רמת השרון

רמת השרון הצטרפה למיזם התחבורה הציבורית

מועצת העיר אישרה השבוע ברוב קולות את הצטרפותה של רמת השרון למיזם התחבורה הציבורית בשבת שמובילה עיריית תל אביב

שרון יונתן 07/11/2019
צחי שריב. מהלך חשוב, צילום: יח"צ

עיריית רמת השרון מרחיבה את המענה התחבורתי בשבת. מועצת העיר אישרה בישיבתה ביום ראשון את הצטרפותה של רמת השרון למיזם התחבורה הציבורית שיזמה עיריית תל אביב ואליו הצטרפו עד כה, מלבד רמת השרון, גם גבעתיים וקרית אונו. מערך ההסעות החינמי צפוני להתחיל לפעול עד סוף שנת 2019, כאשר עלות העירייה בפרויקט תעמוד על סכום שיהיה עד 750 אלף שקלים וסכום זה כולל את הפעלת הקווים הקיימים שהיה עד היום בעלות של כ-300 אלף שקלים. לאחר דיון במועצה הנושא אושר כמעט פה אחד, כאשר רק יעקב קורצקי וחבר סיעתו, עופר קליך, התנגדו לכך.

בעירייה ציינו השבוע כי רשת הקווים הבין-עירונית תפעל בסופי שבוע ותחובר בין הערים, על מנת לייצר רשת תחבורה מטרופולינית אפקטיבית ומשלימה לתחבורה הציבורית שפועלת בימי חול.

על פי התוכנית, מערך ההיסעים יכלול כשבעה מסלולים ויפעל לאורכן ולרוחבן של הערים במטרופולין. בשלב זה השירות יהיה חינמי. מידע זמן אמת לגבי זמן הגעה מדויק לכל תחנה יועבר למשתמשים דרך האפליקציות.

אבי גרובר, ראש העירייה, אמר השבוע: "בארבע השנים האחרונות פועל ברמת השרון קו אוטובוס ייעודי בשבתות המשמש את התושבים ומעניק להם גישה נוחה למקומות מרכזיים. שיתוף הפעולה המטרופוליני נותן פתרון לצורך מהותי ואמיתי של מיליוני תושבים ויאפשר להם להתנייד בקלות ובנוחות ולנצל את ימי החופש שלהם באופן מיטבי".

 חבר המועצה צחי שריב, מחזיק תיק התחבורה : "מדובר במהלך חשוב וראשון מסוגו שלראשונה יאפשר התניידות בתוך גוש דן בסופי שבוע וישפר משמעותית את הנגישות של התושבים".

בישיבת המועצה התפתח דיון שכלל חילוקי דעות בעיקר בין יעקב קורצקי שהתנגד, לעידן למדן וגיא קלנר שתמכו בהצעה.

חבר המועצה עידן למדן, ראש סיעת מרצ-ירוקים, אמר למחרת הישיבה: "זהו צורך בסיסי וחברתי ממדרגה ראשונה שנותן פתרון אמיתי לבני נוער, חיילים וצעירים כמו גם למבוגרים. המלצתי ואדאג שתהיה גם תחנה בנוה גן לטובת תושביה וכמובן לקו עירוני לכיוון הסינמה סיטי והים".

גיא קלנר אמר: "רמת השרון אמרה את דברה. היא רוצה לקיים אורח חיים חילוני, מודרני ועכשווי".

יעקב קורצקי הסביר למחרת ישיבת המועצה מדוע התנגד למיזם: "אין זה סוד שאני אדם דתי וככזה אינני יכול להצביע בניגוד לאמונתי ולדרך החיים בה בחרתי. למרות שאינני מסכים עם ההחלטה, אני מכבד את הצבעת הרוב ואפילו חברי לסיעה רביד פלד הצביע בעד ההחלטה. עם זאת, אי אפשר להתעלם מן העובדה כי הקצאת משאב אסטרונומי של 750 אלף שקלים לאוטובוסים בשבת, כאשר הוא משרת בפועל נוסעים בודדים, איננו מוצדק ודורש חשיבה מחודשת".

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 25/10/2019
שרון יונתן 19/09/2019
שרון יונתן 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מונעים בזבוז – מייעלים את העיר
זהירות - כאן בונים
תיקון מכשירי כושר
תיקון מכשירי כושר
הדוד מאוסטרליה
הרב דר מיכאל לייטמן
יש סיבה אחת לגל פרשות האונס המטלטלות
צעיר נדקר ברחובות
דני בר, מדריך טיולים בחול
הבר של דני בר Dany's Bar
יום התנדבות בגינה
שותלים ונהנים עם החברים מבית אנוש