חומת הבית ונשך עוברת אורח
התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס
התנגדות לתוספת 2 קומות לתוכנית פינוי-בינוי ברנדיס
גולשת עם הרוח
מטנריף להוד השרון
בחולון שומרים על הסביבה
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'
שלומית בונה סוכה באבן גבירול