רמת השרון

אירוע "שבתרבות" מעורר מחלוקת

השתתפותו הצפויה של ח"כ אחמד טיבי באירוע "שבתרבות" שיתקיים בשבת הבאה ברמת השרון מעורר דיון מעניין בין תושבי העיר, אלו המתנגדים להשתתפותו של הח"כ מהרשימה המשותפת לאלו שטוענים כי השתתפותו באירוע היא לגיטימית

שרון יונתן 21/11/2019
ח"כ אחמד טיבי, מעורר מחלוקת, צילום: כנסת ישראל

 במהלך אחת התקופות הפוליטיות הרגישות ביותר שידעה המדינה בשנים האחרונות, השתתפותו של ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) באירוע "שבתרבות" בשבת הבאה (30 לחודש) בבית יד לבנים, מעוררת דיון סוער בין תושבי העיר, אלו שמתנגדים להשתתפותו ואלו התומכים בה. באירוע, אותו תנחה עמליה דואק, ישתתפו גם ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) ויעקב ברדוגו, הפרשן הפוליטי.                                             

פוסט שהעלה תושב העיר ביום שני השבוע בקבוצת הפייסבוק "רמתשרונים – תושבים למען תושבים" הצית את הדיון. בפוסט נכתב: "אני מנסה להבין דבר אחד. מה קשור אחמד טיבי שאומר על חיילים שהם רוצחים לשבתרבות? בושה וחרפה שנותנים לדבר כזה במה ועוד בעיר שלנו".       

 תוך זמן קצר הגיבו עשרות תושבים על הפוסט, כאמור חלק בעד וחלק נגד.                                                

"ממש מרתיח שיש אנשים שמוכנים להקשיב לו, קל וחומר ללתת לו במה לדבר", כתב תושב העיר. תושב נוסף אף היה חריף יותר כאשר כתב: "כל פעם זה מדהים אותי מחדש עד כמה שמאלנים יפה נפש יכולים להכיל את אותם חברי כנסת שכל מטרתם היא אחת - הקמת מדינה פלסטינית מהירדן ועד הים, מעודדים טרור ואומרים שחיילי צה"ל רוצחים. ישנם הורים שכולים, שאולי טיפה התחשבות בהם היו גורמים למארגני הכנס ההזוי לבטל את בואו של תומך הטרור לעירנו".                                                                            

 לעומת המתנגדים, תושבים לא מעטים הביעו דעה אחרת. "אני לא מבינה מה הבעיה. אם הוא טוב לכנסת הוא טוב גם לשבתרבות. מי שלא רוצה שלא יבוא. זו מהות הדמוקרטיה", אמרה תושבת ואחר הוסיף נוסח דומה: "לא מחובבי טיבי, אבל אם מותר לו להיבחר לכנסת מותר לו גם לדבר ברמת השרון". תושבת אחרת כתבה: "טיבי הוא חבר כנסת ומייצג 20% מתושבי המדינה. לא מרוצים מזה שהוא מגיע? פשוט אל תגיעו. ככה זה במדינה דמוקרטית". תושבת אחרת כתבה: "קשה לקלוט את כמות הגזענות שעולה בתגובות פה. לא רוצים לשמוע את טיבי? אל תגיעו. מדובר בחבר כנסת שדעותיו פחות קיצוניות מאלו של סמוטריץ'".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
משהו אחר
חשד: צעיר נרצח בבת ים
טס למקום הראשון
חשד: ביצעו רכישות באשראי מזויף
יזמים צעירים בעכו
יזמים צעירים בעכו
מינהלת התחדשות עירונית מוקמת בכפר סבא
דר ירון ברקוביץ
מתי יש צורך בניתוח החלפת מפרקי ברך וירך?
גבר טבע בת"א