רמת השרון

אירוע "שבתרבות" הועבר מבית יד לבנים לאשכול פיס

בעקבות הלחץ הציבורי ופניית ארגון יד לבנים הוחלט להעתיק את אירוע "שבתרבות", שבו ישתתף ח"כ אחמד טיבי, מבית יד לבנים לאשכול פיס

שרון יונתן 27/11/2019
טיבי. מעורר מחלוקת, צילום: כנסת ישראל

אירוע "שבתרבות" בשבת הקרובה יתקיים באשכול פיס ולא בבית יד לבנים. כך החליטה השבוע העירייה בעקבות הלחץ הציבורי ופנייתו של אלי בן שם, יו"ר ארגון יד לבנים.   

 כזכור, כפי שפרסמנו בשבוע שעבר ב"קול ברמה", השתתפותו הצפויה של ח"כ אחמד טיבי באירוע גרמה לתגובות זועמות מצד חלק מתושבי העיר, לעומת תושבים שטענו כי השתתפותו לגיטימית. מעבר לכך, עלתה השאלה האם נכון לקיים אירוע כזה בבית יד לבנים, לאור התבטאויותיו של טיבי כנגד חיילי צה"ל.            

 במכתב שהעביר אלי בן שם, יו"ר ארגון יד לבנים, לראש העירייה אבי גרובר ביום שני האחרון הוא ציין: "מאז שנודע לחלק מהמשפחות השכולות כי ח"כ אחמד טיבי לוקח חלק בפאנל המדובר מציפים אותי מאות פניות רבות של משפחות שכולות ותושבים רבים מרמת השרון המבקשים לא לאפשר את קיומו של פאנל זה בבית יד לבנים, בית בו מונצחים מאות מנופלי העיר רמת השרון בחדר הנצחה הסמוך למקום בו מתקיים הפאנל".     

 בן שם הוסיף: "נראה כי קיומו של פאנל פוליטי במסגרת מושב של שבתות תרבות כשאחד המרואיינים הינו חבר הכנסת אחמד טיבי פוגע ברגשות של חלק מהמשפחות השכולות. ראוי לציין, אחמד טיבי אינו פסול בעיניי ובעיני המשפחות השכולות, טיבי הינו חבר כנסת, אולם השיח הפוליטי הער ונסיבות הזמן והתקופה, יש בה לבדה כדי לשלהב את הרוחות בקרב הציבור ומשפחות השכולות בפרט".                                                                           

כאמור, העירייה קיבלה את הצעתו של בן שם שכתב: "נכון בעת הזו להעתיק את מיקום פאנל שבת התרבות לאשכול פיס הנמצא בסמיכות למקום. יש לנסות להימנע מפגיעה לא מחויבת במשפחות השכולות הרגישות לאמירותיו של אחמד טיבי כלפי חיילי צה"ל בשנים האחרונות".                               

מהעירייה נמסר בתגובה: "אירוע שבת תרבות יתקיים בשבת הקרובה ברמת השרון ויתן ביטוי למגוון הדעות בחברה הישראלית. עם זאת, ומתוך התחשבות בבקשת ארגון יד לבנים, האירוע יתקיים במבנה אשכול פיס בסמוך ליד לבנים. נשמח לראות את הקהל מגיע ביום שבת".

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תפריט פסח במהדורה מיוחדת
מי צריך מצה כשיש סושי?
הדמיה של טורבינות הענק, בתל פרס
עתיד הנשרים ברמת הגולן בסכנה
החשד: סיפקה סמים לקטינים
צעיר נדקר ברחובות
פצוע דקירה באיזור התעשייה צריפין
סטריטבול ירושלים יוצא לדרך
סטריטבול ירושלים יוצא לדרך
פעילות ענפה במרכז התורני בהודש
פעילות ענפה במרכז התורני בהוד"ש
אישום: הזריקה לבנה הפעוט אינסולין