רמת השרון

תושבי רמה"ש הפגינו בנושא ראש החזיר

תושבי רמת השרון הפגינו בדרישה מהמשטרה לחקור את הנושא עד תום , כשגם שנה לאחר הנחת ראש החזיר על שער הכניסה החיצוני בבית הכנסת "סוכת שאול" הרוחות עדיין לא נרגעו. הנושא עלה השבוע שוב במועצת העיר

שרון יונתן 07/11/2019
הפגנת התושבים מול בנין העירייה, צילום: שרון יונתן

בשבת הקרובה (9 לנובמבר) תמלא שנה לפרשת הנחת ראש החזיר על שער הכניסה החיצוני בבית הכנסת "סוכת שאול" ברחוב רבנו תם, ארבעה ימים לפני מועד הסיבוב השני בבחירות לראשות העירייה אשתקד.  למרות שחלפה שנה תושבים רבים עדיין לא שוכחים את אותו אירוע מזעזע שלטענתם הביא להטיית תוצאת הבחירות ולסדקים בין קבוצות תושבים בעיר. התושבים סבורים כי המשטרה לא חקרה את הנושא ברצינות ושלמעשה החקירה הופסקה. המשטרה טוענת ההיפך.                                                          

הנושא עלה השבוע בישיבת מועצת העיר, כאשר חבר המועצה ירון גדות העלה שוב את הצעתו כי כל חברי המועצה יעברו בדיקת פוליגרף. קדמה לישיבה הפגנה של עשרות תושבים מול בניין העירייה שדרשו מהמשטרה לחקור את הנושא עד שימצא מי אחראי לכך.                                                                              

התושבים, חלקם מ"רמת השרון חופשית" הניפו שלטים ונשאו דברים על אזלת ידה של המשטרה. עדי עינת, תושב העיר, אמר: "הנחת ראש החזיר זהו מעשה אנטי דמוקרטי שניסה להשפיע על הבחירות. עד שהפשע הזה לא יפוענח עדיין תהיה חשדנות ושסע בין קבוצות בעיר לגבי מי הם האחראיים למעשה הדוחה ולאיזה תוצאות ייחלו במעשה הזה. אנו נמצאים כאן מול בניין העירייה וקוראים לראש העירייה ולמועצת העיר להגביר את הלחץ על גורמי אכיפת החוק לפיענוח הפשע". 

בתשובה לשאילתא שהעלה חבר המועצה צחי שריב הקריא ראש העירייה, אבי גרובר, מכתב שקיבל מסנ"צ יצחק מנשי, מפקד תחנת גלילות לפיו החקירה עדיין בעיצומה.

 מנשי במכתבו: "בעקבות האירוע נפתח תיק חקירה אליו צורפו מגוון רב של עדויות ותלונות מגורמים המקורבים לבתי הכנסת, נציגי תושבים וכדומה. בוצעו מספר רב של פעולות חקירה ונכון למועד זה התיק נמצא בשלבי חקירה. ברור שבנסיבות העניין שאין באפשרותי לפרט מעבר להיות התיק בחקירה. במידה ויחולו שינויים בנושא החקירה אוודא עדכון הרשות העירונית".                                                            בנוסף, מועצת העיר אישרה פה אחד את ההצעה להסמיך את חברת המועצה פרופ' נטע זיו על מנת שתשמש כגורם המקשר בין מועצת העיר לבין גופי החקירה המוסמכים. כמו כן, הוחלט כי ייצא מכתב לגורמים הרלוונטיים מטעם כל מועצת העיר שמביע את אי הנחת הציבורית הנובע מכך שפרשת ראש החזיר עדיין לא פוענחה. 

כאמור, הנושא עלה שוב לסדר היום הציבורי בעקבות הצעה לסדר שהעלה חבר המועצה ירון גדות ובה הציע לערוך בדיקת פוליגרף לכל חברי המועצה. "הדבר מטיל צל על נקיון כפיים של כולנו, חברי מועצה זכו למכתבי נאצה ואיומים, פעילים זכו לגידופים והאשמות. כעבור שנה מתחילת החקירה ניתן להניח שרק מעשה של חשיבה מחוץ לקופסה יכול להביא לשינוי המצב וקידום החקירה".                                                

 בהצעתו ביקש גדות כי העירייה תקצה 25 אלף שקלים לטובת קבלת ייעוץ מקצועי וביצוע בדיקת פוליגרף ל- 17 חברי המועצה שישלול או יאשר ציבורית מעורבות או ידיעה שלהם בקשר לנושא. הצעה זו הוסרה מסדר היום ברוב קולות מוחץ, לאחר שכל 16 חברי המועצה, מלבד גדות, התנגדו לה. גדות ציין כי יעלה הצעה זו שוב, לפי המותר לו בחוק, בעוד שלושה חודשים.

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל ה"רדסטוק" מגיע לרעננה
כך העבודה פוגעת לנו בבריאות
וורקוחולי : כך העבודה פוגעת לנו בבריאות
שר התחבורה ביקר בפ"ת
טאי-צי חינם - לא תבואו?
טאי-צי' חינם - לא תבואו?
נמלת האש הקטנה
נמלת האש הקטנה התגלתה בירושלים
סדנאות מחזור בטבע
סדנאות מחזור בטבע בהוד השרון
זהו יום הבוחר
זהו יום הבוחר
האנסמבל הקולי הישראלי מציג