רמת השרון

תושבים מתנגדים לתוכנית פינוי בינוי

מדובר ברחוב שדרות ויצמן 12 ברמת השרון, התושבים המתנגדים טוענים כי הבניין החדש יתרומם לגובה של יותר מ- 30 מטר, יותר מכפול מאשר גובהו הנוכחי, דבר שיגרום להסתרת האור והשמש. בנוסף, טוענים המתנגדים כי בניית 43 יח"ד במקום 18 יח"ד הקיימות תביא להגדלת עומס התנועה ביציאה לשדרות ויצמן

שרון יונתן 13/11/2019
הבניין ברחוב שדרות ויצמן 12. תכנית פינוי בינוי, צילום: פרטי

דיירים מרחוב שדרות ויצמן והבשן מתנגדים לתכנית הפינוי בינוי המתוכננת לצאת לפועל בעתיד בבניין המשותף ברחוב שדרות ויצמן 12. על פי התכנית במקום הבניין המשותף בן שלוש הקומות, שמכיל 18 יחידות דיור, יבנה בנין של 6 קומות עם 43 יחידות דיור.

לתכנית המוצעת הוגשו התנגדויות מדיירי שני הבתים הסמוכים, ויצמן 10 ו-14, וממספר דיירים ברחוב בשן, רחוב שמכיל בתים פרטיים והמקביל לשדרות ויצמן.

התושבים המתנגדים טוענים כי הבניין החדש יתרומם לגובה של יותר מ- 30 מטר, כלומר יותר מכפול מאשר גובהו הנוכחי של הבניין הקיים, דבר שיגרום להסתרת האור והשמש מדיירי רחוב בשן שנחשב לאזור בניה נמוכה.

בנוסף, טוענים המתנגדים כי הקמת הבניין החדש ימנע מבט מערבה לכיוון הים לתושבי רחוב ויצמן 10 ויהווה מעין חומה בינו לבנין הסמוך השני, ברחוב ויצמן 14. התנגדות נוספת היא בעניין התעבורה, כאשר התושבים טוענים כי בניית 43 יח"ד במקום 18 יח"ד הקיימות תביא להגדלת עומס התנועה ביציאה לשדרות ויצמן, כאשר אין כל אפשרות להרחיב את הכביש הצר, אלא רק על חשבון השדרה. המתנגדים טוענים כי למרות שמספר הדירות גדל פי שניים וחצי היזם מבקש חריגות שונות והכל כדי לגרוף רווחים מוגזמים.

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: "הוגשה בקשה לביצוע פרויקט תמ"א 38/2 בבניין ברחוב ויצמן 12. הבקשה וההקלות המבוקשות פורסמו לציבור בהתאם לחוק והוגשו מספר התנגדויות. ועדת המשנה לתכנון ובנייה תדון בבקשה ובהתנגדויות באחת מהישיבות הקרובות".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
המסע המיוחד שלי לפולין
י-ם אומרת די לאלימות כלפי נשים
בית ספר אריאל: מעבר למעבר
הטפ-צפה
קיץ בטוח לילדים עם ערכת המגן של יד שרה
תושבי רחוב הבשור בהרצליה דורשים מהעירייה לנקות את הרחוב
נאציזם: שיק או שוק
שרגא ויוכי ליד הזר באובליסק
"אין ספק שזאת סגירת מעגל עבורי"
הרוגה בתאונה בכביש 767, סמוך לכפר תבור