רעננה

נמנע ניסיון התאבדות של נערה

נערה בת 16 פרסמה באינסטגרם דברי פרידה. עירנות של גולשים ופעילות מהירה של לוחמי משמר הגבול הובילה לאיתורה בשטח פתוח באזור רעננה לאחר שבלעה כדורים

מיכאל פרוסמושקין 24/04/2018
נמנע ניסיון התאבדות של נערה סמוך לרעננה
הפוסט שפרסמה הנערה צילום: משטרת ישראל

ערנות אזרחים לפרסומים ברשתות החברתיות ודיווח למוקד החירום של המשטרה, סריקות מהירות ומדויקות של כוחות משמר הגבול הובילו להצלת חיי נערה בת 16 שניסתה להתאבד ביישוב סמוך לרעננה. 

מוקדם יותר היום (יום שני) התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה בדבר פרסום בעמוד אינסטגרם של נערה - פרסום שכלל בתוכו תמונה, מילות פרידה ודברי התנצלות של הנערה.

"בשנתיים האחרונות סבלתי כל כך ובתקופה האחרונה זה רק התגבר", כתבה הנערה. "שום טיפולים או כדורים לא עוזרים לי, לא גורמים לסבל לעבור" בהמשך דבריה כתבה: "משפחה שלי, אבא, אמא, אני יודעת שאני לא קלה וכל מה שקרה בבית זה באשמתי ואני לוקחת אחריות...." 

שוטרי ומתנדבי משמר הגבול שקיבלו את הדיווח, ביצעו סריקות נרחבות ביישוב ובשטחים החקלאיים הסמוכים אליו ובשילוב אמצעים טכנולוגיים של המשטרה, ותוך זמן קצר, איתרו הכוחות את הנערה בשטחים החקלאיים של היישוב. 

הנערה, שככל הנראה בלעה עשרות כדורים של משככי כאבים, נמצאה תשושה והועברה לטיפול רפואי בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. מבדיקה ראשונית עולה כי המניע לניסיון התאבדות הוא ככל הנראה נסיבות משפחתיות. 

בעקבות המקרה נמסר ממשמר הגבול: "במשטרת ישראל קוראים להורים ולמשתמשי הרשתות החברתיות לגלות עירנות ואחריות בכל הנוגע לפרסומים שיש בהם בכדי להעיד על מצוקת הכותב/ת, עירנות ודיווח שבמקרה הזה אפשרו לכוחות מג"ב להגיב מהר ובכך להציל את חיי הנערה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקודקוד מדבר
מרשתים את העיר
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בכפ"ס
עוזב בשיא
"יש עתיד" במפגשים פתוחים
חדש: מרכז ידע לאומי למחלות גנטיות נדירות
חדש: מרכז ידע לאומי למחלות גנטיות נדירות
מת מפצעיו לוחם דובדבן מרחובות שנפצע בפעילות מבצעית
מת מפצעיו לוחם דובדבן מרחובות שנפצע בפעילות מבצעית
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות