רמת השרון

תושבים מרמת השרון יזמו מבצע ניקיון

התושבים מבקשים מחבריהם לשמור על עיר נקייה ומהעירייה להגביר את האכיפה ופעולות הניקיון. תושבת העיר: "לא יתכן שרחוב של מאה מטר ברמת השרון יהיה יותר מלוכלך מכל טוקיו"

שרון יונתן 30/10/2019
לכלוך ברמת השרון, צילום: פרטי

ביום שישי הקרוב (1.11.19) תתקיים, החל מהשעה 13:00, יוזמה ליום ניקיון יישובי מתוך לקיחת אחריות אישית על המרחב הציבורי. מדובר ביוזמה שעלתה בעקבות פוסטים רבים שהעלו תושבים ברשת החברתית על טענות נגד תפקודה של העירייה בנושא הניקיון והגינון הלוקה בחסר בעיר.      

בין השאר אפשר לראות ברשתות החברתיות תלונות רבות על לכלוך בשטחים המסחריים ובמרכזי הקניות הישנים, דוגמת נווה רסקו והמרכז ברחוב יצחק אלחנן.

הלן לונינסקי, תושבת העיר ואחת מיוזמות מבצע הניקיון אמרה השבוע: "מדובר ביוזמה פרטית של תושבים שמתוסכלים מהמצב ההולך והמתדרדר של מצב ניקיון רחובות העיר. התושבים ערים למצב ההזנחה במרחב הציבורי וחוסר התפקוד של העירייה. יש כאן ממש מלחמת חורמה על הבית שלנו".                                                                                 

לדבריה, העירייה חייבת להיות תקיפה יותר: "אנחנו מצפים מהעירייה לאכיפה משמעותית ורצינית עם הטלת קנסות כבדים. לא יתכן שרחוב של מאה מטר ברמת השרון יהיה יותר מלוכלך מכל טוקיו. העירייה חייבת להגביר את הפיקוח ולהשתמש בטכנולוגיות לזהות את התושבים שמלכלכים".                                           

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית רמת השרון מברכת על המודעות של התושבים בתחום הניקיון. מהלכים אלו מצטרפים לפעולות שמבצעת העירייה לשמירה על הניקיון הכוללות תגבור פעילות עובדי הניקיון, רכישת מכונה ייעודית לניקוי הרחובות, הקמת צוות המטפל בזמן אמת בפניות בתחום ועוד. בשנה האחרונה אף החמרנו את האכיפה על השלכת פסולת בניגוד לחוק. מספר הדו"חות בחודשיים האחרונים (אוגוסט- ספטמבר 2019) זינק פי שמונה ל-167 דו"חות לעומת 21 בתקופה המקבילה אשתקד (כל דו"ח על סך 720 שקלים). אכיפה מוגברת זו תמשך במטרה לשמור על עיר נקייה לאורך זמן".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
 העירייה סירבה לאשר ליש עתיד להקים סוכה ציבורית בעיר
העירייה סירבה לאשר ל"יש עתיד" להקים סוכה ציבורית בעיר
תלתלית וזוקו , קניון שבעת הכוכבים
פעילויות השבוע בקניון שבעת הכוכבים
תביא את מה שיש עליך או שארצח אותך
"תביא מה שיש עליך או שארצח אותך"
משלחת תלמידים מביה"ס נבון ייצגה את חולון בגרמניה
נלחמים על החיים
מחכות לצלצול
מחכות לצלצול
עולים למודיעין
הכל נשאר במשפחה
הכל נשאר במשפחה