רמת השרון

מצטרפת למאבק

קבוצת הנשים בכדורסל של רמת השרון החליטה להקדיש את משחק הבית מול מכבי רעננה לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. שאפו גדול

שרון יונתן 21/11/2019
יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, צילום freepic

לאחר שפתחה את הליגה עם הפסד צורב לעירוני רמת גן במחזור הפתיחה ולאחר מכן רשמה ניצחון ביתי קל על הפועל פ"ת, תשוב קבוצת הנשים בכדורסל של רמת השרון לליגה בתום פגרת הנבחרת במשחק בית נוסף, ביום שני הקרוב (אורנים, 18:00) מול מכבי רעננה, שמגיעה למשחק עם מאזן זהה של 3 נקודות משני משחקים.                                        

מעבר לכדורסל, למשחק חשיבות נוספת, מאחר והוא יוקדש למאבק באלימות נגד נשים.                                                   

בקבוצה הסבירו השבוע כי בנובמבר 1999 החליטה העצרת הכללית של האו"ם למסד את ה-25 בחודש נובמבר כיום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. קבוצת "לכן רמת השרון" מחוברת מאז הקמתה לפעילות למען נשים ולהעצמתן, ולאורך שנים הובילה לא מעט מאבקים לטובת שוויון זכויות בכלל, ולנשים בפרט. "כעשרים נשים נרצחות כל שנה בישראל על ידי קרובים להן, בכל הגילאים, מכל המגזרים. כמעט אצל כולן היו סימני אזהרה, הכתובת הייתה על הקיר, והסביבה ידעה ושתקה. אפשר, וצריך, לבוא בטענות למשטרה ולמערכת המשפט. אבל המאבק חייב להתמקד בחינוך. בהפנמה מגיל צעיר שאישה אינה חפץ, ובוודאי לא שק אגרוף. שכל אישה, כמו כל גבר, יכולה להגיע הכי גבוה, הכי רחוק שתרצה. שילדים, ולא פחות חשוב מכך, ילדות, יבינו שהם שווים", נכתב בהודעה שהוציאה השבוע הקבוצה.                                                                       

כאמור, הקבוצה החליטה לציין את היום הבינלאומי באופן מיוחד, כשביום שני תארח את מכבי רעננה למשחק ליגה, שיוקדש למאבק באלימות נגד נשים, וייקרא המשחק הכתום, צבע שהוא סמלו של המאבק. לפני המשחק ייערך טקס לזכר הנרצחות. בקבוצה הדגישו כי את המשחק ימלאו, בנוסף לאוהדים, קבוצות ילדים, ילדות, נערים ונערות ממספר מקומות בארץ, שיגיעו באוטובוסים מיוחדים ויקבלו הסברים על חשיבות המשחק ומטרתו.                                                

המשחק, בשיתוף עם הקבוצה מרעננה, יהיה רק אחד מהאירועים המתקיימים ברחבי הארץ והעולם במאבק החשוב למיגור אלימות נגד נשים.

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 26/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בתאונה בכביש 232 בדרום
עוד אהוד יובל לוי. לטובת התושבים
"לא הגיוני לשתק לנו את החיים"
אנושופ
פסח ביריד אנושופ – 100% קניה חברתית
אושר תקציב עיריית הרצליה לשנת 2020
תקיפה במסעדה בהרצליה
מרכז חדשנות ויזמות ייחודי
המכללה האקדמית כנרת משיקה מרכז ייחודי לחדשנות ויזמות
צניחה של 13% בהיתרי הבנייה
המרוץ למועצה
המרוץ למועצה