רמת השרון

תושבי רחוב מוריה: די לפגוע בנו

תושבי רחוב מוריה ברמת השרון ממשיכים לטעון כי העירייה פוגעת בהם בכך שהיא מפקיעה מקומות חניה, לא מוציאה מהרחוב את מבני מחלקת התברואה ומקדמת תוכנית לבניית חניון תת קרקעי ברחוב

שרון יונתן 20/11/2019
מקומות החניה שהופקעו השבוע ברחוב מוריה. התושבים זועמים, צילום: פרטי

תושבי רחוב מוריה, היוצא משדרות ויצמן והמקביל לרחוב סוקולוב, ממשיכים לטעון לפגיעה מתמשכת באיכות חייהם. מלבד קיומם של מבני מחלקת התברואה וקופת חולים ברחוב, הגורמים למצוקת חניה, העירייה מפקיעה מקומות חניה שמהם נהנו תושבי הרחוב. השבוע שני מקומות חניה נוספים כאלו נצבעו באדום לבן, למורת רוחם של תושבי הרחוב.                               

אחד מהם אמר השבוע בזעם: "כבר שנים רבות שאנו נאבקים בעירייה בנושאים שונים. מדובר ברחוב קטן, בסך הכל 300 מ', כאשר יש כאן קופ"ח ואת אגף התברואה שאנו נאבקים להוציא אותו לאזור תעשיה, אבל מאמצינו עלו בתוהו למרות הבטחות בחירות של כל המועמדים בשנים האחרונות.

כל פעם מחדש, מסמנים עוד קטע באדום לבן. ביום ראשון סומנו ללא שום הצדקה שתי חניות נוספות בין מוריה 35 ל-37. גם הסימון מול מוריה 36, אינו מוצדק. יש שם עוד 4 חניות "יקרות מפז".

אבל החשש העיקרי של התושבים בא ממקום אחר כמו שאומר התושב: "אנו חרדים ביותר מהדיבור של סוחרי סוקולוב על הקמת חניון תת קרקעי של 4-6 קומות בחניה של קופ"ח. זה בכלל יהרוס את כל המרקם של החיים שלנו, ויכניס נפח תנועה ענק שהרחוב הקטן כאן לא יוכל לשאת".

התושב פירט את דרישות התושבים: "אנו דורשים מהעירייה להוציא מהרחוב את אגף התברואה. אין שום הצדקה לכמות המשאיות, מטאטאי הכביש, הטרקטורים ועוד ברחוב כזה קטן.  אנו דורשים לבטל את התוכנית להקמת חניון תת קרקעי ולהחזיר את הסימון האפור לחניות שסומנו באדום לבן כי אין שום הצדקה להפקעה כזו".

מהעירייה נמסר: "אבן השפה בין הבניין במוריה 35 למוריה 37 נצבעה באדום לבן בעקבות בקשת דיירי הבניין במוריה 35, מאחר ומכוניות חונות הקשו על הגישה לבניין.התוכנית להקמת חניון באזור היא חלק מתוכנית הבניין העירונית שטרם קיבלה תוקף. לכשהתוכנית תאושר, ובהתאם לתקצוב וסדרי עדיפויות עירוניים, יקבע בעתיד אם ומתי יוקם החניון".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סב נהרג, נכדתו נפצעה קשה
גשר חדש להולכי הרגל מעל מסילת הרכבת בעכו
פעוט טבע בביתו - מצבו קריטי
נורית בר-לב, מנהלת אמירים, מסיימת את תפקידה
"סוף סוף אני מרגיש שאני שייך"
הרוגה ושלושה פצועים בתאונה באשקלון
בשורה לחיילות ולחיילי כפר סבא
אירועי השבוע באושילנד כפר סבא