רמת השרון

חופשי זה לגמרי לבד

חבר המועצה ירון גדות פורש מסיעת "רמת השרון חופשית" ומקים סיעת יחיד. בראיון ל"קול ברמה" מסביר גדות איך נוצר הקרע עם שאר חברי הסיעה ומה בכוונתו לעשות עד סיום הקדנציה

שרון יונתן 21/11/2019
ירון גדות בישיבת המועצה. פרש מסיעתו, צילום: פרטי

 שנה לאחר שנכנס למועצת העיר הודיע השבוע חבר המועצה ירון גדות, מספר 5 ברשימת "רמת השרון חופשית", כי הוא פורש לאלתר מסיעתו ומקים סיעת יחיד משלו במועצה ובאופן רשמי יעבור לאופוזיציה.                  

 גדות (בן 47, נשוי ואב לשניים, בעלים ומנהל של חברת מערכות ותשתיות תקשורת), כמו שאר חבריו לרשימה ויש לומר כמו מרבית תושבי העיר, הופתע מהצלחת רשימתו בבחירות לפני כשנה, עד כדי כך שקיבלו כמעט שליש ממספר המנדטים במועצה, חמישה מתוך 17 מושבים. "ההערכה שלי עוד ביום הבחירות הייתה שנקבל שלושה מושבים, מקסימום ארבעה", אמר השבוע גדות. האידיליה, כאמור, לא החזיקה זמן רב וכחודש לפני כינון הקואליציה החלו חילוקי דעות בין גדות לשני מובילי הסיעה, צחי שריב ובאצ'י אלקובי, שנקטו לטעמו קו פשרני מדי במו"מ. השבוע הפרידה הפכה לרשמית וגדות יוצא לדרך פוליטית חדשה.

ירון, האם יש שוני בתפיסת העולם שלך ושל שאר חברי הרשימה?

"ההבדל בתפיסות העולם קטן, והוא גם זניח בתוך הרוב המכריע של תושבי רמת השרון. אבל יש הבדל מהותי ביני לבין שני המובילים בהתנהלות ובמחויבות לאג'נדה. אני מציג קו לוחמני יותר, ישר ומדויק. הם טוענים שהשיטה הנכונה היא "בתחבולות תעשה לך מלחמה". לטעמי תחבולות נועדו למיעוט או לחסרי ביטחון".

על מה למעשה אתה כועס עליהם?

"הכעס היחיד הוא על הניסיון להפריע לי בעשייה. הדרישה שלהם מחברי הקואליציה והגוש להצביע על הוצאה שלי מהועדות שבהן מתבצעת העשייה הייתה רק כדי למנוע ממני לפעול למען האזרחים שהצביעו בשבילנו. זאת פעולה בזויה בלתי מתקבלת על הדעת, הביקורת היא גם על הגוש החילוני שאיפשר זאת והיום מצטער על כך ומנסה להחזיר את הגלגל אחורה".

סיעת "רמת השרון חופשית" קמה בעיקר על רקע פעילות ישיבת ההסדר בבית הכנסת "בר יוחאי". אתה מאמין שהיא תפונה מתישהו?

"אני מאמין שבפעולה נחרצת ניתן להביא לפינוי שלה, אבל אני די בטוח שראש העירייה וחברי החופשית לא יבצעו פעולה נחרצת. אני לא אתן לנושא הישיבה להתמסמס ואני חושב שבמידה ובקדנציה הזו הישיבה לא תפונה, כפי שהובטח, הציבור יהיה חייב לשלוח את כל חברי הקואליציה שנמנעו מפעולות נחרצות הביתה".

איך הרגשת בחודשים האחרונים שהיית "מוקצה" מבחינתם?

"אני לא מתרגש מהעלבות ופגיעות אישיות. אני גם יודע להחזיר, אבל זה פחות מעניין אותי. מה שחשוב זה העשייה ובעקבותיה התמיכה מהתושבים וזה מכפר על כל עוול פוליטי".

מי שעוקב אחרייך בפייסבוק ובפעילות שלך במועצה רואה שאתה פרובוקטור לא קטן. זה מכוון או שאתה פשוט לא מספיק פוליטיקאי?

"אני רואה את עצמי יותר נציג ציבור מאשר פוליטיקאי ומשתדל לעסוק בענייני המהות. חברי המועצה האחרים מעדיפים להיות ממלכתיים וזה בא על חשבון התושבים. אני אומר מה שאני חושב, ברוב הפעמים גם אחרים חושבים כמוני אך נזהרים להתבטא. אני חושב שבחודשים האחרונים נוכחנו לראות שדווקא הפעילות החדה והנחרצת שלי הביאה את שאר חברי המועצה לפעול, ראינו זאת בישיבה המיוחדת על גן חב"ד, בהחלטה ללחוץ על חקירת ראש החזיר ובעוד פעולות".

יש לך עוד ארבע שנים באופוזיציה. מה תרצה לקדם?

"אני משתדל להתרכז בנושאי פלורליזם, שוויון וחופש מדת, אבל לא רק. אני מתפקד כבר מספר חודשים כאופוזיציה הכי לוחמת ולמרות זאת קידמתי מספר נושאים. למשל העובדה שישיבות המועצה מצולמות ונצפות על ידי מעל 1000 איש  כל ישיבה, זאת עבודה שלי. אני בקשר מצוין עם חברי המועצה האחרים ועובדי העירייה ויש לי יכולת גם דרך הפעלת לחץ בתקשורת להזיז דברים".

כסיעת יחיד כעת, אתה לא חושש להיעלם בבחירות הבאות?

"בראש ובראשונה אני פועל כאן ועכשיו. פוליטיקאים שמחשבים את הריצה הבאה שלהם לבחירות הבאות מוותרים על פעולות נכונות שמתחייבות בהווה. ולזה אני לא מוכן. נבחרתי בשביל הקדנציה הזו ולא הבאה. במקרה הגרוע, שהוא לא כזה גרוע, אכהן במועצה קדנציה אחת בלבד אבל לפחות אהיה שלם עם עצמי ועם דרכי".

איך תיקרא סיעת היחיד שלך?

"לא חשבתי על שם, זאת מבחינתי התעסקות בתפל, מה שחשוב שאייצג באומץ את קול החילונים שלצערי כמעט ולא נשמע בגלל הרכב הקואליציה וראש העירייה. אולי זה שם טוב – קול החילונים".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
והדרת פני זקן
דיירי רחוב הגלבוע נדרשים לשלם עבור היטלי תיעול
טיפול בצחוק - עם טוהר
קומדיה חדשה בתיאטרון הנגב
חינוך וקהילה הוד השרון
חינוך וקהילה הוד השרון
ביקור במקלט לנשים מוכות בהרצליה
התחדשות עירונית במתחם הפיאצה בחדרה
קינן. השירה לעולם נשארת
ריקוד חייו
מאי דיין. חוזרת לקדנציה שניה בקבוצה
בנות הרצליה מתחזקת בשתי ישראליות