רמת השרון

לזכרו של אייל

מרוץ אייל המסורתי יתקיים בשבת הקרובה ברחבי רמת השרון זו השנה ה-18 ברציפות לזכרו של אייל שמואלי ז"ל. בני משפחתו הפכו את המרוץ למפעל הנצחה ממנו נהנים אלפי חובבי ריצה

שרון יונתן 13/11/2019
מרוץ אייל בשנה שעברה. חוויה לאלפי הרצים, צילום: רונן טופלברג

מרוץ אייל, אחד מאירועי הספורט הגדולים ברמת השרון, יתקיים בשבת הקרובה ברחבי העיר. המרוץ יערך זו השנה ה-18 לזכרו של אייל שמואלי ז"ל, בנם של צביקה וזהבה ואח לטל וכנרת, שנפטר מדום לב בהיותו בן 28 בלבד.   

 אייל עסק בריצה רוב חייו וגדל באווירה של ספורט. כילד היה מגיע לתחרויות בהן השתתפה אמו, כנער היה חבר בנבחרת הריצה של תיכון רוטברג ובמסגרת שירותו הצבאי שימש כמדריך כושר קרבי בחטיבת גולני. בשנת 1991 סיים את המרתון הראשון שלו, מרתון טבריה. האירוע מנציח את אהבתו של אייל לריצה ואת האנרגיה והשמחה שאפיינו אותו בחייו.

אמו זהבה, מנהלת מחלקת האתלטיקה באגודת הספורט והמרתוניסטית האולימפית לשעבר, שאירגנה את המרוץ בשיתוף אגודת הספורט, סיפרה השבוע בהתרגשות: "הייחודיות של המרוץ היא שהוא פונה אל רצים ורצות בכל הרמות ומכנס יחד רצים בכירים לצד רצים עממיים שנהנים ממסלולים לכל המשפחה בעיר ובשדות של רמת השרון בהם אייל היה רץ. אנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו בשבת לחגיגה של תרבות וספורט עם מופעים, מתנפחים, כיבוד עשיר ובעיקר אווירה אנרגטית ומחשמלת".

גם השנה המרוץ יכלול מסלולים מגוונים ומאתגרים לכל המשפחה כאשר גולת הכותרת הינה המקצה המרכזי למרחק 15 ק"מ. מקצה הריצה למרחק 5 ק"מ נותן מענה קליל יותר לרצים מכל הרמות. עבור דור העתיד קיים מקצה ייחודי של  2 ק"מ ילדים המאפשר למתחרים הצעירים  לבחון יכולות ולהתנסות בריצה תחרותית. עבור מיטיבי הלכת ישנו מקצה תחרותי של 5 ק"מ הליכה. לבסוף, המקצה למרחק 2 ק"מ עממי מאפשר ריצה משפחתית נינוחה באווירה ספורטיבית.

לצד צמרת הרצים הבכירים, מדי שנה פוקדים את המרוץ המשפחתי של ישראל כ-8,000 משתתפים בגילאים מגוונים מכל קצוות הארץ ביניהם רצי עלית, אנשי עסקים, ידוענים מעולם הבידור והתקשורת כדוגמת גיא זוארץ, יעל בר זוהר, איתי תורג'מן, ענת הראל, גיא זוהר, אנה ארונוב, אסתר רוט שחמורוב, וכן חיילים ותלמידי בתי הספר ברמת השרון. 

מרוץ אייל ידוע בתגמול יוצא הדופן המוענק למנצחים. זהו המרוץ היחיד בארץ שמעניק פרסים כספיים ל-10 הנשים והגברים הראשונים ופרסים מפנקים למנצחי הקטגוריות.

ערכת ההרשמה של המרוץ כוללת חולצת ריצה איכותית מבית Saucony, מתנה ייחודית שמתחלפת מדי שנה ובנוסף צ'ופרים נוספים.

במסגרת המרוץ לקפוצ'ון, 70 הגברים הראשונים ו-30 הנשים הראשונות במרוץ זוכים בקפוצ'ון מפנק של Saucony אשר מסמל את השתייכותם ל-100 רצי העלית המהירים של מרוץ אייל.

תחרות "מלך ומלכת העלייה" של מרוץ אייל הינה תמריץ נוסף שנועד לסייע לרצי מקצה ה-15 ק"מ לצלוח את העלייה המפורסמת אשר מגיעה בתזמון קריטי לקראת סוף המסלול, בק''מ ה-13. לרגל האתגר יוצבו בכניסה ובסיום קטע העלייה שערים ושטיחי מדידת זמנים, לאורך הקטע ימתינו לרצים

די'ג'יי של מכללת BPM ומתופפים ירימו את האנרגיות לאורך העלייה ויסייעו לרצים להפוך את האתגר לחוויה, לפרוץ קדימה, לשפר תוצאות ולצלוח את העלייה באופן ייחודי ומהנה.

בסיום מחכה לרצים הפנינג שכולל מופעים מרהיבים של קרקס פלורנטין לכל המשפחה וכיבוד עשיר ומפנק.

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 26/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"מלכת השלג"
מראה נפלה על פעוטה בביתה באופקים - מצבה קשה
מראה נפלה על פעוטה בביתה באופקים - מצבה קשה
משתתפי המחזמר
קול של מלאך
אלה נחום. אני מתחננת שיעזרו לי
מי יציל את אלה?
הפעמון מצלצל בלילה
שיכון ויצמן כיום. פרויקט פינוי בינוי ענק
אושרו תוכניות פינוי בינוי בשני מתחמים בהרצליה
החשוד בפריצה יצא מהדירה ישר לידיהם של השוטרים...
נחנך מרכז רפואי רעות בקהילה