רמת השרון

החל ממחר - מערך היסעים חינמי לת"א

מחר (שישי , 22.11.19) יחל לפעול מערך ההיסעים החינמי מרמת השרון לתל אביב, שעות הפעילות: ביום שישי בשעות 02:00-18:00 ובשבת, בשעות 17:00-09:00. הקווים יצאו בתדירות קבועה של כל חצי שעה עגולה

שרון יונתן 21/11/2019
צחי שריב. קידם את הנושא, צילום: יח"צ

בשורה טובה לתושבי רמת השרון. מחר (שישי) יצא לדרך מערך ההיסעים החינמי בסופי שבוע בארבע רשויות מקומיות: תל אביב, רמת השרון, קרית אונו וגבעתיים.

רשת הקווים הבין-עירונית, שהחלה מיוזמה של צחי שריב, חבר המועצה ומחזיק תיק התחבורה, שפנה כבר בחודש יולי בנושא לעיריית תל אביב שקידמה את הנושא, תפעל בסופי שבוע ותחבר בין הערים, כדי לייצר רשת תחבורה מטרופולינית אפקטיבית ומשלימה לתחבורה הציבורית שפועלת בימי חול.

רשת התחבורה תתבסס על מערך היסעים של אוטובוסים בגודל קטן, הכוללים כל אחד 19 מקומות. המערך יכלול 6 מסלולים שאורכם כ-300 ק"מ ויפעל לאורכן ולרוחבן של הערים במטרופולין ויעצור ביותר מ- 500 תחנות. הקווים מבוססים על מתן נגישות טובה ותדירה אל מרכז הערים ובין השכונות השונות בשעות בהן תחבורה ציבורית סדירה אינה פעילה ותוך התחשבות באזורים שומרי שבת. רשת הקווים תמוספר במספרים 710-705 והמיניבוסים והתחנות יהיו ממותגים כך שניתן יהיה לזהות אותם בקלות, כולל מפות של הקווים בתחנות הייעודיות. שעות הפעילות: ביום שישי בשעות 02:00-18:00 ובשבת, בשעות 17:00-09:00.

הקווים יצאו בתדירות קבועה של כל חצי שעה עגולה, מלבד קו 710 מקריית אונו שייצא כל שעה עגולה. מבחינת נגישות כל מיניבוס שלישי (כל שעה וחצי) יהיה מונגש ובנוסף, נוסע בעל מוגבלות בתנועה המעוניין להשתמש בשירות יוכל להודיע למוקד הטלפוני לפחות שעתיים מראש, על מנת שיתואם אוטובוס ויישמר עבורו מקום.

אבי גרובר, ראש העירייה, אמר השבוע: "מערך התחבורה החדש בסופי השבוע מהווה בשורה אמיתית לכל תושבי גוש דן. בזכות שיתוף הפעולה בין הרשויות נוצרת לראשונה רשת תחבורתית אפקטיבית המאפשרת התניידות נוחה ויעילה בין הערים בסופי השבוע. מערך זה נותן מענה לצורך אמיתי ולאורח חייהם של התושבים ואני מברך על כך".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ניקולה מקסימוביץ. המאמן החדש של רמת השרון
מסרביה באהבה
בשר לא ראוי למאכל הושמד באטליז בגבעתיים
החלו העבודות להקמת "מאגר ניצנים"
אתניקס
מי יופיע בכ"ס ביום העצמאות?
"מדובר בסיכון בטיחותי ראשון במעלה"
גל כהן גרומי (מימין) ומאמנו. יוצא לאליפות העולם לנוער
עולה על הגל
הובא למנוחות יגאל טישמן שנהרג בתאונת אומגה בהונדורס
גבר החליק מצוק בנתניה ונפצע באורח בינוני