רמת השרון

תושבי רמה"ש צורכים הכי הרבה חשמל באזור השרון

כך עולה ממדד שמפרסם משרד האנרגיה

שרון יונתן 05/11/2019
צריכת חשמל גבוהה ברמת השרון, צילום אילוסטרציה freepic

משרד האנרגיה מפרסם לראשונה מדד שמאפשר השוואה בין צריכת החשמל לתושב של הרשויות המקומיות בישראל. מהנתונים עולה כי באזור השרון רמת השרון היא בעלת הצריכה הגבוהה ביותר עבור כל תושב עם 250 קוט"ש (קילוואט לשעה) לתושב. אחריה כפר סבא עם צריכה של 220 קוט"ש לתושב והרצליה נועלת את הרשימה עם צריכה של 174 קוט"ש לתושב. שלוש הרשויות האלו נמצאות בין הרשויות שדורגו בצריכה ממוצעת שעומדת על 210 קוט"ש לתושב. רעננה והוד השרון לא נכללו ברשימה מכיוון שהן נמנות על 92 רשויות מקומיות ומועצות שלא העבירו נתונים. 

המדד מתבסס על נתונים שמילאו כ-120 עיריות ומועצות מקומיות באמצעות דיווח הצריכה השנתי, ומוצגים בו שני פרמטריים מרכזיים: סך צריכת החשמל הרשותית לתושב וסך צריכת החשמל של תאורת החוץ לקמ"ר. המדד מאפשר לגורמים המקצועיים ברשות ואף לתושבים, להעריך את שיעור צריכת החשמל הרשותית לתושב ביחס לממוצע הארצי של שאר הרשויות, לנתח טוב יותר את מאפייני הצריכה ואת הפוטנציאל לחיסכון, וכך - לקדם התייעלות וחיסכון באנרגיה.  

כ-50% מצריכת האנרגיה של הרשות הינה בגין תאורת הרחובות; כ-30% מהצריכה מתבצעת במוסדות חינוך והשאר - במבני ציבור. על פי תקנות מקורות אנרגיה, על כל רשות מקומית למלא דיווח שנתי של צריכת האנרגיה.

סך התשלום של כ-120 הרשויות המקומיות שדיווחו על צריכת החשמל השנתית שלהן, הוא כ-600 מיליון ש"ח.  

כאמור, כ-120 רשויות מקומיות מילאו את דוח הצריכה כנדרש – כ-60% מכלל הרשויות בארץ. מעבר לקנס שמוטל על רשות מקומית שלא מילאה את הדוח כנדרש, הרי שהדבר מעכב ביצוע פרויקטים להתייעלות וחיסכון באנרגיה.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בונים באחריות
חשד: תקף את בעל הדירה שלו
פצועה קשה בשריפה בבניין בערד
"ההתנדבות מרפאה אותי"
אות הנגב לפארק צפרות אילת
גופת אדם אותרה בטבריה
גופת אדם אותרה בטבריה
הולכים לתערוכה
חגיגות יום העצמאות במוזאון ראשון לציון
יום העצמאות במוזאון ראשון לציון