רעננה

נחשפה רשת לזיוף ביצים

צעיר מכפר סבא חשוד בהובלת מאות אלפי ביצים מזויפות מהשטחים לישראל וזאת במסגרת רשת המונה עשרות חשודים ואשר נוהלה לכאורה על ידי בני זוג מפתח תקוה

מיכאל פרוסמושקין 24/04/2018
נחשפה רשת לזיוף ביצים
עוה"ד אסף גונן צילום: אופיר הראל

צעיר, בן 28, מכפר סבא נעצר לפני ימים אחדים בחשד כי נמנה עם רשת של ישראלים ופלסטינים שפעלה לכאורה שנים בזיוף, הברחה ושיווק מיליוני ביצים בישראל. מי שעמד על פי החשד בראש הרשת הם בני זוג מפ''ת. עוד עולה חשד כי מאבטח במעבר ביטחוני ופקח עירייה קיבלו שוחד תמורת סיוע לחברי הרשת.

לגל המעצרים, שביצעו כוחות מג''ב, צה''ל ומועצת הלול,  קדמה חקירה שהחלה בחודש ינואר עם תפיסת משאית ובה כ- 75,600 ביצים מוברחות. בהמשך התגבשו חשדות להפעלת רשת לזיוף, הברחה ושיווק ביצים בישראל וכן שוחד.  על פי החשד, הביצים הוברחו למחסני ביצים במרכז הארץ, שם היו מאוחסנות בתנאים ירודים, או הופצו ישירות לחנויות, חלקן בבעלותו של החשוד בניהול הרשת. החשד הוא כי הביצים הופצו למטבחים ולעסקים. 

עד כה נעצרו כ–14 חשודים ועוכבו עוד כ– 13 נוספים. הכוחות פשטו על שני לולים בהם על פי החשד גידלו את התרנגולות ועל שני מפעלים בהם על פי החשד היו מזיפים את הביצים ומחתימים אותן בחותמות של משווקים מורשים ובתאריכים על פי הצורך, לעתים אחרי מועד השיווק המותר בחוק. 

בפרשה נתפסו עד כה כ- 270,000 ביצים החשודות כמוברחות כאשר חלקן נתפסו במהלך הובלתן, חלקן במחסנים, חלקן בחנויות וחלקן במטבחים. עוד נתפסו כ-10 כלי רכב, עשרות טלפונים ניידים, מחשבים, חשבוניות, מכונות זיוף ומעל 100,000 שקל.

לחשוד מכפר סבא, צעיר המוכר למשטרה, מייחסים החוקרים שלוש הובלות שביצע במשאיתו. בשתיים מתוך ההזדמנויות הוא נתפס ''על חם'' ובמשאית נתפסו עשרות אלפי ביצים מזויפות. הצעיר, שמיוצג על ידי עו''ד אסף גונן, הכחיש כל קשר לזיוף הביצים, הודה בשתיים מההובלות אך טען כי נאלץ לעשות זאת תמורת מחיקת חלק מהחובות בהם הסתבך. ''מהיום הראשון הודה מרשי בשתי הובלות אך בד בבד טען כי לא ידע מה הוא הוביל'', ציין הסנגור. ''כמן כן, מרשי טען כי אולץ  לבצע את אותן הובלות בשל כניסה לחובות לגורמים מפוקפקים''. מעצרו הוארך עד 23 באפריל. 

''מדובר ברשת של עשרות חשודים שעסקו עפ״י החשד בהברחת ביצים בשנים האחרונות במהלכן הבריחו מיליוני ביצים לישראל'', ציינו במג''ב. ''מדובר בביצים ללא פיקוח, שהוטלו, אוחסנו והובלו בתנאים קשים העלולים לסכן את הציבור''. עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עכו מתחדשת
עוברים להעסקה ישירה
עיר ללא הפרדה
האם יגיע הניצחון?
האם יגיע הניצחון?
איזה פספוס
עכו תציין את יום הזיכרון
עכו תציין את יום הזיכרון
עלייה במספר הנהגים הצעירים שנהרגו בתאונות ב-2017
עלייה במספר הנהגים הצעירים שנהרגו בתאונות ב-2017
נתפסו על חם