רמת השרון

המסע האישי של נועם

האמן נועם בן דוד נולד וגדל ברמת השרון, אולם לפני מספר שנים הוא עזב את רמת השרון לטובת הקמת יישוב קהילתי אקולוגי בגליל. בימים אלה הוא יוצא עם מופע חדש בשם "מסע קוסמי" - מופע שמדבר על שלום עצמי, שלום עולמי ועל השלום עם האדמה וכדור הארץ

קרן שלהבת 21/11/2019
נועם בן דוד. "למוזיקה יש כוח לשנות", צילום: אביב פרץ

"כולנו ילדים של כדור הארץ והמוזיקה היא השפה שלנו", כך אומר האמן נועם בן דוד (35) שיוצא עם מופע חדש בשם "מסע קוסמי" -  מופע שמדבר על שלום עצמי, שלום עולמי ועל השלום עם האדמה וכדור הארץ.

 נועם נולד וגדל ברמת השרון בוגר תיכונים "אלון" ו"רוטברג" גילה את כישרון המוזיקה שלו בגיל 14 בעקבות הופעה שכללה אמנים של כלי נשיפה שנערכה בבית ספרו. "באותם רגעים שראיתי ושמעתי את האמנים, הבנתי שזה מה שאני רוצה ללמוד ולעשות", אומר נועם שעם השנים המשיך לתחום השירה, נגינה על גיטרה והפך לאמן מצליח.

המופע הייחודי שיצר יתקיים בישראל ב-21/12 (הלילה הארוך בשנה) במתחם "WHITE" פרדס חנה, כחלק מאירועים שיתקיימו בכל רחבי העולם. מדובר בקונצרט טקסי הקרוי "מסע קוסמי" שכולל מסע מוזיקת עולם שבטית, שמביא מסרים אוניברסליים מלאי קסם, קצב, גרוב ונשמה. המופע יכלול 13 שירים המשלבים עברית, ערבית, פורטוגזית, ספרדית, סנסקריט ואנגלית. הפרויקט המוזיקלי ייצא לאור בעזרת שיתוף פעולה של למעלה מ 30 מוסיקאים מרחבי העולם. 

נועם הינו מוסיקאי עצמאי ואמן יוצר מקורי, שמביא את עבודתו לכדי ביטוי ברחבי העולם דרך הופעות, סדנאות, אירועים והתכנסויות. נועם חזר לארץ זה עתה מסיבוב הופעות באירופה וכעת ישיק את הפרויקט גם בישראל. לפני מספר שנים הוא עזב את רמת השרון לטובת הקמת יישוב קהילתי אקולוגי בגליל בשנת 2008. הוא ועוד מספר חברים שמאמינים בדרך חיים אקולוגית, הקימו את היישוב מאפס שמפיקה חשמל בדרך סולרית, שמפיקה גז מקומפוס ומגדלת את ילדיה ומחנכת את ילדיה על אותם ערכים. נועם גרוש, פלוס ילדה, מספר שמאז שעזב את העיר לטובת החיים בקהילה אין מאושר ממנו.

 נועם, לא היה לך קשה לעזוב את העיר בה גדלת כילד עירוני כדי לחיות במקום שבו אתה צריך להתחיל מאפס?

"זו הדרך חיים שבה בחרתי. מדובר בשינוי הדרגתי כמובן. כמו לכל תחילתה של שיטה או דרך חיים יש מתנגדים או כאלו שמרימים גבה. אני לא מאמין בלשלם שכירות גבוהה או במשכנתא שגובה ממך זמן יקר שאתה מבזבז בעבודה כדי לעמוד בה על חשבון ילדיך. בקהילה שלנו אנחנו עושים הכל בעצמנו, כמו כן, אנחנו גם בונים את הבתים שלנו לבד מחומרים אקולוגיים. אני נהנה לחיות כאן ברוגע וליצור את המוזיקה שלי, שהיא חלק בלתי נפרד מאורח החיים שסיגלתי לעצמי".

אתה מדבר על שלום ואהבה לאדמה ולטבע, כשמנגד תושבי הדרום חיים בסכנה קיומית שמתחילה להגיע גם למרכז. אתה חושב שהמוזיקה יכולה להשפיע עד כדי כך?

"אני מאמין שכן. זה לוקח זמן. למוזיקה יש כוח לשנות. במהלך הטיולים שלי בחו"ל אני מסתובב עם הגיטרה ושר לעוברי אורח. לפעמים בעברית ולפעמים בשפה אחרת. כשאני שר הם מכירים עוד פן מישראל ולא דרך החדשות. הרבה פעמים מתפתחת שיחה שמקרבת בין שני התרבויות, שלי ושל המאזין. הרבה אומנים ניסו להשפיע עם המוזיקה שלהם על הדרך שבה אנחנו רואים וחושבים על העולם – הביטלס, פרדי מרקורי, פרל ג'ם, אלטון ג'ון ועוד. בחרתי להפיק את המופע שכולל שירים בשפות רבות כדי להגיע לכולם. במהלך המופע יופיע הרכב של נגנים ורקדניות שייקחו את המשתתפים למסע קוסמי של מוזיקת עולם שבטית ומקורית. מוזיקה נועדה להזכיר ולעורר את מהות החיבור בין האדם לבריאה ולכוחות הטבע".

עוד ברמת השרון
בילי בסרגליק 21/11/2019
שרון יונתן 25/09/2019
כתב לוקאל 24/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע בתאונת עבודה בהרצליה
ספיקינג אינגליש?
דנית דברה, מנכלית עמותת שניר
ילד רע – אישיות או בחירה?
פרוייקט רובע 1 בירושלים
החל שלב הבנייה של פרויקט רובע 1 בירושלים
חברת המועצה הדר לביא
האם מוסדות החינוך ערוכים למתקפת טילים?
"פגשתי בתגובות ילדותיות, רדודות, פחדניות, עם היעדר מעוף"
עברי לידר במלון דן פנורמה אילת
סוף שבוע מוסיקלי בדן פנורמה אילת
'כנפיים של קרמבו' בקמפיין גיוס המוני